Narciarstwo wodne

Lotto Netta Cup za nami

Za nami Intensywna i ciekawa sobota w Augustowie z narciarstwem wodnym. Najpierw na jeziorze Białym toczyła się rywalizacja w jeździe figurowej za motorówką w ramach MP, a potem narciarze wodni przenieśli się nad rzekę Netta, by rywalizować w dziennym i nocnym konkursie skoków Lotto Netta Cup 2021. Oto bohaterowie tych widowiskowych zawodów.

W konkursie dziennym najlepszy okazał się Kamil Borysewicz z AKS Sparta, który wyprzedził kolegę z klubu Erwina Zawadzkiego i Jakuba Siedlarskiego z KS Zefir Bytom. W konkursie nocnym, który rozpoczął się po zachodzie słońca, około godziny 21.30, zawodnicy augustowskiego klubu zamielili się miejscami. Wygrał Zawadzki, a drugi był Borysewicz. Trzecie miejsce ponownie wywalczył Siedlarski.

WYNIKI Lotto netta Cup – skoki dzienne

Kamil Borysewicz 54,8 m

Erwin Zawadzki 49,5 m

Jakub Siedlarski 43,0 m

Bartosz Pieczonka 39,5 m

Konrad Oborski 37,6 m

Mateusz Wycisk  34,3 m

WYNIKI Lotto netta Cup – skoki nocne

Erwin Zawadzki 45,1 m

Kamil Borysewicz 44,9 m

Jakub Siedlarski 35,3 m

Bartosz Pieczonka 33,0 m

Konrad Oborski 30,6 m

niedziela, 25 lipca, 2021 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy

Medaliści MP w jeździe figurowej na nartach wodnych – juniorzy i seniorzy

Na Jeziorze Białym w Augustowie, czyli w miejscu, które uwielbiają narciarze wodni, rozegrano MP w jeździe figurowej na nartach wodnych za motorówką. Po tej części rywalizacji poznaliśmy najlepszych w Polsce w kategoriach: U14, U17, U21 i O35. 

Medaliści MP 2021 – jazda figurowa za motorówką

Kategoria U14 dziewczęta

  1. Szumańska Emilia – ZEFIR Bytom
  2. Witek Roksana – KNW jaworzno
  3. Olejnik Zofia – MOS Augustów

Kategoria U14 chłopcy

  1. Drewiczewski Jakub – ZEFIR Bytom
  2. Olszewski Antoni – AKS Sparta
  3. Domaszewski Oskar – AKS Sparta

Kategoria U17 dziewczęta

  1. Koszycka Gabriela – AKS Sparta
  2. Bartoszewska Ewa – ZEFIR Bytom
  3. Zawacka Julia – MOS Augustów

Kategoria U17 chłopcy

  1. Szumański Ksawery – ZEFIR Bytom
  2. Wycisk Mateusz – ZEFIR Bytom
  3. Wnukowski Karol – AKS Sparta

Kategoria U21 kobiety

  1. Janik Oliwia – ZEFIR Bytom
  2. Kasińska Julia – ZEFIR Bytom

Kategoria U21 mężczyźni

  1. Siedlarski Jakub – ZEFIR Bytom
  2. Nowakowski Jakub – SKILINE Szczecin
  3. Oborski Konrad – MOS Augustów

Kategoria O35 mężczyźni

  1. Bernatowicz Tomasz – SKILINE Szczecin
  2. Drewiczewski Dariusz – FARWATER
  3. Kędrak Michał  – KNW Jaworzno

 

niedziela, 25 lipca, 2021 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy

Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za motorówką za nami .

Oto medaliści  Mistrzostw Polski w narciarstwie wodnym za motorówką za nami. W sobotę poznaliśmy najlepszych na torze slalomowym , a w niedzielę wyłoniono medalistów w skokach. Oto oni.

