« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Edyta i Kamil docenieni przez włodarzy województwa , powiatu i miasta.

Uroczyste wręczenie nagród dwójce medalistów z Augustowa, odbyło się dziś w Sali Teatralnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie. Nagrodzono srebrną i brązową medalistkę kajakarskich MŚ Duisburg 2013, p. Edytę Dzieniszewską oraz Kamila Borysewicza, który w Szczecinku zdobył tytuł Mistrza Europy i ustanowił nowy rekord Polski w skokach na wyciągu. 

Kamil Borysewicz i jego trener Mateusz Krzywiński nie mogli uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości osobiście. Kamil rozpoczął dzisiaj starty w trzydniowych Mistrzostwach Europy Juniorów, a już w poniedziałek wylatują z trenerem na Mistrzostwa Świata U21 rozgrywane w Orlando. Nagrody dla Kamila odebrał jego ojciec Jarosław Borysewicz, a za Mateusza Krzywińskiego, trener narciarzy Sparty Augustów Maciej Krzywiński (prywatnie także ojciec Mateusza).

Zgromadzonych oficjalnie powitał Prezes AKS „Sparta” Augustów Leszek Cieślik. Po prezentacji dokonań dwójki naszych zawodników głos zabrała p. Edyta Dzieniszewska. Następnie swoje podziękowania za wspaniałe osiągnięcia sportowe E. Dzieniszewskiej i Kamila Borysewicza złożył w imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego p. Bogdan Dyjuk. Swoje nagrody ufundowali także Starosta Augustowski Franciszek Wiśniewski i Burmistrz Augustowa Kazimierz Kożuchowski. Jak wspomniałem wcześniej nagrody Kamila Borysewicza i Mateusza Krzywińskiego odebrali ich przedstawiciele. Edyta Dzieniszewska i jej trener klubowy Jerzy Grąbczewski odebrali je osobiście.

Na uroczystości obecni byli także dyrektorzy augustowskich szkół, ludzie sportu z naszego miasta i Ci, dzięki którym możliwe jest osiąganie wyników sportowych na skale światową i europejską – czyli sponsorzy i ich przedstawiciele. Prezes AKS „Sparta” Augustów Leszek Cieślik podkreślił, że sponsorowaniem sportu w Augustowie od lat zajmują się ta sam grupa ludzi. Wymienił mi. p. Benedykta Kozłowskiego, Zdzisława Sadowskiego, Andrzeja Masiewicza, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Wodociągi Miejskie. Szczególnie dużego wsparcia finansowego augustowskim narciarzom wodnym udziela p. Konrad Rumiński. To dzięki jego pomocy narciarze mogą wyjeżdżać zimą na Florydę aby tam trenować. Prezes AKS „Sparta” Augustów prosił media obecne na tej uroczystości o zwrócenie się z apelem, do wszystkich tych osób i instytucji, którym dobro sportu w mieście, a także promocja Augustowa „leży na sercu” o finansowe wspieranie sportu. Liczy się każda – nawet drobna kwota! Przykłady Edyty Dzieniszewskiej i Kamila Borysewicza pokazują, że takie wsparcie procentuje w zwielokrotniony sposób – a korzystamy z tego wszyscy.

Autor Zb. Bartoszewicz

Źródło http://augustow24.pl/info/-wladze-docenily-medalistow.10121.html

IMG_2919 IMG_2921 IMG_2924 IMG_2925 IMG_2913 IMG_2926

czwartek, 5 września, 2013 Aktualności, Kajakarstwo, Narciarstwo wodne