Narciarstwo wodne

Pełna lista medalistów MP w slalomie i skokach w Augustowie

Medaliści Mistrzostw Polski w skokach  i slalomie na nartach wodnych za motorówką w Augustowie 

Open – kobiety
1. Zuzanna Polkowska (MOS Augustów)
2. Gabriela Koszycka (AKS Sparta)
3. Oliwia Janik (Zefir Bytom)

Open – mężczyźni
1. Kamil Borysewicz (AKS Sparta)
2. Erwin Zawadzki (AKS Sparta)
3. Jakub Rutkowski (AKS Sparta)

U14 – dziewczęta
1. Ewa Bartoszewska (Zefir Bytom)
2. Julia Zawacka (MOS Augustów)
3. Emilia Szumańska (Zefir Bytom)

U14 – chłopcy
1. Karol Wnukowski (AKS Sparta)
2. Antoni Olszewski (AKS Sparta)
3. Jakub Drewiczewski (Zefir Bytom)

U17 – dziewczęta
1. Gabriela Koszycka (AKS Sparta)
2. Oliwia Janik (Zefir Bytom)
3. Zofia Olejnik (MOS Augustów)

U17 – chłopcy
1. Dominik Kisiel (MOS Augustów)
2. Ksawery Szumański (Zefir Bytom)
3. Igor Domaszewski (AKS Sparta)

U21 – kobiety
1. Zuzanna Polkowska (MOS Augustów)
2. Julia Kasińska (XSKI Gliwice)

U21 – mężczyźni
1. Jakub Siedlarski (Zefir Bytom)
2. Konrad Oborski (MOS Augustów)
3. Jakub Sibicki (MOS Augustów)

O35 – mężczyźni
1. Paweł Kowalski (XSKI Gliwice)

Medaliści Mistrzostw Polski w slalomie na nartach wodnych za motorówką

Open – kobiety
1. Justyna Szafrańska – Rolak (Ski – Ride Warszawa)
2. Izabela Jaroszewska (Sunal Przyjezierze)
3. Zuzanna Polkowska (MOS Augustów)

Open – mężczyźni
1. Kamil Borysewicz (AKS Sparta)
2. Krzysztof Kowalczyk (Zefir Bytom)
3. Krzysztof Bernatowicz (Ski-Line Szczecin)

U14 – dziewczęta
1. Maria Rolak (Ski – Ride Warszawa)
2. Ksenia Ostrowska (Ski – Ride Warszawa)
3. Ewa Bartoszewska (Zefir Bytom)

U14 – chłopcy
1. Kacper Klukowski (MOS Augustów)
2. Karol Wnukowski (AKS Sparta)
3. Antoni Olszewski (AKS Sparta)

U17 – dziewczęta
1. Maja Piątek (AKS Sparta)
2. Gabriela Koszycka (AKS Sparta)
3. Florentyna Ostrowska (Ski – Ride Warszawa)

U17 – chłopcy
1. Łukasz Rolak (Ski – Ride Warszawa)
2. Ksawery Szumański (Zefir Bytom)
3. Igor Domaszewski (AKS Sparta)

U21 – kobiety
1. Zuzanna Polkowska (MOS Augustów)
2. Julia Kasińska (XSKI Gliwice)

U21 – mężczyźni
1. Konrad Oborski (MOS Augustów)
2. Jakub Siedlarski (Zefir Bytom)
3. Jakub Sibicki (MOS Augustów)

O35 – kobiety
1. Justyna Szafrańska – Rolak (Ski – Ride Warszawa)

O35 – mężczyźni
1. Dariusz Rytko (Ski – Ride Warszawa)
2. Adam Sobiecki (Ski – Ride Warszawa)
3. Michał Kędrak (KNW Jaworzno)

Ale najważniejsze to iż :

W  łącznej klasyfikacji  Open ( slalom, jazda figurowa oraz skoki ) najlepszym klubem została Sparta Augustów  na drugim miejscu Zefir a trzecie miejsce zajął MOS Augustów . Z kolei w innej klasyfikacji w trzech kategoriach  slalom , jazda figurowa oraz skoki uwzględniającą kategorie U14, U17 i pozostałe to  Sparta minimalnie przegrała z Zefirem  a drugi augustowski klub MOS był trzeci .

