Gryf Gródek pokonany. Drugie zwycięstwo Sparty. Wyniki

W swym drugim meczu   Sparta na wyjezdzie pokonała Gryf Gródek  aż 3:0 ( do przerwy1:0) . Bramki zdobyli Haraburda jr dwie i Czereszewski jedną. Z pewnymi obawami nasza drużyna jechała na ten mecz  gdyż w składzie zabrakło 5 podstawowych graczy Ale pokazaliśmy wole walki i zasłużenie wygraliśmy.

O komentarz tradycyjnie poprosiliśmy trenera Sparty Jacka Bayera : ” To był bardzo ciężki dla nas mecz ze względu na kontuzje podstawowych zawodników Przed meczem powiedziałem dla naszych piłkarzy,  iz musimy zagęścić środek pola i liczyć na kontry . Pierwsza bramka padła po ewidentnej pomyłce piłkarzy Gryfa. Podanie do własnego bramkarza było za krótkie, przejął je i wykorzystał Kamil Haraburda. Prowadziliśmy, ale wiedziałem że  musimy przetrzymać napór Gródka przez pierwsze 15 minut w  drugiej połowie. A później był wykorzystany karny dla nas i dodatkowo strzeliliśmy trzeciego gola. Graliśmy z kilkoma zawodnikami z drużyny juniorów Rafała. Wygraliśmy i  to jest bardzo optymistyczne na przyszłość.”

Wyniki 2. kolejki

Sobota: Hetman Tykocin – Sokół Sokółka 1:1 (1:0): Klimowicz (36.) – Tochwin (85.); Gryf Gródek – Sparta Augustów 0:3 (0:1): Haraburda (20. i 75.), Czereszewski (70.-karny); Hetman Białystok – Sparta 1951 Szepietowo 2:0 (1:0): Suchowolec (20.), Wilczko (55.-samobójcza); Cresovia Siemiatycze – Piast Białystok 0:2 (0:0): Cichoń (53.), Marczyk (64.-karny); KS Michałowo – Puszcza Hajnówka 4:3 (0:1): Karanowski (50. i 55.), D. Słoma (62. i 67.) – Sienkiewicz (15. i 75.), Łucyk (82.); Magnat Juchnowiec Kościelny – Pogoń Łapy 3:2 (3:0): Czajkowski (13., 37. i 45.) – Ksepka (67.), Sipko (74.-karny). (18.).

Niedziela: LZS Narewka – Promień Mońki 4:1 (1:0): Murawski (15.), Kożuszkiewicz (47.), Tomczyk (55.), Skiepko (80.) – Studniarek (68.), Znicz Suraż – Włókniarz Białystok 0:3 (0:2): Klej (3.), Gryko (37.), bramka samobójcza (84.).