« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

AKS SPARTA w tych trudnych czasach.

W świecie sportu nie dzieje się najlepiej. Wszystkie większe imprezy sportowe zostały odwołane lub przełożone , zawodnicy musieli zmienić swoje plany .

Koronawirus nie odpuszcza. I można odnieść wrażenie, że świat sportu, mimo niepowetowanych strat związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19, wziął na poważnie zagrożenie, jakie niesie pandemia. Już dziś wiemy iż przynajmniej jedna  impreza organizowana  przez AKS Sparta nie odbędzie się tj.   Water&Snow  Slalom Festiwal. Czy inne imprezy odbędą się tego na 100 % nie wiemy.   Zarząd kluby z Prezesem na cele  stara się aby  odbył się tradycyjny konkursy skoków na nartach wodnych Lotto Cup być może w innym terminie.  Jest też duża determinacja Zarządu  klubu  aby    Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance również odbyły się  ale  w późniejszym terminie.  W tym przypadku decyzje  nie zależą  tylko od nas a bardziej od światowej federacji UIM. Zarząd klubu jest w kontakcie z władzami UIM oraz PZMiNW.

Jak  w tych trudnych czasach  radzą  zawodnicy Sparty  powiedział  Prezes klubu Zdzisław Sadowski :

„W  związku z nadzwyczajną sytuacją tj. pandemią wywołaną koronawirusem SARS-Cov-2, zajęcia treningowe dla zawodników prowadzone są w zmienionej formie. Trenerzy realizują zajęcia treningowe za pomocą komunikacji elektronicznej.

Spytaliśmy trenerów trzech sekcji AKS Sparta jak  ich i zawodnicy trenują w tych dziwnych  czasach. Poniżej odpowiedzi :

O obecnej sytuacji  bardzo trafnie powiedziała nasza najlepsza kajakarka Edyta Dzieniszewska- Kierkla :

„Sytuacja związana z koronawirusem sporo namieszała także w świecie sportu. Zaplanowane na 2020 rok  imprezy sportowe zostały odwołane lub  przesunięte.  Przez ostatnie miesiące przygotowywałam się do  startu  w Mistrzostwach  Polski.  W tej chwili nie wiem, kiedy oneodbędą się   oraz jak będzie wyglądał harmonogram moich startów w kolejnych miesiącach. Z mojej perspektywy  czynnego sportowca  obecna sytuacja to spory kłopot, bo nasze plany przygotowań są tak układane, aby z najlepszą formą trafić na okres najważniejszych imprez. Tak naprawdę teraz wszystko trzeba będzie planować od początku. Złość sportowa jest, z drugiej strony rozumiem, dlaczego tak się stało i najważniejsze jest teraz to, aby świat przezwyciężył pandemię i abyśmy za chwilę wrócili do normalności.”

Jak ten czas spędzali  kajakarze  powiedzieli Adam Wysocki i Jurek Grąbczewski. Ich zawodnicy trenowali zdalnie  i samodzielnie na podstawie postawionych zadań każdemu zawodnikowi indywidualnie . Głównie treningi dotyczyły ćwiczeń z własnym ciężarem ciała, treningi siłowe  na wzmocnienie mięsni   a później  ćwiczenia ogólnorozwojowe. Część zawodników miała możliwość pływania kajakiem na wodzie.   Dopiero teraz oficjalnie można spuścić kajaki na wodę i na niej trenować.

Czy w tym roku odbędą się zawody rangi Mistrzostw Polski w kajakarstwie ?

Jak nam powiedział Tadeusz Wróblewski  Prezes Polskiego Związku Kajakowego są zamierzenia aby  Mistrzostwa Polski odbyły się pod koniec sierpnia . Związek chciałby też zorganizować olimpiadę młodzieży i MO młodzików .

Z kolei  Maciek Krzywiński trener naszych narciarzy wodnych tak opisuje obecną sytuację .”Cały czas byłem w kontakcie z zawodnikami. Każdy z nich miał rozpisane treningi  i ćwiczenia do wykonania w domu. Oprócz tego podsyłałem im filmy  dot. nart wodnych szczególnie gdzie była pokazana technika.  Zależało mi aby zwrócili uwagę na prawidłową pozycję narciarza z rozkładem sił  działających  na zawodnika. Poza tym filmy instruktorskie  i ćwiczenia siłowe i rozwojowe. Czas ten był też okazją do pogłębienia wiedzy nt  przepisów regulaminów  i procedur związanych z zawodami, treningami itp. Każdy z zawodników musiał  przygotować swój program jazdy figurowej – jakich figur chcą się nauczyć. Ostatnio odbyły się spotkania z rodzicami na których omówiliśmy nowe sposoby treningów aby zachować bezpieczny dystans i być ok. z obecnymi przepisami . Podzieliliśmy zawodników na dwu osobowe grupy z którymi będą treningi . Takich grup mamy 4 a treningi odbywać się będą trzy razy w tygodniu „

A co w piłce  nożnej. O tym powiedział Rafał Harasim .

W  najtrudniejszym okresie było podobnie jak w sekcji kajakowej i nart wodnych. Treningi indywidualne w domu ale od następnego tygodnia będzie można wejść na boiska. Na razie tylko 6 osób na boisku . Zbieramy informacje ile będziemy mieli chętnych do treningów. Nie ma planów wznowienia meczy IV ligi i zapewne obecna  tabela pozostanie zatwierdzono jako ostateczna na sezon 2019/2020.  ( i tak się stało )  Ale też planujemy rozpocząć treningi  seniorskie w grupach po 6 osób.

 

sobota, 9 maja, 2020 Aktualności
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
5 odwiedzających teraz
1 gości, 4 bots, 0 członków