« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

W MŚ Łodzi Wytrzymałościowych Polacy tuż za podium

Nie udało się stanąć na podium żadnemu z polskich zawodników startujących w Mistrzostwach Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko  Endurance 2014. W rywalizacji mieliśmy okazję zobaczyć pięciu Polaków: czterech z nich tworzyło jeden zespół w Klasie 1 J.W Ślepsk  (Adrian Maniewski, Lechosław Rybarczyk, Krzysztof Baranowski i  Sławomir Skowroński), a Bartłomiej Marszałek startował w teamie z dwoma Łotyszami i Rosjaninem w Klasie 2 w teamie Balt Yacht.

W obu przypadkach do szczęścia mało brakowało , szczególnie dla B. Marszałka który ostatecznie zajął V miejsce zdobywając 37 pkt.

W całym cyklu rozegrano trzy eliminacje. Pierwsza odbyła się na początku maja we Francji, dwie kolejne  12 i 13 lipca w Polsce  na akwenie augustowskiego jeziora Necko.

Niedzielny wyścig był ostatnim jakże ważnym w końcowej klasyfikacji . Pogoda tym razem dopisała . W trakcie wyścigu mieliśmy poważny wypadek zderzenia dwóch łodzi w wyniki którego sympatyczna Niemka Yvone Koening  znalazła się w szpitalu . Na szczęście nic się jej nie stało i wieczorem wróciła na uroczystość zakończenia mistrzostw. Klasę pokazał Bartek Marszałek ze swoimi zespołem . Ich łodzi BALT Yacht  miała poważny wypadek w sobotnim wyścigu ale mechanicy zespołu doprowadzi bolid do sprawności i miło było patrzeć jak ta łódź znakomicie dawała sobie radę w trakcie niedzielnego wyścigu. Bardzo dobrze wypadł tez w niedzielnym wyścigu team J. W.Ślepsk zajmując IV miejsce. W trakcie zawodów fani sportów motorowodnych mieli jedyną okazję zrobić zdjęcie i porozmawiać z aktualnym Mistrzem Świata Alexem Carella (z powodów technicznych start mu nie wyszedł ) czy też z legendą wyścigów wodnej formuły F1 H2O dziesięciokrotnym zwycięzca tych zawodów Guido Cappellinim . Do Augustowa Guido przyjechało wraz z A. Carrella i  rosyjskim  zespołem New Star. Nie mogło zabraknąć na naszych zawodach  Waldemara Marszałka , która wraz ze swoja żona dopingował  swego syna  Bartka.  A sympatyczny aktualny Wice Mistrz Świata Phillippe Chiappe powiedział,  iż tutaj w Augustowie są dla niego najlepsze zawody.

Oto wyniki niedzielnego wyścigu:

Klasa / nazwa teamy/numer łodzi / liczba okrążeń

Class 1 :

 1. Team Touax No 3                              188
 2. Team Viking 70                          188
 3.  Team Touax Performance 63     186

……..

 1. J.W. Slepsk  nr 7                             160

Class 2

 1. Navikart Racing No.32                  300
 2. New Star No.22                              300
 3. Balt Yacht No31                             290

Class 3:

 1. Pegase Racing  No 8                  306
 2. Nollet Talent No. 2                     279
 3. Nollet 1                                  161

A po zakończeniu wyscigu tradycyjna parada zespołow. Metę przekroczyła tez łodz Balt Yachtu która na kilka minut przed zakończeniem wyścigu miała awarie stąd jej pilot pomagając sobie długim kijem

IMG_3637 IMG_3638 IMG_3639 IMG_3641 IMG_3643 IMG_3645

Jak widzimy rywalizacja do końca była zacięta i czasami i 1 okrążenie decydowało o ostatecznym miejscu .

A nagrody wręczali m.in. Wice Wojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski,  Wice Prezes Zarządu Telewizji Polskiej Marian Zalewski, Burmistrz Augustowa Kazimierz Kożuchowski, Prezes  PZMiNW  Andrzej Marcinkowski, Wice Prezydent Międzynarodowej Federacji Motorowodnej ( UIM ) Jerzy Czeszko , Tomasz Wencel Sędzia główny naszych zawodów, Leszek Stanisław Cieślik Prezes Sparty oraz Jane Marie Lhomme komisarz UIM na nasze mistrzostwa.

Trzeci wyścig pozwolił wyłonić Mistrzów Swiata.

Ostatecznie polski zespół (Maniewski, Rybarczyk, Baranowski i Skowroński) zajął szóste miejsce w KLASIE 1 (startował tylko w dwóch eliminacjach rozegranych w Polsce), a Bartłomiej Marszałek z kolegami z Łotwy i Rosji był  piąty w KLASIE 2.

***

Końcowe wyniki klasy 1 , 2 , 3 :

Klasa 1 –łodzie z silinkami o pojemności 1000 cm

1. CHEDRU (Francja), LOISEL (Francja), AUTARD (Francja) 57 punktów

2. GOULET (Francja), REVERT (Francja) 52 punkty

3. BETIN (Francja), FIGLARSKI (Francja), DIAS (Francja) 36 punktów

 1.  MANIEWSKI (Polska), RYBARCZYK (Polska), BARANOWSKI (Polska), SKOWROŃSKI (Polska) 24 punkty

 

Klasa 2 – silniki o pojemności 2000 cm

1. LEMOINE (Francja), MEETE (Norwegia), LEMOINE (Francja) 57 punktów

2. PANIUSHKIN (Rosja), VANDYSHEV (Rosja), VANOYSHEV (Rosja) 45 punktów

3. LOONES (Francja), LAMBERT (Francja), DELAMBRE (Francja) 43 punkty

5. SLAKTERIS (Łotwa), SLAKTERIS (Łotwa), MARSZAŁEK (Polska), KOURTSENOVSKY (Rosja) 37 punktów

Klasa3  łodzie o pojemności 3000.

 

 1. P. CHIAPPE  ,  N. MORIN, P. MORIN, Ch. LARIGOT  ( wszyscy Francja) – 55 pkt
 2. CH. BOYARD, X. SAVIN, D. JARIGON ( F ) – 52 pkt
 3. F. TALENT, A. JOUSSEAUME ( F) – 49 pkt

 

poniedziałek, 14 lipca, 2014 Aktualności, Necko Endurance