« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Marszałek jedenasty w Porto

Marszałek jedenasty w Portoi tylko o jedną pozycję za mało, by wywalczyć cenne punkty do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata F1 H2O. Taki jest dorobek Bartłomieja Marszałka po weekendzie w Portugalii.

Marszałek startował do Grand Prix Portugalii z szesnastej pozycji. W trakcie wyścigu udało mu się poprawić ją aż o pięć miejsc i ukończył zawody na dobrym jedenastym miejscu.

Jestem zadowolony, że w tak trudnych warunkach, przy wietrze, prądach, przypływach, w wąskiej rzece, gdzie od brzegów odbijają się fale, udało się ukończyć wyścig bez przygód. A o nie w Porto łatwo. Dość powiedzieć, że nawet dwukrotny Mistrz Świata Sami Selio, który wywalczył tutaj pole position, wyleciał w powietrze podczas wyścigu – powiedział na mecie zawodów Bartłomiej Marszałek. – Tu nie ma miejsca na szaleństwo. Muszę dalej pływać i kolekcjonować jakże ważne dla mnie doświadczenia – dodał.

Motorowodniacy, startujący w cyklu F1 H2O mają teraz nieco dłuższą przerwę. Kolejne Grand Prix zaplanowane jest na 1-2 października, w Chinach. – W Chinach po raz pierwszy w tym sezonie będę płynął na akwenie, który już znam. Tegoroczne europejskiej wyścigi, w Evian i Porto, były dla mnie nowością. A to specyficzne akweny. Chińskie tory już znam, dlatego z niecierpliwością czekam na jesienne zawody – przyznał Marszałek.

(Zródło: Zespół BM Racing)

poniedziałek, 3 sierpnia, 2015 Aktualności, Necko Endurance