Kamil Borysewicz, Małgosia Rutkowska i Joasia Wąż to nasi nowi Mistrzowie Polski

Znakomite wyniki na zakończonych  Mistrzostwach Polski w skokach na nartach wodnych   osiągnęli zawodnicy Sparty Augustów .

Finały potwierdziły znakomitą  formę zawodników naszej  „Sparty”, zaprezentowaną już w sobotę. Kamil Borysewicz  zdobył tytuł Mistrza Polski i Mistrza Województwa Podlaskiego w kategorii U17 skacząc na odległość 50,9 m wyprzedzając Erwina Zawadzkiego (33,6m) MOS Augustów i Wojciecha Gogolę ( 25m) „Zefir” Bytom.

MP kategoria U17

1. Kamil Borysewicz – Sparta Augustów  50,9 m
  2. Erwin Zawadzki – MOS Augustów  33,6
  3. Wojciech Gogola – Zefir Bytom 25 m

Ale co bardzo cieszy Kamil   wywalczył tytuły Mistrza Polski i Mistrza Województwa Podlaskiego w kategorii Open, osiągając w niedzielnym finale  wynik 55,5 m. Dla przypomnienia   w sobotnich eliminacjach  Kamil ustanowił nowy rekord Polski skacząc 56,0 m.  Drugi był również zawodnik Sparty  Jakub Rutkowskiego (49,3m) a trzeci Seweryn Szumski (41,3m) MOS Augustów.

MP  kategoria Open

1.  Kamil Borysewicz – Sparta Augustów;  56,0 m.   Nowy rekord Polski
  2. Jakub Rutkowski – Sparta Augustów ; 49,3 m
  3. Seweryn Szumski – MOS Augustów 41,3 m

Joanna Wąż Sparta Augustów , aktualna Mistrzyni Świata w kategorii +35 oraz rekordzistka Polski. Skokiem na odległość 38,9 m wywalczyła tytuły Mistrzyni Polski i Mistrzyni Województwa Podlaskiego w kategorii Open.

Także Małgorzata Rutkowska, autorka sobotniego rekordu Polski zawodniczek do lat 17, wczoraj powtórzyła sukces i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski i Mistrzyni Województwa Podlaskiego w tej kategorii wiekowej skokiem na odległość 33, 2 m, druga była  Ewelina Cyl również zawodniczka Sparty  (22,9m), a trzecia Magdalena Molenda z MOS Augustów ( 20,2m). Rutkowska została również Wicemistrzynią Polski i Wicemistrzynią Województwa w kategorii Open, skokiem na odległość 35,2 m, wyprzedzając Agatę Smoleń ze „Skiline” Szczecin (33,5m).

W kategorii U21 mężczyzn

1. Dawid Andracki  –            MOS Augustów  –  41,9 m
  2. Seweryn Szumski  –       MOS Augustów – 41,7
  3. Paweł Świętek –                 Zefir Bytom – 40,7 m

W załączeniu  klasyfikacja najlepszych zawodników   w pozostałych  kategoriach wiekowych: