« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Juz w sobotę po raz pierwszy w Polsce wyscig łodzi typu RIB klas 1,2,3,4 Pneumatics

Już w najbliższą sobotę  16 sierpnia czeka nas nie lada gratka . Po raz pierwszy w Polsce AKS Sparta Augustów organizuje finał Mistrzostw Europy Łodzi  Pneumatics typu RIB w klasach 1,2,3,4 . W Augustowie na jez. Necko  odbędzie się  finałowy ostatni 6 godzinny wyścig Endurance Pneumatics   w którym wystartuje ok. 20 zespołów reprezentujących  m.in.  Rosję, Węgry, Łotwę, Litwę , Estonię i kilka innych krajów .

Łodzie Pneumatics typu RIB są zupełnie inne niż łodzie które startowały w wyścigu Necko Endurance miesiąc temu . Tego typu łodzie są o długości  od 4 m do 5,60  i zanurzeniu do 0,40 m  i wadze do 1300 kg . Co jest ważne tego typu łodzie ze względu na swój kształt – smukle , długie i spody w kształcie litery V czasami „skaczą” po falach. Jest to dyscyplina bardzo ekstremalna i często zdarzają się wywrotki  ale przez to bardzo widowiskowa  impreza.

Wyścig rozpocznie się paradą wszystkich  uczestniczących Łodzi o godz. 11.50  a o 12-stej start do 6 godzinnej rywalizacji .

o 18 stej zakonczenie wyscigu i o 19.30 ceremonia wreczenia medali i pucharów . Byc moze bedie to równiez okazja do przywitania naszej wspanialej Edyty Dzieniszewskiej zlotej isrbrnej medalistki MS w Kajakarstwie

Serdecznie zapraszamy

wtorek, 12 sierpnia, 2014 Aktualności, Necko Endurance