« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Eliminacje za nimi. Teraz walka o kwalifikacje

Kajakarze, bo o nich mowa, walczyli w Wałczu o kwalifikacje do kadry. Zwycięzcy mają przed sobą ważne zadanie. To walka o kwalifikacje do Igrzysk.

Na razie polskie męskie kajaki maja tylko jedną kwalifikację. Zdobył ją w Mediolanie podczas Mistrzostw Świata, Paweł Kaczmarek. Zawodnik gorzowskiego AZS-AWF podczas regat eliminacyjnych w Wałczu pokazał, że to nie był przypadek. Ze sporą przewagą, jak na tą konkurencję, wygrał rywalizację na najszybszym kajakowym dystansie 200 metrów. Za nim przypłynęli Denis Ambroziak i Piotr Mazur.

Jestem z siebie zadowolony, ponieważ głównym celem było zajęcie pierwszego miejsca. Płynęło się dobrze, chociaż kilka błędów popełniłem. Czuję, że stać mnie na więcej i mam nadzieje, że ze startu na start będzie dużo lepiej – powiedział po starcie Paweł Kaczmarek

Lepiej być powinno, bo trener naszych kajakarzy wie, że tego zawodnika stać na znacznie więcej.

Jestem bardzo zadowolony z występu Kaczmarka. Cieszę się, że wygrał, ale mógł to zrobić w lepszym stylu, popełnił parę błędów, ale zwycięzców się nie osądza – powiedział trener kajakarzy Uladimir Parfenovich.

Jeśli chodzi o obsadę K2 1000 metrów, to tu Mariusz Kujawski i Paweł Szandrach o prawie 0,5 sekundy pokonali Rafała Rosolskiego i Bartosza Stabno. Ci pierwsi będą walczyli o kwalifikację w K2 1000. Natomiast Rafał Rosolski popłynie po kwalifikację w jedynce na 1000. Na eliminacjach był wprawdzie drugi za Pawłem Szandrachem ale Paweł skupi się na rywalizacji w dwójce.

Z występów jestem ogólnie zadowolony, gdyż nie było dużych różnic między pierwszą a drugą osadą. Jeśli chodzi o K1 1000 m Rafał Rosolski przez praktycznie jeden obóz rozpływaniowy borykał się kontuzją przedramienia i trenował w 50 %. Co do K2 1000 m Rafał z Bartkiem byli tylko parę razy na wodzie, raz sprawdzian i wcześniej parę treningów technicznych – podsumowuje trener kajakarzy.

Poza tym w europejskich kwalifikacjach do Igrzysk, które odbędą się 18 i 19 maja, o przepustkę do Rio na dystansie 200 metrów w K2 powalczą Piotr Mazur i Dawid Putto.

Należy nadmienić iż Sparta ma „ swego” człowieka w kadrze a jest nim Jurek Grabczewski asystent trenera kadry.

Źródło: pzkaj

poniedziałek, 9 maja, 2016 Aktualności, Kajakarstwo