Tak wiec sukces Sparty i sukces MOS . Gratulacje dla zawodników i trenerów obu klubów

Klasyfikacja klubowa 

środa, 16 września, 2020 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy

Super impreza w Augustowie – Za nami Mistrzostwa Polski na nartach wodnych za motorówką .

Augustów a dokładnie Zatoka Tartaczna nad jeziorem  Białym była miejscem Mistrzostw Polski na Nartach Wodnych  za motorówką w slalomie oraz skokach. Organizacyjnie za zawody tej rangi odpowiadała Sparta Augustów. Było to zakończenie nietypowego sezonu dla narciarzy wodnych . Kilkudziesięciu zawodników oraz wiele  klubów z całej Polski przyjechało do Augustowa aby walczyć o medale

Mistrzostwa objęte były honorowym patronatem Marszałka Woj. Podlaskiego oraz Burmistrza Augustowa  To co istotne były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu, Marszałka Woj. Podlaskiego oraz gminy Miasta Augustów .

W sobotę odbyły się eliminacje w obu konkurencjach a w niedzielę finały.

Start zawodników z naszego klubu był b. udany . A oto medale jakie zdobyli  zawodnicy Sparty .

SLALOM :

U14 Chłopcy

II miejsce  Karol Wnukowski a III miejsce Antoni Olszewski

U17 Dziewczyny

I miejsce Maja Piątek , II miejsce Gabriela Koszycka

U17 Chłopcy

III miejsce Igor Domaszewski

Open

I miejsce Kamil Borysewicz

W slalomie łącznie nasi zawodnicy zdobyli 2 złote , dwa srebrne oraz dwa brązowe medale 

SKOKI

U14 chłopcy

I miejsce i złoty medal Karol Wnukowski a II miejsce i srebrny medal Olszewski Antoni

U 17 dziewczyny

I miejsce i złoty medal Gabriela Koszycka

U17 chłopcy

III miejsce i brąz Igor Domaszewski

Open

Wszystkie medale zdobyli zawodnicy Sparty

Złoto – Kamil Borysewicz,  srebro – Erwin Zawadzki  a brąz Kuba Rutkowski

W skokach zdobyliśmy 3 złote , 2 srebrne oraz 2 brązowe .

Łącznie na mistrzostwach zdobyliśmy 5 złotych ,5 srebrnych i 4 brązowe medale .

Należy te podkreślić udany start drugiego klubu z Augustowa MOS .

Oba nasze kluby zajęly znakomite miejsca w łącznej klasyfikacji .

W  łącznej klasyfikacji  Open ( slalom, jazda figurowa oraz skoki ) najlepszym klubem została Sparta Augustów  na drugim miejscu Zefir a trzecie miejsce zajął MOS Augustów . Z kolei w innej klasyfikacji w trzech kategoriach  slalom , jazda figurowa oraz skoki uwzględniająca kategorie U14, U17 i pozostałe to  Sparta minimalnie przegrała z Zefirem  a drugi augustowski klub MOS był trzeci .

