« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Bartek Marszałek zdobywa kolejne punkty w swym kolejnym starcie w F1H2O w Grand Prix Kataru

23 listopada, Doha, Katar. Bartłomiej Marszałek, zawodnik LOTTO Team, jedyny Polski zawodnik w wyścigach motorowodnej Formuły 1 H2O po starcie w Grand Prix Kataru zdobywa kolejne punkty w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata F1 H2O.

Bartłomiej Marszałek, startujący w barwach włoskiego zespołu Singha Racing Team, swój start w Grand Prix Kataru, czwartej eliminacji Mistrzostw Świata F1 H2O 2013 rozpoczął bardzo pechowo, bo od wywrotki na jednym z łuków podczas pierwszego treningu.

To doświadczenie było kolejną lekcją w szkole F1 H2O, ale nie przeszkodziło Bartkowi w zdobyciu kolejnych punktów w generalnej klasyfikacji.

Po wypadku podczas treningu, Bartek i jego zespół mechaników do późnych godzin nocnych pracowali nad doprowadzeniem bolidu do pełnej sprawności. Okazało się, że uszkodzenia elektroniki łodzi są znacznie poważniejsze niż wydawało się to na początku. Konieczna była wymiana wielu elektronicznych podzespołów. Wymieniono także silnik. Naprawa i przegląd łodzi mimo największych starań trwała na tyle długo, że niemożliwy był start Bartka w wyścigu eliminacyjnym. Dokładny przegląd wszystkich podzespołów zaowocował jednak sukcesem podczas dzisiejszego wyścigu.

Bartek Marszałek wyścig rozpoczął z 15 pozycji startowej. Chcąc zdobyć punkt w klasyfikacji musiał pokonać minimum 4 doświadczonych zawodników. Od początku Bartek płynął bez niepotrzebnej brawury, szobywając kolejne doświadczenia. Taki styl prowadzenia wyścigu zapewnił Marszałkowi pokonanie mety na10 miejscu i zdobycie 1 punktu w klasyfikacji generalnej. To jednak nie był koniec niespodzianek w Katarze. Wyścig w Doha zakończył się wypadkiem i związanymi z nim protestami, które już na kilka godzin po zakończeniu wyścigu zmieniły sytuację punktową. Po dyskwalifikacji Philippe Chaippe z zespołu CTIC China Team Bartek Marszałek z 10 pozycji przeskoczył na miejsce 8 w dzisiejszym wyścigu i ostatecznie zdobył kolejne 3 punkty w klasyfikacji generalnej. Po swoim trzecim starcie w Mistrzostwach Świata F1 H2O Bartek ma ws umie zdobytych 6 punktów, które pozwalają mu zajmować 13 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Bartek podsumowuje dzisiejszy wyścig: “Po wypadku podczas treningu zobaczyłem, że potrzebuję jeszcze znacznie więcej doświadczenia. Większość zawodników startujących w F1 H2O jest przygotowana na takie zdarzenia i dla nich jest to chleb powszedni i są do tego przygotowani. Dokładnie wiedzą , co może uledz uszkodzeniu i zazwyczaj mają zapasowe części. My również mieliśmy zapas, ale ciągle taka wywrotka to dla mnie wydarzenie, które nie pozwala spokojnie zasnąć. Na szczęście mam bardzo dobry zespół mechaników, którzy tak jak ja znają każdy najmniejszy element bolidu. Dzięki naszej wspólnej wiedzy byliśmy w stanie przygotować moją Babę do dzisiejszego startu. Postanowiłem płynąć spokojnie, tak aby ukończyć wyścig bezpiecznie, bez zbędnego ryzyka, ale po kilku okrążeniach nie mogłem się powstrzymać i postanowiłem trochę powalczyć. Bardzo się cieszę z kolejnych zdobytych punktów, jednak ten rok chcę poświęcić szkoleniu, zdobywaniu doświadczenia. Wywrotka i dzisiejszy wyścig były naprawdę bardzo dobrą szkołą. Moim głownym tegorocznym celem jest ukończenie sezonu z w pełni sprawną łodzią i dużym bagażem doświadczeń, a zdobyte punkty będą dodatkową nagrodą.”

Za 2 dni cała flota F1 H2O rusza  w drogę na kolejne Grand Prix, które rusza już 29 listopada w Abu Dhabi.

unnamed (5)unnamed (6)

unnamed (1) unnamed (2) unnamed (3) unnamed (4) unnamed

tekst i zdjecia Arek Rejs  – specjalny wysłannik na ostatnie wyscigu wodnej formuły F1

niedziela, 24 listopada, 2013 Aktualności, Necko Endurance