Narciarstwo wodne

Chwila wspomnień – MP Na nartach wodnych w Augustowie 2020

Wróćmy jeszcze raz do MP w nartach wodnych za motorówką rozgrywanych w Augustowie 

Przedstawiamy film przygotowany przez PZMiNW z imprezy której głównym organizatorem był AKS Sparta 

środa, 14 października, 2020 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy

Pełna lista medalistów MP w slalomie i skokach w Augustowie

Medaliści Mistrzostw Polski w skokach  i slalomie na nartach wodnych za motorówką w Augustowie 

Open – kobiety
1. Zuzanna Polkowska (MOS Augustów)
2. Gabriela Koszycka (AKS Sparta)
3. Oliwia Janik (Zefir Bytom)

Open – mężczyźni
1. Kamil Borysewicz (AKS Sparta)
2. Erwin Zawadzki (AKS Sparta)
3. Jakub Rutkowski (AKS Sparta)

U14 – dziewczęta
1. Ewa Bartoszewska (Zefir Bytom)
2. Julia Zawacka (MOS Augustów)
3. Emilia Szumańska (Zefir Bytom)

U14 – chłopcy
1. Karol Wnukowski (AKS Sparta)
2. Antoni Olszewski (AKS Sparta)
3. Jakub Drewiczewski (Zefir Bytom)

U17 – dziewczęta
1. Gabriela Koszycka (AKS Sparta)
2. Oliwia Janik (Zefir Bytom)
3. Zofia Olejnik (MOS Augustów)

U17 – chłopcy
1. Dominik Kisiel (MOS Augustów)
2. Ksawery Szumański (Zefir Bytom)
3. Igor Domaszewski (AKS Sparta)

U21 – kobiety
1. Zuzanna Polkowska (MOS Augustów)
2. Julia Kasińska (XSKI Gliwice)

U21 – mężczyźni
1. Jakub Siedlarski (Zefir Bytom)
2. Konrad Oborski (MOS Augustów)
3. Jakub Sibicki (MOS Augustów)

O35 – mężczyźni
1. Paweł Kowalski (XSKI Gliwice)

Medaliści Mistrzostw Polski w slalomie na nartach wodnych za motorówką

Open – kobiety
1. Justyna Szafrańska – Rolak (Ski – Ride Warszawa)
2. Izabela Jaroszewska (Sunal Przyjezierze)
3. Zuzanna Polkowska (MOS Augustów)

Open – mężczyźni
1. Kamil Borysewicz (AKS Sparta)
2. Krzysztof Kowalczyk (Zefir Bytom)
3. Krzysztof Bernatowicz (Ski-Line Szczecin)

U14 – dziewczęta
1. Maria Rolak (Ski – Ride Warszawa)
2. Ksenia Ostrowska (Ski – Ride Warszawa)
3. Ewa Bartoszewska (Zefir Bytom)

U14 – chłopcy
1. Kacper Klukowski (MOS Augustów)
2. Karol Wnukowski (AKS Sparta)
3. Antoni Olszewski (AKS Sparta)

U17 – dziewczęta
1. Maja Piątek (AKS Sparta)
2. Gabriela Koszycka (AKS Sparta)
3. Florentyna Ostrowska (Ski – Ride Warszawa)

U17 – chłopcy
1. Łukasz Rolak (Ski – Ride Warszawa)
2. Ksawery Szumański (Zefir Bytom)
3. Igor Domaszewski (AKS Sparta)

U21 – kobiety
1. Zuzanna Polkowska (MOS Augustów)
2. Julia Kasińska (XSKI Gliwice)

U21 – mężczyźni
1. Konrad Oborski (MOS Augustów)
2. Jakub Siedlarski (Zefir Bytom)
3. Jakub Sibicki (MOS Augustów)

O35 – kobiety
1. Justyna Szafrańska – Rolak (Ski – Ride Warszawa)

O35 – mężczyźni
1. Dariusz Rytko (Ski – Ride Warszawa)
2. Adam Sobiecki (Ski – Ride Warszawa)
3. Michał Kędrak (KNW Jaworzno)

Ale najważniejsze to iż :

W  łącznej klasyfikacji  Open ( slalom, jazda figurowa oraz skoki ) najlepszym klubem została Sparta Augustów  na drugim miejscu Zefir a trzecie miejsce zajął MOS Augustów . Z kolei w innej klasyfikacji w trzech kategoriach  slalom , jazda figurowa oraz skoki uwzględniającą kategorie U14, U17 i pozostałe to  Sparta minimalnie przegrała z Zefirem  a drugi augustowski klub MOS był trzeci .

