« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

JEDYNY POLAK W F1 H2O Z NOWYM BOLIDEM – zapowiedz atrakcji ENDURANCE 2015

W dniu dzisiejszym  w Centrum  Olimpijskim odbyła się konferencja na której został zaprezentowany nowy Bolid w którym Bartek Marszałek wystartuje w tegorocznej edycji wyścigów wodnej formuły F1 .

A oto krótkie sprawozdanie z tej konferencji  

Już 28 czerwca w Evian, we Francji, Bartłomiej Marszałek zadebiutuje w nowej, superszybkiej łodzi. Wystartuje w eliminacji mistrzostw świata królewskiej klasy motorowodnej F1 H2O.

Producentem nowego bolidu jest włoski zespół DAC Racing. Prowadzi go Guido Cappellini – najbardziej utytułowany kierowca w historii F1 H2O, zdobywca aż dziesięciu tytułów Mistrza Świata.

– Pierwsze próby z tą łódką mam już za sobą. Jest wspaniała! – mówi Bartłomiej Marszałek, pierwszy Polak w elitarnej motorowodnej Formule 1. Szybko dodaje jednak, że wymaga ona wiele pracy i pokornej nauki. – Łódź jest krótsza, mniejsza i lżejsza od poprzednich. To wymusza większą precyzję sterowania. Można pływać dużo szybciej, ale za to wraz ze wzrostem prędkości, maleje tolerancja na błędy – zaznacza zawodnik uczestniczący w programie Szkoła Mistrzów LOTTO.

Polak nie ukrywa, że z nowym bolidem wiąże ogromne nadzieje: – Po trzech sezonach zbierania doświadczeń w F1 H2O mój głód zwycięstw jest ogromny. Nie ukrywam, że mając tę nową łódź, chcę walczyć o podium – przyznaje Marszałek.
Maszyna dysponuje 2,5-litrowym silnikiem V6, rozwijającym moc 450 koni mechanicznych. Przy tym łódź, zbudowana głównie z karbonu i kevlaru, waży zaledwie 450 kg. Przyspieszenie od zera (z wyłączonym silnikiem!) do 100 km/h zabiera jedynie 2,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 250 km/h. Spalanie sięga 95 kg paliwa na godzinę.

To bardzo szybka łódź, która daje wreszcie Bartkowi szansę nawiązania walki z najlepszymi zawodnikami świata – komentuje Waldemar Marszałek, ojciec, ale też trener Bartłomieja. – Ale tu trzeba jeszcze dużo nauki, no i oczywiście szczęścia w czasie zawodów. Niemniej wierzę, że sezon 2015 otwiera przed Bartkiem nowy etap w jego karierze. Musi się „rozjeździć” w nowej łodzi, ale potem wzrost wyników będzie tylko kwestią czasu – dodaje sześciokrotny motorowodny Mistrz Świata w klasach 0-250 i 0-350.

Bolid jest pierwszą nową łodzią w dziesięcioletniej karierze sportowej Bartłomieja Marszałka. Wcześniejsze pływanie na wysłużonym sprzęcie nie przeszkadzało jednak Polakowi w wygrywaniu. Już w pierwszym sezonie sportowym, w 2005 r., został on Mistrzem Polski w klasie 0-250. Rok później, w klasie 0-350, został Wicemistrzem Świata. Do F1 H2O – najwyższej motorowodnej klasy wyścigowej na świecie – Polak trafił w 2011 r.

W ubiegłym roku, startując mocno wysłużoną łodzią Marszałek, jako jedyny w całej stawce F1 H2O, punktował w każdej z eliminacji Mistrzostw Świata. Najlepszy wynik uzyskał podczas Grand Prix Chin w Liuzhou, gdzie był piąty. Łącznie w sezonie zgromadził 16 punktów, co dało mu siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata F1 H2O. W tym roku na Polaka czeka sześć eliminacji F1 H2O.

Tradycyjnie, Bartłomiej Marszałek wystartuje też w Augustowie, podczas dwóch lipcowych eliminacji w długodystansowych motorowodnych Mistrzostwach Świata Endurance. – Zawody w Augustowie zapowiadają się niezwykle ciekawie – mówi Marszałek. – Już wiemy, że będą i Mistrz Świata F1 H2O Philippe Chiappe, i Wicemistrz Świata Alex Carella. To jedyna okazja w Polsce, by zobaczyć najlepszych motorowodniaków świata! – podkreśla Polak.

To nie koniec niespodzianek. Marszałek zdradza, że wśród licznych zaplanowanych atrakcji jest wyścig, w którym naprzeciw jego łodzi stanie… Krzysztof Hołowczyc w swoim rajdowym samochodzie!
– Dziękuję przy tej okazji Krzysztofowi Holowczycowi,  który przystał na rzucone przeze mnie wyzwanie – podkreśla Marszałek. Polak dodaje, że będą też konkursy dla kibiców, w których będzie można wygrać wspólny przejazd z Marszałkiem, dwuosobową łodzią klasy F1, po torze wyścigu Endurance.

zródlo : http://www.bartekmarszalek.pl/

635687898888476438

poniedziałek, 1 czerwca, 2015 Aktualności, Necko Endurance
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków