• Olimpijczycy Augustowskiego Klubu Sportowego

GP of Londyn – kolejny wyścig Formuły 1 na wodzie za nami.

Po raz pierwszy   od wielu lat  Tamiza w Londynie gościła najlepszych pilotów wodnej formuły 1.

W miniony weekend nad Tamizą odbyły się te prestiżowe zawody z udziałem najlepszych 20 pilotów świata. Początek był bardzo obiecujący dla naszego jedynego zawodnika Bartka Marszałka który w walce o pole position zajął wysokie 6 miejsce.

Oto listaprzed wyscigiem finałowym  po 3 wyścigach kwalifikacyjnych – Q1,Q2  i Q3 :

  1. Erik Stark SWEDEN
  2. Philippe Chiappe FR
  3. Alex Carella ITA
  4. Peter Morin FR
  5. Erik Edin SWE
  6. Bartek Marszałek POL

 

 Wyścig finałowy nie był już taki szczęśliwy . Po kilku okrążeniach  finałowego wyścigu Bartkek wycofał się.

Walka o zwycięstwo była zacięta  a oto zwycięzcy :

  1. Erik Stark SWE 20 pkt
  2. Philippe Chiappe FR 15 pkt
  3. Peter Morin FR 12 pkt
  4. Tani Al. Qemzi UAE 9 pkt
  5. Sami Selio FIN 7 pkt
  6. Grant Trask AUSTRALIA 5 pkt
  7. Marit Stromoy NOR 4 pkt
  8. Ahmed al. Hameli UAE 3 pkt.

Po 2 eliminacjach ( Portugalia i UK ) czołówka wygląda następująco :

  1. Philippe Chiappe 27 pkt
  2. Tani Al. Qemzi 24 pkt
  3. Erik Stark 21 pkt
  4. Shaun Torrente 20 pkt
  5. Peter Morin 19 pkt
  6. Alex Carella 9 pkt

poniedziałek, Czerwiec 18th, 2018 Aktualności, Necko Endurance Brak komentarzy

Balitic Cup w TVP o/Bialystok

w dzisiejszym porannym wydaniu wiadomości reportaż o naszych zawodach 

od ok 54 minuty 

https://bialystok.tvp.pl/37695266/18062018-godz700

poniedziałek, Czerwiec 18th, 2018 Aktualności Brak komentarzy

Nasza ekipa kajakarska startowała na Litwie

Niezwykle udany weekend w Trokach naszych kajakarzy . startowali w -Międzynarodowych zawodach  Galves Regatta.

 Ekipa Sparty Augustów  z przyjaciółmi dobrze zaprezentowała się na tych zawodach . Zdobyliśmy 2 złote medale , cztery srebrne oraz 6 brązowych .  

Złoto zdobyli :
Bartosz Stabno w K1 1000
Klaudia Bębenek, Oliwia Bębenek, Ola Twardowska, Faustyna Skorupa w  K4 500 juniorek. 

Srebrne medale:

Dominik Wawrzyniak, Adam Wysocki  K2 1000 
Klaudia Bębenek, Oliwia Bębenek K2 500 juniorek 
Ola Twardowska, Faustyna Skorupa K2 200 juniorek
Garbacz, Grygo, Garbacz, Wysocki K4 500

Z kolei brąz  zdobyli :

Oliwia Bębenek K1 500 juniorek
Natalia Cedrowska K1 200 juniorek 
Łukasz Barszczewski K1 1000 juniorów 
Ola Twardowska, Faustyna Skorupa K2 500 juniorek 
Mikołaj Walulik, Łukasz Barszczewski K2 1000 juniorów 
Wawrzyniak, Wysocki K2 200

Jak dodał Adam Wysocki start był bardzo udany . Oprocz medali sporo było IV miejsc . 
Gratulujemy

zdjecia ze strony 

Sparta Augustów kajakarstwo

poniedziałek, Czerwiec 18th, 2018 Aktualności, Kajakarstwo Brak komentarzy

Za nami I edycja Baltic CUP.

Za nami I edycja Baltic CUP.

Przed chwilą zakończyły się międzynarodowe zawody w slalomie na nartach wodnych Baltic Cup.

Wspaniała atmosfera , dobra organizacja,  fantastyczna pogoda, rekordy życiowe  oraz znakomity  akwen to zapewne zapamiętają  zawodnicy, którzy starowali w tych zawodach .

A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach  po 4 rundach :

U14 dziewczyny :

  1. Maja Piątek PL ( Sparta)
  2. Gabriela Koszycka PL ( Sparta)
  3. Anna Purina Łotwa

U 14 chłopcy

  1. Krzysztof Sobecki PL
  2. Igor Domaszewski PL

U 17 Dziewczyny

  1. Megija Runge LAT

U 17 Chłopcy

  1. Petris Purnis LAT

U 45 Mężczyźni

  1. Aleksandr Gusarov LAT
  2. Dariusz Rytko PL

U 55 Mężczyźni

  1. Piotr Pużynowski PL
  2. Valentelis Vytautas LTU

U 65 Mężczyźni

  1. Lasse Johnsen  NOR

Open  Kobiety

  1. Liva Spurina LAT

Open Mężczyźni

  1. Ricardas Lazinskas LTU
  2. Kamil Borysewicz PL
  3. Valters Cinis LAT
  4. Erwin Zawadzki PL

A w załączeniu zdjęcia z ceremonii zakończenia  i wręczenia medali I Edycji Baltic CUP.

niedziela, Czerwiec 17th, 2018 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy