« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Mikołaj Walulik kajakarz naszej Sparty trenuje z kadrą narodową w Portugali.

Zawodnik  naszego klubu AKS Sparta Mikołaj Walulik rozpoczyna sezon sportowy   zgrupowaniem kadry narodowej w  Portugalii w dniach 5 – 26 luty br.   Mikołaj jest objęty szkoleniem grupy  zawodników Polskiego Związku Kajakowego   przygotowujących się  pod okiem trenera kadry    Ryszarda Hoppe  do startu w młodzieżowych Mistrzostwach Świata we Włoszech.

Od roku 2020  trenerem klubowym  Mikołaja jest Andrzej Siemion. Efekty pracy trenerskiej szybko dały pozytywne efekty. Dwa lata temu Mikołaj był w kadrze narodowej juniorów  i startował w Mistrzostwach Europy zajmując 8 miejsce .

W ubiegłym roku na Mistrzostwach Polski seniorów  w  finale A  dystansu K1 200 m nasz zawodnik – junior  Mikołaj Walulik zajął  IV.  Ale najważniejszy ubiegłoroczny start to Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Poznaniu   gdzie  najbardziej prestiżowym wyścigiem był wyścig w K1 500 m.  Wygrał go Wiktor Leszczyński  młodzieżowy Mistrz Świata z Szeged w K4 500. Drugie miejsce zajął   kolei Piotr Murawski  tegoroczny Mistrz Europy  z  Belgradu na dystansie K4 500 .  Kolejne miejsc trzecie i czwarte to również zawodnicy z mistrzowskiego startu w K4 500 w Belgradzie Wojciech Pilarz i Wojciech  Tracz . Mikołaj był piąty  ale to należy traktować jako duży sukces .  Był to pierwszy start w  nowej kategorii wiekowej. Pokonali go kajakarze z kadry  – mistrzowie MŚ i ME ,  którzy są starsi i bardziej doświadczeni i od kilku lat trenują w kadrze Polski. Ale już niedługo to oni przejdą do kategorii seniorów i otworzy się duża szansa dla Mikołaja.    Jego trener A. Siemion  po tym starcie  powiedział „ w tak mocnej konkurencji zakładaliśmy iż sukcesem będzie wynik w Polowie stawki i tak się stało z czego jestem zadowolony .

Ten rok  dla naszego zawodnika może być przełomowy . Kilka miesięcy temu  rozpoczął  studia w Poznaniu ale nie zapomniał o kajakach – trenuje  i co najważniejsze został dostrzeżony przez trenera kadry narodowej .

Opiekun klubowy trener A. Siemion  uważa że Mikołaj jest zawodnikiem z dużym potencjałem bycia reprezentantem kraju w imprezach mistrzowskich. 

Życzmy  aby te słowa naszego znakomitego trenera się sprawdziły .

 Mikołaj Trzymamy kciuki i życzymy udanych startów w 2023 roku

Krzysztof Andruszkiewicz

w załączeniu powołanie oraz zdjęcia Mikołaja  

5II_POWOLANIE_Montemor_kajak

piątek, 10 lutego, 2023 Aktualności, Kajakarstwo