« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Maciek Krzywiński trenerem kadry narodowej narciarzy wodnych w 2021 roku .

Rozmawiamy z Maćkiem Krzywińskim trenerem narciarzy wodnych Augustowskiego Klubu Sportowego „ Sparta „ ale również trenerem kadry narodowej narciarzy wodnych  Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego ( PZMiNW ) .

 Maciek    zostałeś  trenerem  kadry narodowej   PZMiNW  na tegoroczny sezon . Czy to duże wyzwanie dla Ciebie ?

 -To jest duże wyzwanie  ale jestem do tego przygotowany i dam radę

 Czy podliczyłeś ile medali zdobyłeś jako zawodnik i trener?

– Mam z tym problem bo dużo tego było ale  16 razy byłem Mistrzem Polski  i jako zawodnik zdobyłem ponad 100 medali . Od początku swojej kariery  tj.  od 12 –go roku życia aż do 1995 roku  byłem cały czas w kadrze narodowej

Robi to wrażenie ale przejdźmy  do bieżącego roku i kadry narodowej .  Ile zawodników jest w kadrze narodowej ?

Kadra jest dość spora. Jest w niej 18 zawodników w wielu kategoriach wiekowych  od juniora młodszego  do kategorii Open  ale to z czego jest dumny to aż   8 zawodników w kadrze pochodzi z Augustowskich klubów . Pięciu  zawodników reprezentuje Spartę i  czworo  z UKS  MOS .

I tak ze Sparty w kadrze znaleźli się :

  1. Kamil Borysewicz w kategorii senior
  2. Igor Domaszewski junior
  3. Gabriela Koszycka – junior
  4. Karol Wnukowski – junior młodszy
  5. Erwin Zawadzki senior  

A  z kolei z UKS MOS w kadrze znaleźli się :

  1. Dominik Kisiel – junior
  2. Kacper klukowski – junior młodszy
  3. Zuzanna Polkowska – senior

 Jakie kluczowe imprezy czekają naszą kadrę w tym roku ?

Najważniejszą imprezą dla naszych zawodników to Mistrzostwa Świata za wyciągiem  w Sosnowcu w kategorii Open. które odbędą się w I połowie września oraz Mistrzostwa Europy w Niemczech w kategorii junior i senior  pod k. września.i

 Czy mamy szanse  na medale ?

 Mamy szanse  w obu imprezach w kategoriach juniorów i open . Przede wszystkim  jako reprezentacja . Jedna  reprezentacja  Białorusi jest poza zasięgiem  a naszym głównym konkurentem są reprezentacje Niemiec  i Słowacji . Mamy również szanse na medale indywidualne Kamila Borysewicza oraz Erwina Zawadzkiego  ale tez pozostali nasi reprezentanci  jak  Igor Domaszewski,  Karol Wnukowski być może Gabrysia Koszycka , Zuzia Polkowska  czy Dominik Kisiel tez są z szansami na medale. Szkoda tylko iż dla Majki Piątek odnowiła się kontuzja  i ten sezon raczej będzie dla niej stracony.

 Jak połączysz funkcję trenera Sparty z trenerem Kadry Narodowej .

– To da się zrobić . Pierwsze zgrupowanie  kadry  odbędzie się w połowie lipca  w Iławie na które zapewne zabiorę dodatkowych dwóch zawodników.  A drugie zgrupowanie jest w Augustowie  i tu będzie kadra aż do Netty Cup  i Mistrzostw Polski w Jedzie figurowej . Sierpień to już przygotowania do Mistrzostw i  10 dniowe zgrupowanie w Hawirzowie ( Czechy )  . Najmłodsi zawodnicy zostaną w Augustowie i w tym czasie trenować ich będzie Kuba Rutkowski.. Później już mamy zgrupowanie w Szelmencie czyli praktycznie na miejscu .

 I na koniec chciałbym przypomnieć kiedy naszych zawodników i kadrę  będzie można zobaczyć w Augustowie . I tak

 24-25 lipca

Lotto Netta Cup” Memoriał Zygmunta Kowalika (kategoria Open – skoki dzienne), „Lotto Netta Cup” Memoriał Konrada i Tomasza Rumińskich (kategoria Open – skoki nocne)

 i w tym samym terminie

Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za motorówką w konkurencji jazda figurowa

27-28 sierpnia

Puchar Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem w konkurencjach skoki, slalom, jazda figurowa

28-29 sierpnia

Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem w konkurencjach skoki, slalom, jazda figurowa

Tak wiec Augustów  2021 jest stolicą nart wodnych w Polsce . Sporo imprez

Dziękując  za rozmowę  życzę aby wychowankowie i kadra powtórzyła wyniki  przynajmniej sprzed roku przed pandemią i oby nasz „mistrz” Kamil Borysewicz zdobył  kolejny medal w skokach  na Mistrzostwach Świata i nie tylko on.

Na zdjęciach Maciek  z nagrodą  Ambasador Augustowa w włodarzami miasta M. Karolczukiem i F. Chodkiewiczem  oraz  zawodnikami  Majką i Gabrysią Na zdjęciu jest również Prezes Sparty Z. Sadowski wraz z K. Rutkowskim i  P. Domaszewskim.   Kolejne dwa zdjęcia sa nieco wcześniejsze Maciek z kadrą narodowa oraz swoimi zawodnikami. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozmowę przeprowadził  K. Andruszkiewicz

czwartek, 11 marca, 2021 Aktualności, Narciarstwo wodne