Tak wiec sukces Sparty i sukces MOS . Gratulacje dla zawodników i trenerów obu klubów

Po zakończeniu  zawodów i ceremonii wręczenia medali spytaliśmy kilka osób nt . zakończonych mistrzostw . Oto co nam powiedzieli

Waldemar Bedner   ze Szczecina –  doświadczony sędzia główny  naszych zawodów  :

„Zawody na tym akwenie przebiegły bardzo sprawnie , jest to super akwen. W Polsce chyba jedyny, który ma tyle zalet – jest osłonięty mimo wiatrów które się pojawiają , woda jest spokojna i stabilna . Idealne warunki dla zawodników dla uzyskiwania najlepszych wyników i to się chyba liczy . Sprawna organizacja od strony klubu ( Sparty ) organizatora nie było żadnych problemów Komisja sędziowska również sprawnie zadziałała także wszystko zaczynaliśmy zgodnie z programem , nie było specjalnie żadnych technicznych problemów Tak więc jestem bardzo zadowolony . Pogoda również dopisała”

Z kolei Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk :

„Wspaniała organizacja , warunki również . Ja wierze głęboko  że słowa sędziego  głównego nie były przesadzone   i  nasz akwen czyli  Zatoka Tartaczna jest  jednym z najlepszych jak nie najlepszym do organizacji tego typu imprez  .W związku z tym nie pozostaje mi nic tylko zaprosić na przyszłoroczne zawody, które również tutaj powinny się moim zdaniem odbyć . I jeszcze jedno cieszę się z worka medali zdobytych  przez augustowskich zawodników   i to mnie jako Burmistrza Augustowa napawa dumą . Oba kluby super – konkurencja pomiędzy nimi tez jest dobra i powoduje iż te wyniki są naprawdę wspaniałe . Ja jestem dumny „

I na koniec Prezes Sparty Zdzisław Sadowski:

„ najważniejsze iż zawody przebiegały  bezpieczne. . Zawodnicy są zadowoleni . Padło kilka rekordow życiowych poszczególnych zawodników .Atmosfera była sympatyczna . miła . Pogoda nam sprzyjała. Tak wiec same plusy – super impreza w Augustowie .”

Dziękujemy Burmistrzowi Augustowa, Marszałkowi Województwa Podlaskiego oraz PZWWINW .

Nie możemy zapomnieć o sędziach  i pomocy Augustowskich Placówek Kultury  i naszym komentatorze Wojtku Krzywińskim . Zawsze możemy liczyć na naszych partnerów w tym szczególnie na: Akademie Augustów,  Hotel Wojciech, BaltYacht, Ela Travel  oraz pozostałych partnerów .

Na koniec trzeba podziękować przede wszystkim tym bez pomocy których ta impreza nie mogła by się odbyć czyli Maćkowi i Mateuszowi Krzywińskim, Kubie Rutkowskiemu , Zdziśkowi Sadowskiemu, Anecie Domaszewskiej ,  Elizie  Zakrzewskiej i  Agnieszce Grajewskiej .

I jak powiedział Pan Burmistrz do zobaczenie za rok .

  

Zdjęcie z ceremonii wręczania medali 

niedziela, 13 września, 2020 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy

Już w ten weekend Mistrzostwa Polski na nartach wodnych w Augustowie

Dwie niezwykle widowiskowe konkurencje – skoki i slalom na nartach wodnych za motorówką – to już w ten weekend w Augustowie nad Jeziorem Białym (12-13 września). W akcji będzie można zobaczyć całą krajową czołówkę, a to oznacza, że czekają nas zawody na bardzo wysokim poziomie.

To ostatni „akord” tegorocznych mistrzostw Polski w narciarstwie wodnym. Wcześniej, nad Jeziorze Gopło koło Skulska, toczyła się rywalizacja o medale mistrzostw Polski w jeździe figurowej za motorówką. Poznaliśmy też medalistów mistrzostw Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem – te zawody odbyły się w ostatni weekend wakacji pod Suwałkami w ośrodku WOSiR Szelment.

Teraz przyszedł czas na ekscytujące zawody w Augustowie, organizowane   przez słynący z sekcji narciarstwa wodnego –  nasz AKS Sparta oraz PZMiNW .  Partnerami są Burmistrz Augustowa  oraz Marszałek Województwa Podlaskiego . Po zawodach zostaną wyłonieni medaliści krajowego czempionatu w skokach i slalomie, poznamy też najlepszych w trójkombinacji (suma punktów uzyskanych we wszystkich trzech konkurencjach) oraz klasyfikacje drużynowe MP w narciarstwie wodnym za motorówką.  

