slide 1
Image Slide 2
Image Slide 1
Image Slide 3
Image Slide 3

Bartek Marszałek

    Bartek Marszałek jest kontynuatorem wielkich rodzinnych tradycji. Jego Ojciec – Waldemar to bodaj najbardziej utytułowany zawodnik w sportach motorowodnych na świecie. Sześciokrotny mistrz świata i czterokrotny Europy w klasach 250 i 350 od lat 60­‐tych, aż po koniec wieku zapisał piękną karierę sportowca, który swoje tytuły wypracował odwagą, talentem sportowym i niezwykłymi zdolnościami technicznymi. Jako jedyny na świecie potrafił z wyczynowych silników Dietera Koeniga wycisnąć dodatkową moc, o jakiej sam konstruktor jak i jego inżynierowie mogli jedynie pomarzyć. To właśnie do niego zwraca się cała czołówka światowa klas 250 i 350 z prośbą o tunning silnika. Zdobył 27 medali mistrzostw świata i Kontynentu i 40 tytułów mistrza Polski.
Sukcesorem tej drogi stał się Bernard – najstarszy z synów.
On także stawał na najwyższym podium mistrzostw świata w 2003 roku w klasie 0 350, mistrzostw Europy i w krajowej rywalizacji walcząc jednocześnie niezwykle dzielnie z nieuleczalną chorobą. Od najmłodszych lat Bartek wzrastał w tej sportowej atmosferze i było jedynie kwestią czasu, kiedy sam zasiądzie w łodzi.
Stało się to sześć lat temu. Dziś ma bogate doświadczenie i na swym koncie wiele sukcesów – tytuł wicemistrza świata w klasie O 350 zdobyty już w pierwszym sezonie startów w 2006 roku i jakże prestiżowy tytuł Debiutanta Roku Formuły 2 uzyskany w 2009 roku w pierwszym sezonie startów w tej kategorii wyścigowej.
Jest zawodnikiem nowej generacji. Ze znajomością języków, biznesu i z jasno wytyczonym celem. Towarzyszący mu podczas zawodów ojciec ze swoją wiedzą i doświadczeniem jest wielkim kapitałem, którego nie sposób przecenić.

BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK

   Bartek Marszałek, jako pierwszy z Polaków prowadzi najszybsze łodzie o mocy ponad czterystu koni i rozwijających zawrotną szybkość 250 kilometrów na godzinę. Reprezentuje amerykański team NAUTICA, którego szefem jest jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii tej dyscypliny – Amerykanin Scott Gillman, 4 krotny mistrz świata F1. Jest on także szefem zespołu ABU DHABI i to wokół tych dwóch zespołów skupiona jest czołówka inżynierów i specjalistów zaplecza technicznego w F1.
Dla ambitnego sportowca takie wyróżnienie pozostaje wielkim wyzwaniem gdyż daje duże szanse na sukces w światowej skali. Polak jest jednym z najmłodszych kierowców formuły 1. Dla ambitnego sportowca taki awans pozostaje wielkim wyzwaniem, bo też i każdy sukces ma w Formule swoją niezwykłą wartość. Istnieją realne przesłanki pozwalające wyrazić pogląd, że Bartłomiej Marszałek odegra w tej rywalizacji jedną z czołowych ról w okresie najbliższych dwóch lat. Muszą jednak zostać spełnione określone warunki techniczne.
Pośród wielu wybitnych sportowców Polski Bartłomiej Marszałek z pewnością zajmuje poczesne miejsce. Jego błyskotliwa kariera w sportach motorowodnych doceniona została już poza naszymi granicami – czego widomym dowodem międzynarodowe tytuły w rywalizacji najlepszych na świecie, a także uznanie największych autorytetów tej dyscypliny. Wyrazem tego podziwu jest zaproszenie młodego Polaka do wyselekcjonowanego grona najlepszych pilotów łódek Formuły Pierwszej, którzy w sezonie 2011 rozegrają osiem spektakularnych wyścigów na akwenach Azji, Europy i Bliskiego Wschodu.
Bartłomiej Marszałek ma 27 lat. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, uczelni na której podjął obecnie studia doktoranckie.