Kajakarstwo

Tokio 2020: nowe konkurencje kajakarskie

W 2020 roku w japońskiej stolicy Tokio odbędą się Igrzyska XXXII Olimpiady. W programie kajakarstwa pojawią się dwie nowe konkurencje dla kobiet: C1 na 200 m i C2 na 500 m.

Jednak aby utrzymać liczbę dwunastu konkurencji, Międzynarodowa Federacja Kajakowa (ICF) skreśliła dwie męskie. Z programu wypadły: K2 na 200 m oraz C1 na 200 m.

 

Jest jeszcze jedna zmiana. Męskie czwórki będą w Japonii ścigać się zamiast na 1000, na 500 metrów.

Program konkurencji kajakarskich igrzysk w Tokio 2020:

Mężczyźni
K1 200m, K4 500 m, K1 1000 m, K2 1000 m
C1 1000 m, C2 1000 m

Kobiety
K1 200m, K1 500 m, K2 500 m, K4 500 m
C1 200 m, C2 500 m

www.olimpijski.pl

wtorek, Maj 22nd, 2018 Aktualności, Kajakarstwo Brak komentarzy

Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Sztumie –  wyniki kajakarzy Sparty

 Tym razem DMP odbyły sie w Sztumie . A oto wyniki zawodników Sparta .

Zdobyliśmy jeden ale za to złoty medal . Edyta Dzieniszewska – Kierkla wygrała wyścig K-1 10.000 m seniorek.

K-1 10.000 seniorzy.

Adam Wysocki zajął czwarte  miejsce. Co ciekawe różnice pomiędzy pierwszą  czwórka były dosłownie sekundowe .

Wygrał Michał Bil z AZS Opole z czasem 00:46:36

2 . Sławomir Siwiec Admira Gorzów 00:46:38

3. Wiktor Wieruszewski Fala Lublin 00:46:39

a czwarty Adam miał czas 00:46:41

K-1 5.000 młodzików

7 miejsce  Grzegorz Trochim  na 35 startujących

K-2 5.000 m. młodzików 

4 miejsce Wojciech Polkowski i Kacper Dubnicki ( wśród 18 ekip ) 

K-2 10.000  mł. Juniorów

 5 miejsce Mikołaj Walulik i Łukasz Barczewski na 27 ekip.

K-1 10.000 juniorek

15 miejsce Aleksandra Twardowska  oraz 19 miejsce Faustyna Skorupa  na 30 startujących zawodniczek

Klasyfikacja medalowa

  1. AZS AWF Poznań 4 złote 3 sr. 2 brązowe

Sparta zajęła 19 miejsce na 39 sklasyfikowanych klubów ( tych które zdobyły medale )

Łącznie w mistrzostwach uczestniczyło ok. 60 klubów  i ponad 650 zawodników

poniedziałek, Maj 21st, 2018 Aktualności, Kajakarstwo Brak komentarzy

Edyta Mistrzem Polski.

Powrót w pięknym stylu  jak stwierdził Jurek Grąbczewski – trener Sparty i Edyty. . Złoty medal na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Sztumie  na dystansie 10.000 m w K-1 zdobyła nasza zawodniczka Edyta Dzieniszewska – Kierkla

Brawo EdytaInni nasi zawodnicy  zajmowali czołowe miejsca w tym Adam Wysocki był IV a z kolei dwie dwójki juniorów tez  V miejsce.

O szczegółach wkrótce  

Zdjęcia J. Grąbczewski 

sobota, Maj 19th, 2018 Aktualności, Kajakarstwo Brak komentarzy

V Regaty im. I. Skowrońskiego wyniki naszych zawodników .

W dniu 5 Maja br w Białymstoku odbyła się już  V  edycja Międzynarodowych  Regat  kajakowych  im. Ireneusza Skowrońskiego.

Bardzo udanie zaprezentowali  się kajakarze naszej Sparty . Poniżej wyniki naszych zawodników  :

Finał K-1 młodzików ;

  1. Grzegorz Trochim- Sparta A-stów
  2. Wojciech Polkowski Sparta A-stów
  3. Wojciech Wesołowski Baza Mrągowo

K-1 500 Juniorek :

  1. Aleksandra Twardowska – Sparta A-stów
  2. Dorota Moskowicz  – Fala Lublin
  3. Faustyna Skorupa – Sparta A-stów

K-1 500  seniorki

  1. Edyta Dzieniszewska Kierkla – Sparta
  2. Kinga Jankowska – Baza Mrągowo
  3. Dorota Kozakiewicz – UKS Koszałek Węgorzewo

K-1 200  m chłopców

  1. Cyprian Jatkowski – Sparta A.
  2. Aleksander Osewski – Sparta A.
  3. Igor Troc UKS Dojlidy B-stok

K-1 200 mężczyzn

  1. Dominik Wawrzyniak- UKS Dojlidy B-stok
  2. Marcin Burzym – Sparta A
  3. Karol Garbacz – Sparta A
  4. Adam Wysocki – Sparta A

K-2  500 m młodszych juniorów

  1. Mikołaj Walulik

Lukasz Barszczewski   Sparta A.

  1. Kamil Romaniuk oraz Szymon Pieczko Baza Mrągowo
  2. Jakub Jodko oraz Stanisłąw Wałach UKS Koszałek

K-2 500 m. mężczyzn

  1. Karol Dubnicki , Adam Wysocki – Sparta A
  2. Wawrzyniak , Ł. Bonarski UKS Dojlidy
  3. Garbacz , E. Dzieniszewska Kierka Sparta

 

K-1 500 młodszych juniorów

  1. Ł. Barszczewski – Sparta A
  2. Walulik – Sparta A
  3. Wałach UKS Koszałek  Węg.

Starszych juniorek

  1. Aleksandra Twardowska , Faustyna Skorupa Sparta A.

K-2 500 młodzików

  1. Polkowski i K. Dubnicki – Sparta
  2. Trochim i A. Rakus Sparta
  3. Baza Mrągowo

K-1 500 weterani

  1. Adam Wysocki Sparta
  2. Karol Garbacz  Sparta
  3. Andrzej Adamiuk OKSW Olsztyn

K1 500 męzczyzn

  1. Dominik Wawrzyniak UKS Dojlidy
  2. Karol Garbacz Sparta
  3. Adam Wysocki Sparta
  4. Marcin Garbacz Sparta

 

poniedziałek, Maj 7th, 2018 Aktualności, Kajakarstwo Brak komentarzy