« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Endurance rozpoczęty

W sobotę  rozpoczął się motorowodny show z  łodziami biorącymi udział w mistrzostwach świata łodzi wytrzymałościowych  Endurance w roli głównej.

Morderczy 8-mio  godzinny wytrzymałościowy wyścig  odbędzie się w niedzielę, ale w sobotę odbyła się uroczystość otwarcia zawodów poprzedzona paradą łodzi  ulicami Augustowa  z tradycyjnym stopem na Rynku Zygmunta Augusta. Prawdziwym   przedsmakiem   zawodów była impreza przygotowana przez Bartka Marszałka „ Konfrontacja Żywiołów” czyli wyścig na wodzie, w powietrzu i na lądzie . Na starcie stanęły 3 pojazdy: pilotowany przez Bartka Marszałka  bolid  wodnej Formuły F1 H2O, rajdowy Subaru Impreza 2010 STi Spec C, za kierownicą którego siedział Maciej Oleksowicz oraz samolot Piper  Archer II PA 28-181  za sterami którego siedział  Jarosław Konstańczak .
Wyścig był bardzo prosty . Każdy z pojazdów musiał pokonać dystans ok 500 m zrobić nawrót i wrócić na linię mety –startu.  Wszystko odbyło się na rzece Nettcie w centrum Augustowa gdzie  tysiące osób zgromadzonych na bulwarach  mogło podziwiać kunszt pilotów i fantastyczne osiągi trzech różnych pojazdów poruszających się po wodzie, lądzie i w powietrzu.
Zwycięzcą wyścigu został Bartek Marszałek, którego widzowie nagrodzili gromkimi brawamia on zrewanżował się specjalnym pokazem możliwości swego bolidu.

 

 

niedziela, 8 lipca, 2012 Aktualności, Necko Endurance