« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

AKS SPARTA w tych trudnych czasach.

W świecie sportu nie dzieje się najlepiej. Wszystkie większe imprezy sportowe zostały odwołane lub przełożone , zawodnicy musieli zmienić swoje plany .

Koronawirus nie odpuszcza. I można odnieść wrażenie, że świat sportu, mimo niepowetowanych strat związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19, wziął na poważnie zagrożenie, jakie niesie pandemia. Już dziś wiemy iż przynajmniej jedna  impreza organizowana  przez AKS Sparta nie odbędzie się tj.   Water&Snow  Slalom Festiwal. Czy inne imprezy odbędą się tego na 100 % nie wiemy.   Zarząd kluby z Prezesem na cele  stara się aby  odbył się tradycyjny konkursy skoków na nartach wodnych Lotto Cup być może w innym terminie.  Jest też duża determinacja Zarządu  klubu  aby    Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance również odbyły się  ale  w późniejszym terminie.  W tym przypadku decyzje  nie zależą  tylko od nas a bardziej od światowej federacji UIM. Zarząd klubu jest w kontakcie z władzami UIM oraz PZMiNW.

Jak  w tych trudnych czasach  radzą  zawodnicy Sparty  powiedział  Prezes klubu Zdzisław Sadowski :

„W  związku z nadzwyczajną sytuacją tj. pandemią wywołaną koronawirusem SARS-Cov-2, zajęcia treningowe dla zawodników prowadzone są w zmienionej formie. Trenerzy realizują zajęcia treningowe za pomocą komunikacji elektronicznej.

Spytaliśmy trenerów trzech sekcji AKS Sparta jak  ich i zawodnicy trenują w tych dziwnych  czasach. Poniżej odpowiedzi :

O obecnej sytuacji  bardzo trafnie powiedziała nasza najlepsza kajakarka Edyta Dzieniszewska- Kierkla :

„Sytuacja związana z koronawirusem sporo namieszała także w świecie sportu. Zaplanowane na 2020 rok  imprezy sportowe zostały odwołane lub  przesunięte.  Przez ostatnie miesiące przygotowywałam się do  startu  w Mistrzostwach  Polski.  W tej chwili nie wiem, kiedy oneodbędą się   oraz jak będzie wyglądał harmonogram moich startów w kolejnych miesiącach. Z mojej perspektywy  czynnego sportowca  obecna sytuacja to spory kłopot, bo nasze plany przygotowań są tak układane, aby z najlepszą formą trafić na okres najważniejszych imprez. Tak naprawdę teraz wszystko trzeba będzie planować od początku. Złość sportowa jest, z drugiej strony rozumiem, dlaczego tak się stało i najważniejsze jest teraz to, aby świat przezwyciężył pandemię i abyśmy za chwilę wrócili do normalności.”

Jak ten czas spędzali  kajakarze  powiedzieli Adam Wysocki i Jurek Grąbczewski. Ich zawodnicy trenowali zdalnie  i samodzielnie na podstawie postawionych zadań każdemu zawodnikowi indywidualnie . Głównie treningi dotyczyły ćwiczeń z własnym ciężarem ciała, treningi siłowe  na wzmocnienie mięsni   a później  ćwiczenia ogólnorozwojowe. Część zawodników miała możliwość pływania kajakiem na wodzie.   Dopiero teraz oficjalnie można spuścić kajaki na wodę i na niej trenować.

Czy w tym roku odbędą się zawody rangi Mistrzostw Polski w kajakarstwie ?

Jak nam powiedział Tadeusz Wróblewski  Prezes Polskiego Związku Kajakowego są zamierzenia aby  Mistrzostwa Polski odbyły się pod koniec sierpnia . Związek chciałby też zorganizować olimpiadę młodzieży i MO młodzików .

Z kolei  Maciek Krzywiński trener naszych narciarzy wodnych tak opisuje obecną sytuację .”Cały czas byłem w kontakcie z zawodnikami. Każdy z nich miał rozpisane treningi  i ćwiczenia do wykonania w domu. Oprócz tego podsyłałem im filmy  dot. nart wodnych szczególnie gdzie była pokazana technika.  Zależało mi aby zwrócili uwagę na prawidłową pozycję narciarza z rozkładem sił  działających  na zawodnika. Poza tym filmy instruktorskie  i ćwiczenia siłowe i rozwojowe. Czas ten był też okazją do pogłębienia wiedzy nt  przepisów regulaminów  i procedur związanych z zawodami, treningami itp. Każdy z zawodników musiał  przygotować swój program jazdy figurowej – jakich figur chcą się nauczyć. Ostatnio odbyły się spotkania z rodzicami na których omówiliśmy nowe sposoby treningów aby zachować bezpieczny dystans i być ok. z obecnymi przepisami . Podzieliliśmy zawodników na dwu osobowe grupy z którymi będą treningi . Takich grup mamy 4 a treningi odbywać się będą trzy razy w tygodniu „

A co w piłce  nożnej. O tym powiedział Rafał Harasim .

W  najtrudniejszym okresie było podobnie jak w sekcji kajakowej i nart wodnych. Treningi indywidualne w domu ale od następnego tygodnia będzie można wejść na boiska. Na razie tylko 6 osób na boisku . Zbieramy informacje ile będziemy mieli chętnych do treningów. Nie ma planów wznowienia meczy IV ligi i zapewne obecna  tabela pozostanie zatwierdzono jako ostateczna na sezon 2019/2020.  ( i tak się stało )  Ale też planujemy rozpocząć treningi  seniorskie w grupach po 6 osób.

 

sobota, 9 maja, 2020 Aktualności