Kamil Borysewicz z Pucharem Prezydenta RP.

Podczas  wczorajszego uroczystego spotkania zawodników Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego   został  wręczony Puchar Prezydenta RP. Odebrał go    zawodnik naszego klubu  AKS Sparta narciarz wodny Kamil Borysewicz. Puchar Prezydenta RP – zgodnie z wytycznymi Kancelarii Prezydenta – miał trafić do zawodnika, „który w 2018 roku szczególnie wyróżni się, osiągając sportowy sukces”. Puchar został przyznany  na podstawie „Regulaminu Współzawodnictwa o Puchar Prezydenta RP”. Związek wystąpił o nagrody dla czterech zawodników. Kancelaria Prezydenta RP przyznała tylko jeden Puchar właśnie dla Kamila.

Brawo Kamil – w pełni na to wyróżnienie zasłużyłeś.

Kamil Borysewicz jest zawodnikiem Augustowskiego Klubu Sportowego „Sparta”. W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości został Wicemistrzem Świata w skokach na nartach wodnych za wyciągiem, jest też wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski z 2018 r. Warto dodać, że w obecnym sezonie Borysewicz został drugim zawodnikiem Pucharu Świata w skokach na nartach wodnych i stawał na podium Pucharu Europy.

Podczas uroczystości gratulacje dla Kamila przekazali m.in. jego trenerzy Maciej i Mateusz Krzywińscy oraz Wice Prezesi AKS Sparta  Z. Sadowski i K. Andruszkiewicz.

Podczas uroczystości AKS Sparta otrzymał od władz PZMiNW podziękowanie, które odebrał Z. Sadowski .

Na zdjęciach:

Kamil z Pucharem Prezydenta który wręczyli mu Prezes PZMiNW A. Marcinkowski ,Wice Prezes ds. Narciarstwa Wodnego W. Kurnik , Wice Prezes ds. Sportu Motorowodnego T. Wencel oraz Sekretarz Związku P. Szabelewski .