Aktualności

Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie klasycznym – mamy srebrny medal.

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Małopolska 2022 Poznań, 28-31 lipca 2022 21. Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie klasycznym.

W zawodach wystartowały 63 kluby z całej Polski. Kajakarze  AKS Sparta  zdobyli jeden medal – srebro  w K4  na dystansie 500 m  wywalczyły dziewczyny trenowane przez Adama Wysockiego :

Maria Kotarska

Karolina Barszczewska

Natalia Skowrońska

Milena Wysocka

Grzegorz Trochim był  był VII  w finale A  w K1 200 oraz   na  tym samym miejscu zameldował sie w wyścigu K1 5000.  Z kolei  w finale B w K1 500 był pierwszy .

Brawo zawodnicy Sparty .

W Mistrzostwach Spartę reprezentowali:

  1.  BARSZCZEWSKA Karolina  Juniorzy Młodsi
  2. DUBNICKI Kacper  Juniorzy
  3. GOWOROWSKA Emilia  młodzicy
  4. GROCHOWSKA Aleksandra  młodzicy
  5. KOTARSKA Maria  Juniorzy Młodsi
  6. POLKOWSKI Wojciech  Juniorzy
  7. RYMARCZYK Patrycja  młodzicy
  8. RYMARCZYK Emilia  młodzicy
  9. SKOWROŃSKA Natalia  Juniorzy Młodsi
  10. TROCHIM Grzegorz  Juniorzy
  11. WYSOCKA Milena  Juniorzy Młodsi

W końcowej klasyfikacji medalowej  klubów  Sparta zajęła 17 miejsce .

Nasza srebrna osada – zdjęcia PZKaj

poniedziałek, 1 sierpnia, 2022 Aktualności, Kajakarstwo Brak komentarzy

Za nami Mistrzostwa Polski z slalomie na nartach wodnych za motorówką

W Augustowie w ostatni weekend zakończył się „drugi  etap” Mistrzostw Polski w nartach wodnych za motorówką.

„Drugi ” gdyż  tydzień temu w Ełku  odbyły się dwie konkurencje skoki i jazda figurowa.

 Jezioro Białe w Augustowie było miejscem gdzie w dniach  30-31 lipca rozegrano ostatnią konkurencję tegorocznych Mistrzostw Polski w Narciarstwie Wodnym za Motorówką – slalom. Złote medale w kategorii Open trafiły do Zuzanny Polkowskiej z MOS Augustów i Kamila Borysewicza z AKS Sparta Augustów. Przypomnijmy, że przed tygodniem w Ełku wyłoniono medalistów w jeździe figurowej i skokach.

Mistrzostwa wypadły b. dobrze dla zawodników Sparty

Podsumował je Maciej Krzywiński trener Sparty

To były udane mistrzostwa .Dwa złote(Maja Piątek i Kamil Borysewicz) i cztery brązowe(Dominika Cyl, Antek Olszewski ,Maja Piatek i Oskar Domaszewski) w Mistrzostwach Polski w slalomie na nartach wodnych. Sparta zajęła też drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej(po podliczeniu wszystkich trzech konkurencji). Gratuluję moim zawodnikom oraz rywalom Zefirowi Bytom – zwycięzcom klasyfikacji drużynowej oraz zawodnikom z innych klubów.

Oto wyniki

Kategoria Open kobiety – slalom

  1. Polkowska Zuzanna (MOS Augustów) 3,00/55/14.25
  2. Jaroszewska Izabela (SUNAL Przyjezierze) 2,00/55/14.25
  3. Piątek Maja   (SPARTA Augustów) 1,00/55/16.00

Kategoria Open mężczyźni – slalom

  1. Borysewicz Kamil (SPARTA Augustów) 3,00/58/13.00
  2. Kowalczyk Krzysztof  (ZEFIR bytom) 2,50/58/13.00
  3. Kazek Dawid (ZEFIR Bytom) 2,25/58/13.00

Kategoria U14 dziewczęta – slalom

  1. Olejnik Zofia (MOS Augustów) 5,50/49
  2. Żuk Maja (UKS NA-WA) 2,00/49
  3. Zamykal Lena (ZEFIR Bytom) 2,00/34

Kategoria U14 chłopcy – slalom

  1. Drewiczewski Jakub (ZEFIR Bytom) 3,00/52
  2. Śleszynski Maksymilian (UKS AKADEMIA Augustów) 5,00/46
  3. Domaszewski Oskar (SPARTA Augustów) 4,00/46