Tak wiec sukces Sparty i sukces MOS . Gratulacje dla zawodników i trenerów obu klubów

Klasyfikacja klubowa 

środa, 16 września, 2020 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy

Super impreza w Augustowie – Za nami Mistrzostwa Polski na nartach wodnych za motorówką .

Augustów a dokładnie Zatoka Tartaczna nad jeziorem  Białym była miejscem Mistrzostw Polski na Nartach Wodnych  za motorówką w slalomie oraz skokach. Organizacyjnie za zawody tej rangi odpowiadała Sparta Augustów. Było to zakończenie nietypowego sezonu dla narciarzy wodnych . Kilkudziesięciu zawodników oraz wiele  klubów z całej Polski przyjechało do Augustowa aby walczyć o medale

Mistrzostwa objęte były honorowym patronatem Marszałka Woj. Podlaskiego oraz Burmistrza Augustowa  To co istotne były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu, Marszałka Woj. Podlaskiego oraz gminy Miasta Augustów .

W sobotę odbyły się eliminacje w obu konkurencjach a w niedzielę finały.

Start zawodników z naszego klubu był b. udany . A oto medale jakie zdobyli  zawodnicy Sparty .

SLALOM :

U14 Chłopcy

II miejsce  Karol Wnukowski a III miejsce Antoni Olszewski

U17 Dziewczyny

I miejsce Maja Piątek , II miejsce Gabriela Koszycka

U17 Chłopcy

III miejsce Igor Domaszewski

Open

I miejsce Kamil Borysewicz

W slalomie łącznie nasi zawodnicy zdobyli 2 złote , dwa srebrne oraz dwa brązowe medale 

SKOKI

U14 chłopcy

I miejsce i złoty medal Karol Wnukowski a II miejsce i srebrny medal Olszewski Antoni

U 17 dziewczyny

I miejsce i złoty medal Gabriela Koszycka

U17 chłopcy

III miejsce i brąz Igor Domaszewski

Open

Wszystkie medale zdobyli zawodnicy Sparty

Złoto – Kamil Borysewicz,  srebro – Erwin Zawadzki  a brąz Kuba Rutkowski

W skokach zdobyliśmy 3 złote , 2 srebrne oraz 2 brązowe .

Łącznie na mistrzostwach zdobyliśmy 5 złotych ,5 srebrnych i 4 brązowe medale .

Należy te podkreślić udany start drugiego klubu z Augustowa MOS .

Oba nasze kluby zajęly znakomite miejsca w łącznej klasyfikacji .

W  łącznej klasyfikacji  Open ( slalom, jazda figurowa oraz skoki ) najlepszym klubem została Sparta Augustów  na drugim miejscu Zefir a trzecie miejsce zajął MOS Augustów . Z kolei w innej klasyfikacji w trzech kategoriach  slalom , jazda figurowa oraz skoki uwzględniająca kategorie U14, U17 i pozostałe to  Sparta minimalnie przegrała z Zefirem  a drugi augustowski klub MOS był trzeci .

Tak wiec sukces Sparty i sukces MOS . Gratulacje dla zawodników i trenerów obu klubów

Po zakończeniu  zawodów i ceremonii wręczenia medali spytaliśmy kilka osób nt . zakończonych mistrzostw . Oto co nam powiedzieli

Waldemar Bedner   ze Szczecina –  doświadczony sędzia główny  naszych zawodów  :

„Zawody na tym akwenie przebiegły bardzo sprawnie , jest to super akwen. W Polsce chyba jedyny, który ma tyle zalet – jest osłonięty mimo wiatrów które się pojawiają , woda jest spokojna i stabilna . Idealne warunki dla zawodników dla uzyskiwania najlepszych wyników i to się chyba liczy . Sprawna organizacja od strony klubu ( Sparty ) organizatora nie było żadnych problemów Komisja sędziowska również sprawnie zadziałała także wszystko zaczynaliśmy zgodnie z programem , nie było specjalnie żadnych technicznych problemów Tak więc jestem bardzo zadowolony . Pogoda również dopisała”

Z kolei Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk :

„Wspaniała organizacja , warunki również . Ja wierze głęboko  że słowa sędziego  głównego nie były przesadzone   i  nasz akwen czyli  Zatoka Tartaczna jest  jednym z najlepszych jak nie najlepszym do organizacji tego typu imprez  .W związku z tym nie pozostaje mi nic tylko zaprosić na przyszłoroczne zawody, które również tutaj powinny się moim zdaniem odbyć . I jeszcze jedno cieszę się z worka medali zdobytych  przez augustowskich zawodników   i to mnie jako Burmistrza Augustowa napawa dumą . Oba kluby super – konkurencja pomiędzy nimi tez jest dobra i powoduje iż te wyniki są naprawdę wspaniałe . Ja jestem dumny „

I na koniec Prezes Sparty Zdzisław Sadowski:

„ najważniejsze iż zawody przebiegały  bezpieczne. . Zawodnicy są zadowoleni . Padło kilka rekordow życiowych poszczególnych zawodników .Atmosfera była sympatyczna . miła . Pogoda nam sprzyjała. Tak wiec same plusy – super impreza w Augustowie .”

