Kajakarze Sparty Mistrzami Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Nasi  kajakarze zaliczyli bardzo udany występ na Otwartych Mistrzostwach Województwa Warmińsko Mazurskiego w kajakarstwie. W niedzielę 28 czerwca w Węgorzewie zostały rozegrane regaty, w których startowało blisko 200 zawodniczek i zawodników z 9 klubów. Rywalizowano we wszystkich kategoriach wiekowych na dystansie 500 metrów w jedynkach i dwójkach. Reprezentacja naszego miasta odniosła duży sukces zdobywając 5 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe medale. Bardzo cieszą medale zdobyte przez młodzież z sekcji Sparty, które nawiązują do lat świetności augustowskiego kajakarstwa.

Znakomicie zaprezentowali się młodzi podopieczni Ani Ryszkiewicz, którzy przez eliminacje przeszli jak burza i w finale kategorii dzieci chłopców wywalczyli dwa medale. Złoty medal zdobył Szymon Łazarski, brąz wywalczył Mikołaj Bielawski, a Rafał Pirsztuk zajął bardzo dobre 5 miejsce.

W kategorii młodziczek bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Twardowska zdobywając złoto w jedynkach. Dużego pecha miała Weronika Chilińska, która walcząc o drugą lokatę zaliczyła wywrotkę tuż przed metą. W finale dwójek Weronika płynąc razem z Faustyną Skorupą zajęły piąte miejsce. W konkurencji dwójek młodzików triumfowali augustowianie Bartosz Sztuk i Zbyszek Zięcina. A Przemek Rakus i Kuba Samel zajęli 4 miejsce.

Juniorzy młodsi wywalczyli medale we wszystkich kolorach. Znakomicie wypadł Rafał Chabasiński, który zwyciężył w jedynkach i płynąc w dwójce z Karolem Dubnickim wywalczyli brąz. Srebro w K2 zdobyła kolejna augustowska dwójka Adam Masiewicz i Marcin Burzym. Wśród juniorek młodszych srebro w K2 wywalczyły Ola Twardowska wraz z Katarzyną Chełmińską.

W dwójkach juniorów starszych brąz wywalczyli Krzysztof Dubnicki i Łukasz Bonarski. Pozostali juniorzy zajmowali miejsca tuż za podium.

W wyścigu dwójek seniorów triumfowali Adam Wysocki i Andrzej Markiewicz, którzy pokonali silne osady z Olsztyna, natomiast Adam dorzucił jeszcze brąz w jedynkach.

Bilans naszej reprezentacji jest imponujący i dobrze rokuje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów, które pod koniec lipca zostaną rozegrane w Bydgoszczy. Weźmie w nich udział aż 12 reprezentantów Augustowa.

Nieco więcej czasu mają młodzicy. Ich mistrzostwa odbędą się pod koniec sierpnia, ale i oni mają medalowe aspiracje. Kibicujmy naszym sportowcom.