« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

„Będzie ciekawie” – rozmowa z Edytą Dzieniszewską po udanym starcie w Pucharze Świata w Poznaniu

Krzysztof Andruszkiewicz (K.A)  – Edyta jak oceniasz swój start w Poznaniu ?

Edyta Dzieniszewska ( E.D) – Na pewno ten start był udany. Dwa starty , dwa medale  dwójka i czwórka, chociaż te dwa biegi trochę się od siebie różniły. Ale cieszą wyniki. Wszystko idzie pozytywnie do przodu  i oby tak dalej. Myślę iż na Mistrzostwach Świata będzie ciekawie .

K.A.  Czyli sezon zimowy dobrze przepracowałaś ?

E.D. Tak zdecydowanie tak. Zresztą to  pokazałam na eliminacjach kadry na jedynce. Tam trzeba pokazać  najwyższy poziom.  Że jest dobrze , że jestem w formie. W osadach też potrafiłam się „sprzedać” i teraz z tego można korzystać i iść dalej. Myślę iż na najważniejszej imprezie  Mistrzostwach Świata w Duisburgu (  26 sierpnia – 1 września ) będzie fajnie .

K.A – No właśnie jakie najbliższe plany i kiedy najbliższe starty ?

E.D – Przed nami Mistrzostwa Europy  i z tego co mi wiadomo – jeśli nic się nie zmieni – będę startować w dwójce na 1000 m z Beatą Mikołajczyk i w czwórce  na 500 m z Kowalczyk, Konieczną i Krukowską. Myślę iż to będą 2 fajne starty- dystans olimpijski na 500  i 1000 dystans nie olimpijski ale będziemy chciały wycisnąć z tego  jak najwięcej i zdobyć jak najlepsze miejsca. Myślę iż będzie dobrze  a po Mistrzostwach Europy trochę pracy i start w Mistrzostwach Świata w Duisburgu.

K.A.  A kiedy zawitasz do Augustowa ?

E.D. Oj to teraz trochę ciężej  bywa z tymi przyjazdami. Myślę, iż wpadnę na chwilę do domu na 2-3 dni po Mistrzostwach  Europy a później to już tylko zgrupowania do MŚ. Jedziemy w góry , później za granicą zgrupowanie klimatyczne i start.

Dziękuje za rozmowę  i życzymy udanych startów

 

Mistrzostwa Europy  odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Portugalii

Mistrzostwa Świata  w Duisburgu 26 sierpnia – 1 września 2013

Na zdjęciu autor z Edytą

IMG_2610

wtorek, 4 czerwca, 2013 Aktualności, Kajakarstwo