Dziękujemy Burmistrzowi Augustowa, Marszałkowi Województwa Podlaskiego oraz PZWWINW .

Nie możemy zapomnieć o sędziach  i pomocy Augustowskich Placówek Kultury  i naszym komentatorze Wojtku Krzywińskim . Zawsze możemy liczyć na naszych partnerów w tym szczególnie na: Akademie Augustów,  Hotel Wojciech, BaltYacht, Ela Travel  oraz pozostałych partnerów .

Na koniec trzeba podziękować przede wszystkim tym bez pomocy których ta impreza nie mogła by się odbyć czyli Maćkowi i Mateuszowi Krzywińskim, Kubie Rutkowskiemu , Zdziśkowi Sadowskiemu, Anecie Domaszewskiej ,  Elizie  Zakrzewskiej i  Agnieszce Grajewskiej .

I jak powiedział Pan Burmistrz do zobaczenie za rok .

  

Zdjęcie z ceremonii wręczania medali 

niedziela, 13 września, 2020 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy

Już w ten weekend Mistrzostwa Polski na nartach wodnych w Augustowie

Dwie niezwykle widowiskowe konkurencje – skoki i slalom na nartach wodnych za motorówką – to już w ten weekend w Augustowie nad Jeziorem Białym (12-13 września). W akcji będzie można zobaczyć całą krajową czołówkę, a to oznacza, że czekają nas zawody na bardzo wysokim poziomie.

To ostatni „akord” tegorocznych mistrzostw Polski w narciarstwie wodnym. Wcześniej, nad Jeziorze Gopło koło Skulska, toczyła się rywalizacja o medale mistrzostw Polski w jeździe figurowej za motorówką. Poznaliśmy też medalistów mistrzostw Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem – te zawody odbyły się w ostatni weekend wakacji pod Suwałkami w ośrodku WOSiR Szelment.

Teraz przyszedł czas na ekscytujące zawody w Augustowie, organizowane   przez słynący z sekcji narciarstwa wodnego –  nasz AKS Sparta oraz PZMiNW .  Partnerami są Burmistrz Augustowa  oraz Marszałek Województwa Podlaskiego . Po zawodach zostaną wyłonieni medaliści krajowego czempionatu w skokach i slalomie, poznamy też najlepszych w trójkombinacji (suma punktów uzyskanych we wszystkich trzech konkurencjach) oraz klasyfikacje drużynowe MP w narciarstwie wodnym za motorówką.  

Zapraszamy nad Zatokę Tartaczną jeziora Białego. Program zawodów publikujemy poniżej:

11 września 2020 roku, PIĄTEK
godz. 20.00 – odprawa sędziów i kierowników ekip

12 września 2020 roku, SOBOTA
Godz. 8.00
eliminacje kobiet i mężczyzn U14 slalom
eliminacje kobiet i mężczyzn U17 slalom
eliminacje kobiet i mężczyzn U21 slalom
eliminacje kobiet i mężczyzn Open slalom
eliminacje kobiet i mężczyzn Senior slalom
Godz. 14.00
finał kobiet i mężczyzn U14 slalom
finał kobiet i mężczyzn U17 slalom
finał kobiet i mężczyzn U21 slalom
finał kobiet i mężczyzn Open slalom
finał kobiet i mężczyzn Senior slalom
Godz. 18.00
Rozdanie medali w konkurencji slalom

13 września 2020 roku, NIEDZIELA
Godz.8.00
eliminacje kobiet i mężczyzn U14 skoki
eliminacje kobiet i mężczyzn U17 skoki
eliminacje kobiet i mężczyzn U21 skoki
eliminacje kobiet i mężczyzn Open skoki
eliminacje kobiet i mężczyzn Senior skoki
Godz. 13.00
finał kobiet i mężczyzn U14 skoki
finał kobiet i mężczyzn U17 skoki
finał kobiet i mężczyzn U21 skoki
finał kobiet i mężczyzn Open skoki
finał kobiet i mężczyzn Senior skoki
godz. 16.00
rozdanie medali w konkurencji skoki i zakończenie zawodów

czwartek, 10 września, 2020 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy