« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Nowy trener, nowe nadzieje…i pierwszy sukces!

   W niedzielę, 22 stycznia bieżącego roku, w Sokółce odbył się Halowy Turniej Piłkarski Seniorów o Puchar Starosty Sokólskiego. Był to pierwszy poważny sprawdzian piłkarzy AKS ,,Sparta’’ Augustów pod wodzą nowego trenera Jacka Bayera oraz okazja do konfrontacji z zespołami naszego regionu przed rozpoczęciem rundy wiosennej IV ligi.
W rywalizacji udział wzięło pięć zespołów: KKS ,,Piast’’ Białystok (klub, w którym do niedawna pracował obecny trener ,,Spartan’’), BKS ,,Hetman’’ Białystok,  SKS ,,Wigry’’ II Suwałki, augustowska ,,Sparta’’ oraz gospodarze KS ,,Sokół’’ Sokółka.

Turniej zakończył się dużym sukcesem naszej drużyny, która w silnej stawce okazała się najlepsza i przywiozła do Grodu nad Nettą okazały Puchar Starosty Sokólskiego!
Warto podkreślić, że był to pierwszy oficjalny występ piłkarzy AKS ,,Sparta’’ trenowanym od nowego roku przez dawną ,,gwiazdę’’ I-ligowej Jagiellonii Białystok, reprezentanta Polski, świetnego napastnika – Jacka Bayera.  Dodatkowo augustowianie wystąpili w bardzo odmłodzonym składzie: ,, Jestem bardzo zadowolony z tego, co pokazał zespół. Szczególnie cieszy dobra postawa młodzieży’’ – podkreśla trener. Augustowianie pokonali ,,Hetmana’’ w stosunku 4:1, ,,Sokoła’’ – 5:2 oraz zremisowali z ,,Wigrami’’ II – 1:1 i ,,Piastem’’ Białystok – 4:4. Zgromadzili w sumie 8 pkt. wyprzedzając gospodarzy turnieju oraz ,,Piasta’’ – oba zespoły po 7 pkt. ,,Spartanie’’ wystąpili w następującym składzie: Karol Piaścik i Mateusz Pyrek – bramkarze oraz Marcin Kłoczko, Dawid Stefanowski, Jarosław Dziądziak, Paweł Zaniewski, Mateusz Knoch, Adrian Chmielewski, Kamil Wilczewski, Michał Omiljanowicz, Łukasz Sobolewski, Adrian Ziarko, Bartłomiej Milanowski, Damian Chmielewski i Jakub Sieńko. Najskuteczniejszymi zawodnikami naszego zespołu okazali się Łukasz Sobolewski i Bartłomiej Milanowski zdobywając po 3 gole, Karol Piaścik uznany został za najlepszego bramkarza turnieju. Gratulacje!

poniedziałek, 23 stycznia, 2012 Aktualności, Piłka nożna