Zapraszamy nad Zatokę Tartaczną jeziora Białego. Program zawodów publikujemy poniżej:

11 września 2020 roku, PIĄTEK
godz. 20.00 – odprawa sędziów i kierowników ekip

12 września 2020 roku, SOBOTA
Godz. 8.00
eliminacje kobiet i mężczyzn U14 slalom
eliminacje kobiet i mężczyzn U17 slalom
eliminacje kobiet i mężczyzn U21 slalom
eliminacje kobiet i mężczyzn Open slalom
eliminacje kobiet i mężczyzn Senior slalom
Godz. 14.00
finał kobiet i mężczyzn U14 slalom
finał kobiet i mężczyzn U17 slalom
finał kobiet i mężczyzn U21 slalom
finał kobiet i mężczyzn Open slalom
finał kobiet i mężczyzn Senior slalom
Godz. 18.00
Rozdanie medali w konkurencji slalom

13 września 2020 roku, NIEDZIELA
Godz.8.00
eliminacje kobiet i mężczyzn U14 skoki
eliminacje kobiet i mężczyzn U17 skoki
eliminacje kobiet i mężczyzn U21 skoki
eliminacje kobiet i mężczyzn Open skoki
eliminacje kobiet i mężczyzn Senior skoki
Godz. 13.00
finał kobiet i mężczyzn U14 skoki
finał kobiet i mężczyzn U17 skoki
finał kobiet i mężczyzn U21 skoki
finał kobiet i mężczyzn Open skoki
finał kobiet i mężczyzn Senior skoki
godz. 16.00
rozdanie medali w konkurencji skoki i zakończenie zawodów

czwartek, 10 września, 2020 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy

Za nami pokazy na nartach wodnych.

Na rzece Netta  na wprost  gościnnej Białej Perły   zawodnicy naszego klubu zaprezentowali show na nartach . W pokazach przygotowanych przez M. Krzywińskiego zaprezentowali zawodnicy sekcji nart wodnych ci najmłodsi i Ci nieco starsi .

A na akwenie Netty zobaczyliśmy m.in. :

Przejazd grupowy najmłodszych dzieci z AKS Sparta oraz klubu Zatoka K. Rutkowskiego

Przejazd grupowy naszych juniorów mł. oraz juniorów Gabrieli Koszyckiej , Majki  Piątek, Igora Domaszewskiego , Antka Olszewskiego , Karola Wnukowskiego i  Dominiki Cyl

Kolejnym punktem była jazda „ za nogę „ Oskara Domaszewskiego

Niewątpliwym hitem był pokaz kajakarzy – czwórki Sparty w składzie M. Garbacz, P. Grygo , G. Trochim  i M. Burzym która potrafiła ciągnąc za kajakiem narciarza wodnego – A. Olszewskiego. Cos takiego można zobaczyć tylko w Augustowie a nie jest to sprawa łatwa. Chwilę po pokazie nasz kajakarz Marcin Garbacz powiedział : „Nie było tak lekko, mega opór pod wiosłem, ale się dało „.

Pięknie zaprezentowali się nasi kadrowicze Maja Piątek , Igor Domaszewski oraz Gabrysia Koszycka  jadąc wspólnie . Był pokaz jazdy figurowej Igora Domaszewskiego . A na zakończenie piramida złożona z Majki Piątek , Gabrysi Koszyckiej  i Oskara Domaszewskiego .

Znakomita impreza  spotkała się z ciepłym przyjęciem widzów- to się o prostu podobało .

Gościem imprezy był Pan Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk .

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy . Szczególne podziękowania dla Augustowskich Placówek Kultury  .

Kilka zdjęć z pokazu autorstwa K. Andruszkiewicza i P. Domaszewskiego.

sobota, 5 września, 2020 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy