« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Kamil Borysewicz wylatuje do USA .

Kamil Borysewicz – 25 marca wylatuje  na 5 tygodni do USA . Pierwsze 3 tygodnie spędzi  w  jednej z najlepszych szkół w narciarstwie wodnym na świecie Bennett’s Waterski and Wakeboard School w Zachary, Stan  Louisiana   ( USA ).  Jest to wyjazd kadry narodowej Polski i    finansowany przez  Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego .

Wspólnie z nim z  Augustowa wylatują do USA  również Mateusz Krzywiński jako opiekun i trener kadry narodowej oraz młody zawodnik Sparty Kajetan Siemienowicz . Z kolei z MOS-u lecą Erwin i Konrad Zawadzcy oraz juniorka Zuzanna Polkowska .

Po trzech tygodniach powrót do Polski . W USA pozostanie tylko Kamil Borysewicz,   który  kolejne 2 tygodnie   spędzi dodatkowo na Florydzie w ośrodku Hancocklake   Tam też będzie trenował ale również wystartuje w    kontrolnych zawodach  w towarzystwie  najlepszych  na świecie zawodników startujących na  nartach wodnych  w trzech konkurencjach tj. skokach,   slalomie  i jeździe  figurowej . Należy podkreślić,  iż   do Hancocklake  przyjeżdżają i startują tylko zaproszeni zawodnicy a lista jest  limitowana i ograniczona przez organizatorów. Jest to jedno z nielicznych miejsc na świecie,  gdzie uzyskuje się rekordowe rezultaty.  To na tym akwenie nasz Kamil Borysewicz 3 lata temu   zdobył tytuł Wice Mistrza Świata ( do 21 lat) . To tu też padł rekord świata w skokach  Freddiego  Kruegera który skoczył  75,90 m.  Co ciekawe po tych zawodach    do k. kwietnia będzie  przygotowywana lista ,  który  służy do stworzenia tzw.  Rankingu  zawodników na cały sezon 2016 .

poniedziałek, 29 lutego, 2016 Aktualności, Narciarstwo wodne