Historia kajakarza, trenera zawodnika Adama Wysockiego w Dzień Dobry TVN

Adam Wysocki swoją przygodę z kajakarstwem rozpoczął 35 lat temu w małej przystani kajakowej. – To było pod koniec piątej klasy szkoły podstawowej. Przyszedłem na pierwszy trening i od razu z miejsca musiałem wsiąść do kajaka i popłynąć. Oczywiście się wywaliłem, ale nie zniechęciło mnie to, wręcz przeciwnie – trzeba było się z tym zmierzyć i to zrobić – wspominał.

W wieku 19 lat zdobył pierwszy medal mistrzostw świata. Wraz z chłopakami pokonał drużynę niemiecką, która dwa lata wcześniej została mistrzami olimpijskimi. Adam Wysocki w swojej karierze zdobył wszystko oprócz… medalu olimpijskiego. W finałach stratował kilka razy. Najbliżej zwycięstwa był w 2004 roku w Atenach.- Srebrny medal przegraliśmy niecałą 1/10 sekundy. Brązowy – jeszcze mniej. Kiedy Marek zaczął kończyć, nabieraliśmy dużej prędkości, któryś z nas spojrzał się w bok i na chwilę zgubiliśmy rytm, ale to był dosłownie ułamek sekundy, a później się okazało, że tyle zabrakło do medalu – wyjawił.