Kategoria U17 dziewczęta – slalom

  1. Piątek Maja (SPARTA Augustów) 4,00/55/16.00
  2. Bartoszewska Ewa (ZEFIR Bytom) 4,00/52
  3. Cyl Dominika (SPARTA Augustów) 4,00/52

Kategoria U17 chłopcy – slalom

  1. Szumański Ksawery (ZEFIR Bytom) 1,50/58/14.25
  2. Klukowski Kacper (MOS Augustów) 3,00/58/18.25
  3. Olszewski Antoni (SPARTA Augustów)  4,00/525

Kategoria U21 kobiety – slalom

  1. Janik Oliwia (ZEFIR Bytom) 5,50/52
  2. Hirchy-Żak Kamila (SKILINE Szczecin) 5,00/52
  3. Zawacka Julia (MOS Augustów) 3,00/49                      

Kategoria U21 mężczyźni – slalom

  1. Siedlarski Jakub (ZEFIR Bytom) 2,50/58/14.25
  2. Oborski Konrad (MOS Augustów) 1,50/58/18.25

Kategoria O35 mężczyźni – slalom

  1. Bernatowicz Tomasz (SKILINE Szczecin) 5,00/55/12.00
  2. Rytko Dariusz (SKIRIDE Warszawa) 3,00/55/13.00
  3. Drewiczewski Jarosław (KSW FARWATER)  3,00/55/18.25      

poniedziałek, 1 sierpnia, 2022 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy

Przeglad Sportowy pozytywnie o wyścigu F2 na jeziorze Necko

 Patron medialny  naszego wyścigu   rundy MŚ Wodnej Formuły F2   „Przegląd sportowy” napisał :

artykuł w załączeniu 

 

wtorek, 26 lipca, 2022 Necko Endurance Brak komentarzy

Mistrzostwa Polski w nartach wodnych za motorówką w Ełku

W Ełku zakończyły się „pierwszy etap” Mistrzostw Polski w nartach wodnych za motorówką.

„Pierwszy” gdyż  odbyły się dwie konkurencje skoki i jazda figurowa. A za tydzień w Augustowie na finał  slalom

Oto wyniki i  miejsca zawodników z Augustowa.

Poznajcie medalistów MP w skokach na nartach wodnych za motorówką!

 

Kategoria Open kobiety – skoki

  1. Polkowska Zuzanna (MOS Augustów) 26,0 m
  2. Cyl Dominika (SPARTA Augustów) 23,0 m
  3. Janik Oliwia (ZEFIR Bytom) 19,5 m

 

Kategoria Open mężczyźni – skoki

  1. Zawadzki Erwin (SPARTA Augustów) 39,9 m                               
  2. Siedlarski Jakub (ZEFIR Bytom) 38,9 m                                         
  3. Oborski Konrad (MOS Augustów) 29,6 m

 

Kategoria U14 dziewczęta – skoki

  1. Olejnik Zofia (MOS Augustów) 14,1 m                                          
  2. Witek Roksana (FARWATER Jawor) 10,2 m
  3. Zamykal Lena (ZEFIR Bytom) 0,00

 

Kategoria U14 chłopcy – skoki

Drewiczewski Jakub (ZEFIR Bytmo) 19,4

  1. Domaszewski Oskar (SPARTA Augustów) 13,8 m

 

Kategoria U17 dziewczęta – skoki

  1. Cyl Dominika (SPARTA Augustów) 24,6 m
  2. Bartoszewska Ewa (ZEFIR Bytom) 20,3m
  3. Szumanska Emilia (ZEFIR Bytom) 13,0m

Kategoria U17 chłopcy – skoki

  1. Szumański Ksawery (ZEFIR Bytom) 24,6 m
  2. Klukowski Kacper (MOS Augustów) 21,7 m
  3. Olszewski Antoni (SPARTA Augustów) 19,1 m

 

Kategoria U21 kobiety – skoki

  1. Janik Oliwia (ZEFIR Bytom) 19,3 m
  2. Zawacka Julia (MOS Augustów) 13,4m

Kategoria U21 mężczyźni – skoki

  1. Siedlarski Jakub (ZEFIR Bytom) 37,4 m
  2. Oborski Konrad (MOS Augustów) 30, 5m
  3. Ułanowicz Kacper (MOS Augustów) 14,7 m

Kategoria O35 mężczyźni – skoki

  1. Drewiczewski Jarosław (FARWATER Jawor) 13, 8m
poniedziałek, 25 lipca, 2022 Aktualności, Narciarstwo wodne Brak komentarzy