Kamil Borysewicz Wice Mistrzem Świata w skokach na nartach wodnych .

Dniepro na Ukrainie  – Park Linowy Sentosa  gościł najlepszych narciarzy wodnych  na świecie . To tutaj odbyły się Mistrzostwa Świata za wyciągiem . To na co czekaliśmy to skoki w których startowali zawodnicy z Augustowa .

Przed chwila dotarły do nas miłe informacje.  Nasz zawodnik Kamil Borysewicz został Wice Mistrzem Świata w skokach przegrywając minimalnie ze zwycięzcą.

Mistrzem Świata został Białorusin S. Shpak skacząc w ostatniej serii na odległość 65,10. Nasz Kamil zdobył srebrny medal skacząc 64,40  a trzeci był Słowak A. Vasko z rezultatem 64.10 .

Erwin Zawadzki z MOS Augustów zajął VI miejsce skacząc 60,4.  W finale aż sześciu zawodników osiągnęło rezultat powyżej 60 metrów .Dobrze spisała sie  zawodniczka z Augustowa Zuzanna Polkowska która skacząc 41,1 zajęła V miejsce ale co ważne poprawiła rekord Polski.

Brawo Kamil , brawo dla trenerów  Kamila  Maćka i  Mateusza Krzywińskich .

Po zawodach trener kadry narodowej Wiesław Kurnik (jednocześnie Wice Prezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego )  powiedział:

„ Nigdy w historii Mistrzostw Świata nie było tak wysokiego poziomu – tak dalekich skoków.  O wszystkim decydowała ostatnia seria w którym czołówka poprawiła swoje rezultaty.  Brawo Kamil ale tez chce podkreślić piąte miejsce Zuzi Polkowskiej która skacząc  na odległość 41,1 m pobiła rekord Polski.

Duże szanse na medal miał jeszcze jeden zawodnik z Augustowa Erwin Zawadzki ale niestety, kontuzja nie pozwoliła mu skoczyć jak chciał –  nie wyszedł mu ostatni skok. Jestem zadowolony z wyników. Gratuluje Kamilowi i całej naszej reprezentacji „.