• Olimpijczycy Augustowskiego Klubu Sportowego

2011

SEKCJA KAJAKOWA

1.    Mistrzostwa Europy Seniorów 17-19.06.2011r. Belgrad – Serbia
3m K-1 1000m Edyta Dzieniszewska
7m K-4 500m Edyta Dzieniszewska

2.    Puchar Świata w Kajakarstwie 7-8.05.2011r. Poznań
2m K-1 1000m Edyta Dzieniszewska
4m K-4 500m Edyta Dzieniszewska

3.    Puchar Świata w Kajakarstwie 27-29.05.2011r. Duisburg Niemcy
3m K-1 1000m Edyta Dzieniszewska
3m K-4 500m Edyta Dzieniszewska

4.    Mistrzostwa Polski Seniorów 22-26.06.2011r. Poznań
2m K-1 1000m Edyta Dzieniszewska
6m K-1 500m Edyta Dzieniszewska
12m K-1 200m Edyta Dzieniszewska

5.    Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym 11-12.06.2011r. Lublin
3m K-2 2km Paweł Wysocki, Bartosz Wiszniewski

6.    Długodystansowe mistrzostwa Polski 13-15.05.2011r Tychy
4m K-2 10000m Paweł Wysocki, Bartosz Wiszniewski
5m K-2 3000m Łukasz Bonarski, Michał Karp
7m K-1 10000m Paweł Wysocki
11m K-2 10000m Bartosz Czaszkiewicz, Mateusz Motybel
14m K-1 3000m Patryk Charko
24m k-1 10000m Bartosz Czaszkiewicz

7.    Mistrzostwa Polski juniorów 12-14.08.2011r Bydgoszcz
1m K-4 1000m Bartosz Wiszniewski, Paweł Wysocki, Przemysław Janewicz, Mateusz Motybel
6m K-1 200m Bartosz Wiszniewski
6m K-1 500m Paweł Wysocki
8m k-2 5000m Mateusz Motybel
9m K-1 1000m Przemysław Janewicz

8.    Mistrzostwa Młodzików Polskiego Związku Kajakowego 8-10.07.2011r Bydgoszcz
1m K-2 2000m Łukasz Bonarski, Michał Karp
9m K-1 2000m Michał Karp
14m K-1 2000m Łukasz Bonarski
21m K-1 2000m Kacper Charko

9.    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 11.09.2011r. Augustów
1m K-1 2 000m Michał Karp
2m K-2 2 000m Michał Karp, Łukasz Bonarski
2m K-1 2 000m Łukasz Bonarski
2m K-2 2 000m Kacper Charko, Krzysztof  Dubnicki
3m K-1 2 000m Kacper Charko
5m K-1 2 000m Krzysztof  Dubnicki
6m K-1 2 000m Rafał Chabasiński

10.    Puchar Województw w Kajakarstwie 24-26.06.2011r. Poznań
4m K-1 1 000m Kacper Charko
4m K-1 500m Kinga Zyzało
5m K-2 1 000m Łukasz Bonarski, Michał Karp

11.    Regaty Eliminacyjne Seniorów 15-12.04.2011r. Poznań
3m K-1 1 000m Edyta Dzieniszewska
5m K-1 500m Edyta Dzieniszewska
12m K-1 200m Edyta Dzieniszewska

12.    Regaty Eliminacyjne Juniorów i Młodzików 2-3.06.2011r. Bydgoszcz
Kategoria młodzików:
7m K-1 000m Michał Karp
13m K-1 1 000m Łukasz Bonarski
18m K-1 1 000m Kacper Charko
54m K-1 500m Kinga Zyzało

Kategoria juniorów:
11m K-1 500m Bartosz Wiszniewski
13m K-1 1 000m Bartosz Wiszniewski
19m K-1 200m Bartosz Wiszniewski
22m K-1 1 000m Paweł Wysocki
23m K-1 500m Paweł Wysocki
37m K-1 200m Paweł Wysocki
38m K-1 200m Paweł Wysocki
38m K-1 200m Przemysław Janewicz
40m K-1 1 000m Przemysław Janewicz
43m K-1 200m Mateusz Motybel
47m K-1 500m Mateusz Motybel
47m K-1 1 000m Mateusz Motybel

13.    Mistrzostwa Powiatu Działdowskiego 10.09.2011r. Lidzbark Welski
Kategoria juniorów:
3 m K-1 500m Michał Janewicz
5m K-1 500m Mateusz Motybel
Kategoria młodzików:
1m K-2 500m Łukasz Bonarski, Michał Karp
2m K-1 500m Michał Karp
3m K-1 500m Łukasz Bonarski
5m K-1 500m Kacper Charko

Zawodnicy sekcji kajakowej zdobyli ogółem 18 medali w tym 5 złotych, 5 srebrnych, 8 brązowych. Edyta Dzieniszewska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów, srebrny i 2 brązowe. Puchar Świata Seniorów i srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów. Wyróżniający się młodzi zawodnicy to złoci medaliści Mistrzostw Polski Juniorów w czwórce Bartosz Wiszniewski, Paweł Wysocki, Przemysław Janewicz i Mateusz Motybel oraz młodzicy zdobywcy złotego medalu w dwójce Łukasz Bonarski i Michał Karp.
W rankingu Polskiego Związku Kajakowego AKS „Sparta” zajęła 31miejsce na 88 sklasyfikowanych Klubów w Polsce.
Zawodniczka Edyta Dzieniszewska została powołana do Kadry Polski na 2012 rok
i przygotowuje się do zdobycia kwalifikacji Olimpijskich w Londynie.
Edyta Dzieniszewska została nominowana do Plebiscytu „Gazety Współczesnej” na 10 najlepszych sportowców województwa podlaskiego w 2011r.
W sekcji kajakowej trenuje systematycznie 25 zawodników. Szkoleniowcami tej sekcji są: Jerzy Grąbczewski trener I klasy i Adam Wysocki  – instruktor.