« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Bartek Marszałek będzie promował nasze województwo. Prezentacja bolidu F1H2O

Dziś  Marszałek województwa podlaskiego podpisał umowę z naszym jedynym zawodnikiem startującym w wyścigach wodnej formuły F1 Bartkiem Marszałkiem .  

Umowa opiewa na 200 tys. zł brutto – mówi marszałek województwa podlaskiego, Jarosław Dworzański. – Dzięki temu nasze województwo będzie promowane na całym świecie. Nasze logo będzie znajdować się na burtach łodzi pana Marszałka i na boksach startowych.

Współpraca z kierowcą motorowodnej formuły 1 to element kampanii promocyjnej turystyki Województwa Podlaskiego poprzez sport. Jak wyjaśnił Jacek Piorunek, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego umowa z  Bartłomiejem Marszałkiem została podpisana w ramach projektu  pn. „Podlaskie – odwieczna potrzeba natury” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Oś priorytetowa III. Rozwój turystyki i kultury, Działanie 3.1 Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu. Przedmiotem umowy jest przeprowadzenie kampanii wizerunkowej poprzez sport podczas wymienionych w umowie imprez sportowych, eventów i innych przedsięwzięć. Umowa opiewa na kwotę 200 tys. zł brutto.

 Podejmujący decyzję o nawiązaniu współpracy z Bartłomiejem Marszałkiem wzięliśmy pod uwagę jego ogromne sukcesyw tej dziedzinie, oraz specyfikę tej dyscypliny jest to bardzo elitarny i widowiskowy sport – powiedział marszałek Jarosław Dworzański. W tle tej decyzji jest Augustów, jezioro Necko i podlaskie stocznie jachtowe. Liczymy na to, że Pana sukcesy będą promowały nasz region – dodał marszałek.

Jedynym miejscem w Polsce gdzie wystartuje w tym roku  B. Marszałek  to jubileuszowe Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance w dniach 12-13 lipca 2014. Miejscem zawodów tradycyjnie jest  jezioro .Necko w Augustowie  . Pierwszy raz   w historii  tych zawodów w Polsce odbędą się dwudniowe 6 godzinne wyścigi – każdy oddzielnie punktowany .

bilde

 

fot: Anatol Chomicz ,  www.poranny.pl

Sparta Augustów jako główny  organizator zawodów już teraz zaprasza wszystkich na te zawody. Będzie wiele atrakcji a wśród nich m.in. prezentacja bolidów z F1H20  czy też prezentacja największego producentów rowerów w Polsce firmy KROSS.  

A jako ciekawostkę podajemy parametry łodzi w której startuje w wyścigach F1H2O Bartek

 F1H2O Grand Prix of Sharjah, December 11th & 13thNCsimon_0254

fot. Arek Rejs

MERCURY RACING 2.5 EFI

SILNIK                                                   Mercury Racing 2.5 EFI

JEDNOSTKA                                       V6 dwusuwowy

MOC                                                           425 KM przy 10500 obr/min

SPALANIE                                           120 litrów na godzinę

WAGA SILNIKA                                          118 kg

DŁUGOŚĆ ŁODZI                             minimum 4,6m, maximum 6m

SZEROKOŚĆ                                       2,1m

WAGA BOLIDU

BEZ MOTORU                                    390kg

PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA          240 km/h

PRZYSPIESZENIE                              0-100 km/h: 2 sekundy   , 0-160 km.h: 3,9 sekundy

WYKONANIE                                    kompozyty węgla (carbon, cevlar)

poniedziałek, 31 marca, 2014 Aktualności, Necko Endurance