SKOKI

Kategoria Open kobiety

  1. Polkowska Zuzanna – MOS Augustów
  2. Koszycka Gabriela – AKS Sparta
  3. Janik Oliwia – ZEFIR bytom

Kategoria Open mężczyźni

  1. Borysewicz Kamil  – AKS Sparta
  2. Zawadzki Erwin – AKS Sparta
  3. Siedlarski Jakub – ZEFIR Bytom

Kategoria U14 dziewczęta

  1. Cyl Dominika – AKS Sparta
  2. Szumańska Emilia – ZEFIR Bytom
  3. Olejnik Zofia – MOS Augustów

Kategoria U14 chłopcy

  1. Klukowski Kacper – MOS Augustów
  2. Olszewski Antoni – AKS Sparta
  3. Drewiczewski Jakub – ZEFIR Bytom

Kategoria U17 dziewczęta

  1. Koszycka Gabriela – AKS Sparta
  2. Bartoszewska Ewa – ZEFIR Bytom
  3. Zawacka Julia – MOS Augustów

Kategoria U17 chłopcy

  1. Wycisk Mateusz – ZEFIR Bytom
  2. Szumański Ksawery – ZEFIR Bytom
  3. Wnukowski Karol – AKS Sparta

Kategoria U21 kobiety

  1. Janik Oliwia – ZEFIR Bytom
  2. Kasińska Julia – ZEFIR Bytom

Kategoria U21 mężczyźni

  1. Siedlarski Jakub – ZEFIR Bytom
  2. Oborski Konrad – MOS Augustów
  3. Ułanowicz Kacper – MOS Augustów

SLALOM

Kategoria Open kobiety

  1. 1. Polkowska Zuzanna – MOS Augustów
  2. Jaroszewska Izabela – SUNAL Przyjezierze
  3. Koszycka Gabriela – AKS Sparta

Kategoria Open mężczyźni

  1. Borysewicz Kamil  – AKS Sparta
  2. Siedlarski Jakub – ZEFIR Bytom
  3. Rytko Dariusz – SKIRIDE Warszawa

Kategoria U14 dziewczęta

  1. Szumańska Emilia – ZEFIR Bytom
  2. Cyl Dominika – AKS Sparta
  3. Olejnik Zofia – MOS Augustów

Kategoria U14 chłopcy

  1. Klukowski Kacper MOS Augustów
  2. Drewiczewski Jakub – ZEFIR Bytom
  3. Olszewski Antoni – AKS Sparta

Kategoria U17 dziewczęta

  1. Bartoszewska Ewa – ZEFIR Bytom
  2. Koszycka Gabriela – AKS Sparta
  3. Ostrowska Ksenia – SKIRIDE Warszawa

Kategoria U17 Chłopcy

  1. Szumański Ksawery – ZEFIR Bytom
  2. Wycisk Mateusz – ZEFIR Bytom
  3. Wnukowski Karol – AKS Sparta

Kategoria U21 Kobiety

  1. Janik Oliwia – ZEFIR Bytom
  2. Ostrowska Florentyna – SKIRIDE Warszawa
  3. Hirchy-Żak Kamila – SKILINE Szczecin

Kategoria U21 Mężczyźni

  1. Siedlarski Jakub – ZEFIR Bytom
  2. Ułanowicz Kacper – MOS Augustów
  3. Oborski Konrad – MOS Augustów

Kategoria O35  Mężczyźni

  1. Bernatowicz Tomasz – SKILINE Szczecin
  2. Rytko Dariusz SKIRIDE Warszawa
  3. Kędrak Michał – KNW Jaworzno

Zawodnicy Sparty zdobyli  aż 13 medali w tym złote:

Kamil Borysewicz     , Dominika Cyl  i Gabriela Koszycka  

Srebro zdobyli :

Gabrysia Koszycka , Erwin Zawadzki , Antoni Olszewski, Dominika Cyl

A brąz:

Karol Wnukowski , Olszewski Antoni

Cieszy tez postawa naszej ekipy ale również Klubu  MOS Augustów,  który zdobył 11 medali .

Gratulujemy zawodnikom,  trenerowi  oraz rodzicom za wsparcie  

Brawo Sparta , Brawo MOS brawo Augustów .

Maciek Krzywiński trenerem kadry narodowej narciarzy wodnych w 2021 roku .

Rozmawiamy z Maćkiem Krzywińskim trenerem narciarzy wodnych Augustowskiego Klubu Sportowego „ Sparta „ ale również trenerem kadry narodowej narciarzy wodnych  Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego ( PZMiNW ) .

 Maciek    zostałeś  trenerem  kadry narodowej   PZMiNW  na tegoroczny sezon . Czy to duże wyzwanie dla Ciebie ?

 -To jest duże wyzwanie  ale jestem do tego przygotowany i dam radę

 Czy podliczyłeś ile medali zdobyłeś jako zawodnik i trener?

– Mam z tym problem bo dużo tego było ale  16 razy byłem Mistrzem Polski  i jako zawodnik zdobyłem ponad 100 medali . Od początku swojej kariery  tj.  od 12 –go roku życia aż do 1995 roku  byłem cały czas w kadrze narodowej

Robi to wrażenie ale przejdźmy  do bieżącego roku i kadry narodowej .  Ile zawodników jest w kadrze narodowej ?

