« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Augustów opanowany przez narciarzy wodnych!

Przez najbliższe dni w Augustowie będzie można podziwiać najlepszych polskich i europejskich narciarzy wodnych. Dlaczego? Startują trzy ważne imprezy za wyciągiem, rozgrywane na jeziorze Necko: Mistrzostwa Polski, Grand Prix of the Cable (Puchar Europy) oraz Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów.

W Pucharze Europy i Mistrzostwach Polski zawodnicy będą rywalizować w kategoriach Open, U19, U15 i  Senior.

W piątek (11.09) rozpoczną się oficjalne treningi i eliminacje w pierwszej konkurencji – jeździe figurowej. Na sobotę (12.09) zaplanowano eliminacje w skokach i slalomie, oraz finały w jeździe figurowej, a na niedzielę (13.09) finały w skokach i slalomie.

Od poniedziałku do środy (14-16.09) w tym samym miejscu (jezioro Necko; wyciąg czterosłupowy o długości 740 metrów) przewidziano treningi zawodników startujących w Mistrzostwach Europy Juniorów i Seniorów – kategorie U19, U15 i O35. W środę odbędzie się też oficjalne otwarcie czempionatu (Amfiteatr, godz. 19.00), a w czwartek (17.09) rozpoczną się zawody. Ich wielki finał, czyli ceremonie medalowe w trójkombinacji oraz klasyfikacji drużynowej zaplanowane są na niedzielne popołudnie (20.09).

Do Mistrzostw Europy zgłoszonych jest kilkudziesięciu zawodników z Niemiec, Austrii, Białorusi, Holandii, Ukrainy, Słowacji, Czech, Wielkiej Brytanii, Izraela i oczywiście Polski.

Nasz kraj w ME będą reprezentować:

– w  kategorii U19 – Erwin Zawadzki (MOS Augustów),Konrad Zawadzki (MOS Augustów), Krzysztof Kowalczyk (Zefir Bytom), Mateusz Grzesiak (Ski-Line Szczecin), Idalia Woźniak (Ski -Line Szczecin), Zuzanna Polkowska (MOS Augustów).

– w kategorii U15 – Konrad Oborski (MOS Augustów), Jakub Nowakowski (MOS Augustów), Jakub Siedlarski (Zefir Bytom).

– w kategorii O35 – Michał Moś (Zefir Bytom) i Jacek Naorniakowski (Slalom Warszawa).

Kilka słów o przygotowaniach Polaków:

Kadra Polski rozpoczęła przygotowania do startu w Mistrzostwach Europy od zimowego zgrupowania na Białorusi. W Nowopołocku na basenie dostosowanym do narciarstwa wodnego zawodnicy trenowali jazdę figurową. Następne zgrupowanie, szlifujące formę zawodników w slalomie i jeździe figurowej odbyło się na przełomie marca i kwietnia w Porto Heli, w Grecji. Od lipca do sierpnia zawodnicy przebywali na zgrupowaniach w Sokółce, Augustowie i Szczytnie, gdzie trenowali jazdę figurową, slalom oraz skoki, a także brali udział w Mistrzostwach Polski za motorówką. Kadrowicze brali też udział w zgrupowaniach i międzynarodowych zawodach Pucharu Europy (Grand Prix Of the Cable) w Havirovie, gdzie mogli zmierzyć się ze swoimi bezpośrednimi rywalami w ME Juniorów. Ostatnim akcentem przygotowań jest zgrupowanie w Augustowie i start w Pucharze Europy (Grand Prix Of the Cable) i Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem. Zawody odbywają się tuż przed ME Juniorów.

Kadra Polski została wyselekcjonowana na podstawie wyników osiąganych w najważniejszych imprezach w 2014 i 2015 roku. Według założeń trenerów reprezentacja Polski w kategorii U19 powinna walczyć o miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej. W rywalizacji indywidualnej największe szanse na medale mają w konkurencji skoków bracia Erwin Zawadzki i Konrad Zawadzki.

W przypadku zawodników kadry U15 wszyscy są debiutantami na imprezie mistrzowskiej. Niemniej ich wyniki i forma podczas tegorocznych imprez predysponują ich do walki o finały, a każde zbliżenie się do podium tak ważnej imprezy, będzie sportowym sukcesem. Tu warto wspomnieć, że nasi zawodnicy w kategorii U15 będą rywalizować z bardziej doświadczonymi i starszymi od siebie zawodnikami.

Programy i biuletyny zawodów dostępne są na:

http://www.motorowodniacy.org/kalendarz/narciarstwo_wodne.html

sobota, 12 września, 2015 Aktualności, Narciarstwo wodne
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
4 odwiedzających teraz
1 gości, 3 bots, 0 członków