« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

MARSZAŁEK ÓSMY W ABU ZABI

Abu Zabi, ZEA, 11 grudnia 2015

 Ósme miejsce i trzy punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1 H2O – oto dorobek Bartłomieja Marszałka po dzisiejszym Grand Prix Abu Zabi. Równo za tydzień, w Szardży, ostatni wyścig zamykający sezon motorowodnej Formuły 1.

– Jestem zadowolony! Trzy punkty i ósme miejsce, ale najważniejsze dla mnie jest to, że coraz lepiej czuję się w nowej łodzi – powiedział na mecie wyścigu Bartłomiej Marszałek, Uczeń z duetu Marszałek-Marszałek w Szkole Mistrzów LOTTO. – Startowałem ostatecznie z trzynastego miejsca, bowiem sędziowie, zgodnie z regulaminem, przesunęli na koniec stawki jednego z zawodników. W czasie wyścigu udało się awansować o kilka pozycji. Nadrobiłem zaległości i jestem szczęśliwy, że łódka jest cała. Już nie mogę się doczekać kolejnego wyścigu – dodaje jedyny Polak w elitarnym gronie kierowców motorowodnej Formuły 1.

W Abu Zabi triumfował Włoch Alex Carella, ale to Philippe Chiappe, drugi na mecie, miał najwięcej powodów do radości. Zdobywając piętnaście punktów Francuz zapewnił sobie obronienie wywalczonego roku temu tytułu Mistrz Świata. Polak jest w tej chwili na czternastym miejscu w klasyfikacji generalnej

F1 H2O przenosi się teraz do Szardży. Tam, w środę (16 grudnia), zaplanowano badania techniczne i pierwsze wolne treningi. Następnego dnia treningi i kwalifikacje. Z kolei w piątek (18 grudnia), po porannych wolnych treningach, o 15:30 czasu lokalnego start do Grand Prix Szardży. Choć tytuł mistrzowski w sezonie 2015 jest już rozdany, emocji podczas ostatniej eliminacji na pewno nie będzie brakowało. Aż ośmiu zawodników ma wciąż matematyczne szanse na tytuł wicemistrzowski!

abu_race

 

piątek, 11 grudnia, 2015 Aktualności, Necko Endurance