Kadra jest dość spora. Jest w niej 18 zawodników w wielu kategoriach wiekowych  od juniora młodszego  do kategorii Open  ale to z czego jest dumny to aż   8 zawodników w kadrze pochodzi z Augustowskich klubów . Pięciu  zawodników reprezentuje Spartę i  czworo  z UKS  MOS .

I tak ze Sparty w kadrze znaleźli się :

  1. Kamil Borysewicz w kategorii senior
  2. Igor Domaszewski junior
  3. Gabriela Koszycka – junior
  4. Karol Wnukowski – junior młodszy
  5. Erwin Zawadzki senior  

A  z kolei z UKS MOS w kadrze znaleźli się :

  1. Dominik Kisiel – junior
  2. Kacper klukowski – junior młodszy
  3. Zuzanna Polkowska – senior

 Jakie kluczowe imprezy czekają naszą kadrę w tym roku ?

Najważniejszą imprezą dla naszych zawodników to Mistrzostwa Świata za wyciągiem  w Sosnowcu w kategorii Open. które odbędą się w I połowie września oraz Mistrzostwa Europy w Niemczech w kategorii junior i senior  pod k. września.i

 Czy mamy szanse  na medale ?

 Mamy szanse  w obu imprezach w kategoriach juniorów i open . Przede wszystkim  jako reprezentacja . Jedna  reprezentacja  Białorusi jest poza zasięgiem  a naszym głównym konkurentem są reprezentacje Niemiec  i Słowacji . Mamy również szanse na medale indywidualne Kamila Borysewicza oraz Erwina Zawadzkiego  ale tez pozostali nasi reprezentanci  jak  Igor Domaszewski,  Karol Wnukowski być może Gabrysia Koszycka , Zuzia Polkowska  czy Dominik Kisiel tez są z szansami na medale. Szkoda tylko iż dla Majki Piątek odnowiła się kontuzja  i ten sezon raczej będzie dla niej stracony.

 Jak połączysz funkcję trenera Sparty z trenerem Kadry Narodowej .

– To da się zrobić . Pierwsze zgrupowanie  kadry  odbędzie się w połowie lipca  w Iławie na które zapewne zabiorę dodatkowych dwóch zawodników.  A drugie zgrupowanie jest w Augustowie  i tu będzie kadra aż do Netty Cup  i Mistrzostw Polski w Jedzie figurowej . Sierpień to już przygotowania do Mistrzostw i  10 dniowe zgrupowanie w Hawirzowie ( Czechy )  . Najmłodsi zawodnicy zostaną w Augustowie i w tym czasie trenować ich będzie Kuba Rutkowski.. Później już mamy zgrupowanie w Szelmencie czyli praktycznie na miejscu .

 I na koniec chciałbym przypomnieć kiedy naszych zawodników i kadrę  będzie można zobaczyć w Augustowie . I tak

 24-25 lipca

Lotto Netta Cup” Memoriał Zygmunta Kowalika (kategoria Open – skoki dzienne), „Lotto Netta Cup” Memoriał Konrada i Tomasza Rumińskich (kategoria Open – skoki nocne)

 i w tym samym terminie

Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za motorówką w konkurencji jazda figurowa

27-28 sierpnia

Puchar Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem w konkurencjach skoki, slalom, jazda figurowa

28-29 sierpnia

Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem w konkurencjach skoki, slalom, jazda figurowa

Tak wiec Augustów  2021 jest stolicą nart wodnych w Polsce . Sporo imprez

Dziękując  za rozmowę  życzę aby wychowankowie i kadra powtórzyła wyniki  przynajmniej sprzed roku przed pandemią i oby nasz „mistrz” Kamil Borysewicz zdobył  kolejny medal w skokach  na Mistrzostwach Świata i nie tylko on.

Na zdjęciach Maciek  z nagrodą  Ambasador Augustowa w włodarzami miasta M. Karolczukiem i F. Chodkiewiczem  oraz  zawodnikami  Majką i Gabrysią Na zdjęciu jest również Prezes Sparty Z. Sadowski wraz z K. Rutkowskim i  P. Domaszewskim.   Kolejne dwa zdjęcia sa nieco wcześniejsze Maciek z kadrą narodowa oraz swoimi zawodnikami. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozmowę przeprowadził  K. Andruszkiewicz

czwartek, 11 marca, 2021 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy