« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Lotto Netta Cup – edycja 2023

W sobotę 22 lipca 2023 r. w Augustowie na rzece Netta odbył się cykliczny konkurs w skokach na nartach wodnych za motorówką Lotto Netta Cup. Zgodnie z tradycją naszego klubu skoki dzienne poświęcone są pamięci Zygmunta Kowalika, prekursora narciarstwa wodnego w Polsce, założyciela Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta i jego wieloletniego honorowego prezesa, a skoki nocne są memoriałem Konrada i Tomasza Rumińskch, wieloletnich przyjaciół i sponsorów klubu.

Jak co roku przedstawiciele klubu uczcili także pamięć Zygmunta Kowalika, składając wieniec na jego grobie wspólnie z rodziną Kowalików. Następnie odbyło się oficjalne otwarcie zawodów, w którym uczestniczyli poseł na Sejm Mieczysław Baszko, radni Województwa Podlaskiego Cezary Cieślukowski, Bogdan Dyjuk i Paweł Wnukowski, który odczytał list od Marszałka Województwa Podlaskiego dr Artura Kosickiego, burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk oraz prezes AKS Sparta Zdzisław Sadowski.

W zawodach udział wzięli zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ogółem w zawodach wystartowało 10 zawodników. W konkursie skoków dziennych i nocnych najdłuższy skok oddał Jakub Siedlarski z klubu Zefir Bytom. Z ramienia AKS Sparta udział wzięli znakomici zawodnicy Dominika Cyl i Jakub Rutkowski. W trakcie konkursu odbyły się także pokazy jazdy figurowej na nartach wodnych i wakeboardzie. Pomimo zmiennej pogody wydarzenie przyciągnęło na bulwary nad rzeką Nettą wielu zainteresowanych, a w szczególności turystów i pasjonatów sportów wodnych.

Puchary i nagrody pieniężne za miejsca zdobyte w konkursie w skokach dziennych i skokach nocnych wręczyli burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, radny Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk, prezes klubu Zdzisław Sadowski oraz Katarzyna Rumińska – właścicielka Plast Service Pack.

Lotto Netta Cup 2023 zorganizowali wspólnie z Augustowskim Klubem Sportowym Sparta Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego oraz Gmina Miasta Augustów. Partnerem tytularnym wydarzenia był Totalizator Sportowy, a partnerem strategicznym Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Zawody były współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustów. Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie firmy Predom oraz Augustowianki, która tym razem gasiła pragnienia skoczków.

Wydarzenie odbyło się również pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Miasta Augustowa.

Kilka zdjęć z konkursu poniżej, a już wkrótce jeszcze więcej zostanie zamieszczonych na profilu sekcji narciarstwa wodnego na Facebooku.

Autor zdjęć: Igor Domaszewski

 

wtorek, 25 lipca, 2023 Aktualności, Narciarstwo wodne