slide 1
Image Slide 2
Image Slide 1
Image Slide 3
Image Slide 3

Bartek Marszałek

    Bartek Marszałek jest kontynuatorem wielkich rodzinnych tradycji. Jego Ojciec – Waldemar to bodaj najbardziej utytułowany zawodnik w sportach motorowodnych na świecie. Sześciokrotny mistrz świata i czterokrotny Europy w klasach 250 i 350 od lat 60­‐tych, aż po koniec wieku zapisał piękną karierę sportowca, który swoje tytuły wypracował odwagą, talentem sportowym i niezwykłymi zdolnościami technicznymi. Jako jedyny na świecie potrafił z wyczynowych silników Dietera Koeniga wycisnąć dodatkową moc, o jakiej sam konstruktor jak i jego inżynierowie mogli jedynie pomarzyć. To właśnie do niego zwraca się cała czołówka światowa klas 250 i 350 z prośbą o tunning silnika. Zdobył 27 medali mistrzostw świata i Kontynentu i 40 tytułów mistrza Polski.
Sukcesorem tej drogi stał się Bernard – najstarszy z synów.
On także stawał na najwyższym podium mistrzostw świata w 2003 roku w klasie 0 350, mistrzostw Europy i w krajowej rywalizacji walcząc jednocześnie niezwykle dzielnie z nieuleczalną chorobą. Od najmłodszych lat Bartek wzrastał w tej sportowej atmosferze i było jedynie kwestią czasu, kiedy sam zasiądzie w łodzi.
Stało się to sześć lat temu. Dziś ma bogate doświadczenie i na swym koncie wiele sukcesów – tytuł wicemistrza świata w klasie O 350 zdobyty już w pierwszym sezonie startów w 2006 roku i jakże prestiżowy tytuł Debiutanta Roku Formuły 2 uzyskany w 2009 roku w pierwszym sezonie startów w tej kategorii wyścigowej.
Jest zawodnikiem nowej generacji. Ze znajomością języków, biznesu i z jasno wytyczonym celem. Towarzyszący mu podczas zawodów ojciec ze swoją wiedzą i doświadczeniem jest wielkim kapitałem, którego nie sposób przecenić.

BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK

   Bartek Marszałek, jako pierwszy z Polaków prowadzi najszybsze łodzie o mocy ponad czterystu koni i rozwijających zawrotną szybkość 250 kilometrów na godzinę. Reprezentuje amerykański team NAUTICA, którego szefem jest jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii tej dyscypliny – Amerykanin Scott Gillman, 4 krotny mistrz świata F1. Jest on także szefem zespołu ABU DHABI i to wokół tych dwóch zespołów skupiona jest czołówka inżynierów i specjalistów zaplecza technicznego w F1.
Dla ambitnego sportowca takie wyróżnienie pozostaje wielkim wyzwaniem gdyż daje duże szanse na sukces w światowej skali. Polak jest jednym z najmłodszych kierowców formuły 1. Dla ambitnego sportowca taki awans pozostaje wielkim wyzwaniem, bo też i każdy sukces ma w Formule swoją niezwykłą wartość. Istnieją realne przesłanki pozwalające wyrazić pogląd, że Bartłomiej Marszałek odegra w tej rywalizacji jedną z czołowych ról w okresie najbliższych dwóch lat. Muszą jednak zostać spełnione określone warunki techniczne.
Pośród wielu wybitnych sportowców Polski Bartłomiej Marszałek z pewnością zajmuje poczesne miejsce. Jego błyskotliwa kariera w sportach motorowodnych doceniona została już poza naszymi granicami – czego widomym dowodem międzynarodowe tytuły w rywalizacji najlepszych na świecie, a także uznanie największych autorytetów tej dyscypliny. Wyrazem tego podziwu jest zaproszenie młodego Polaka do wyselekcjonowanego grona najlepszych pilotów łódek Formuły Pierwszej, którzy w sezonie 2011 rozegrają osiem spektakularnych wyścigów na akwenach Azji, Europy i Bliskiego Wschodu.
Bartłomiej Marszałek ma 27 lat. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, uczelni na której podjął obecnie studia doktoranckie.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
11 odwiedzających teraz
6 gości, 5 bots, 0 członków