« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Andrzeja Strejlau  gościem Sparty

Wielka niespodzianka czekała na zawodników po wygranym meczu z Wigrami ! Trener Andrzej Strejlau zaszczycił nas swoją obecnością! .Udzielił cennych rad i wskazówek zarówno zawodnikom jak i trenerom Akademii oglądał też trening naszej najmłodszej grupy z rocznika 2015 i 2016 .

Przypomnijmy kim jest Andrzej Strejlau

Andrzej Michał Strejlau (ur. 19 lutego 1940 w Warszawie) – polski piłkarz nożny i ręczny, trener obu dyscyplin, działacz sportowy i społeczny, komentator telewizyjny.

Jako zawodnik piłki nożnej rywalizował w zespołach warszawskich, głównie na poziomie trzeciej ligi (z krótkim epizodem w ekstraklasie), jako szczypiornista zaś przez kilka lat grał w pierwszej i drugiej lidze oraz reprezentował Polskę w międzypaństwowych spotkaniach piłki ręcznej odmiany 11-osobowej (halowej) oraz 7-osobowej (trawiastej). Trenował futbolistów w wielu klubach z Warszawy, najdłużej w Legii (1975–1979 i 1987–1989). Pracował też m.in. na Islandii, w Grecji i w Chinach. Przez wiele lat związany z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie i Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Jako trener–selekcjoner prowadził juniorską i młodzieżową reprezentację Polski, a w latach 1989–1993 reprezentację seniorską (w 1974 zastępował też na tym stanowisku Kazimierza Górskiego w trzech spotkaniach).

Po zakończeniu kariery trenerskiej został ekspertem i komentatorem spotkań piłkarskich w wielu stacjach telewizyjnych. Zajmował się też działalnością społeczną i – jako działacz – klubową i związkową

sobota, 11 września, 2021 Aktualności, Piłka nożna