slide 1
Image Slide 2
Image Slide 1
Image Slide 3
Image Slide 3

Necko Endurance 2011


„Necko Endurance” to pasjonująca motorowodna impreza sportowa. Jest to jedna z dwóch eliminacji Motorowodnych Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych.
Zawody polegają na tym, że na określonym akwenie po obwodzie długości około 3 km, bolidy w klasach o pojemności silnika 1000cm3, 2000cm3, 3000cm3 ścigają się 24, 12 lub 8 godzin.
Nie są to zawody „narodowe” lecz teamów, w których mogą brać udział piloci z różnych krajów.
Wygrywa team, który w czasie 24, 12 lub 8 godzin wykona największą ilość okrążeń.
Pilot może jednorazowo ścigać się maksymalnie przez dwie godziny – po tym czasie musi nastąpić zmiana. Zespół powinien posiadać przynajmniej trzech pilotów, a cały team składa się z 10 osób.
Zawody te można porównać do słynnych 24 godzinnych zawodów samochodowych w Le Mans lub formuły F1. Jest park maszyn(tzw.depo), stanowiska do tankowania, stanowiska dźwigów do przenoszenia bolidów na wodę lub ląd . Bolidy rozwijają na prostych prędkość powyżej 200km/h, walka na nawrotach jest pasjonująca i niebezpieczna (dochodzi do kolizji). W ciągu 8 godzin łodzie przepływają ponad 1000 km.

Kolebką tej imprezy jest francuskie miasto Rouen, gdzie od kilkudziesięciu lat rozgrywane są wyścigi 24-godzinne na przełomie kwietnia i maja.
Augustów włączył się w 2005 r. jako druga miejscowość do organizacji zawodów 8- godzinnych zawsze w połowie lipca każdego roku.
Suma uzyskanych wyników w Augustowie i Rouen daje tytuł mistrza świata i kolejne miejsca w trzech klasach.

Zainteresowanie Mistrzostwami jest bardzo duże. Szacuje się, że każdego roku treningi i zawody ogląda łącznie około 10 tyś. osób i gości przybyłych z terenu całego kraju oraz z zagranicy. Zawody stały się bez wątpienia jedną z największych atrakcji sezonu turystycznego i jednocześnie ogromną promocja grodu nad Nettą.

Liczne relacje w mediach ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych stały się nie tylko źródłem informacji o współzawodnictwie, ale również doskonałym kanałem reklamowym i promocyjnym.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
10 odwiedzających teraz
1 gości, 9 bots, 0 członków