Mikołaj Walulik na Mistrzostwach Polski zdobył złoto , srebro i brąz; Łukasz Barszczewski złoto .

27 Ogólnopolska Olimpiada  Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie w ten weekend odbyły się w Bydgoszczy .

W zakończonych w dniu dzisiejszym  zawodach  w kajakarstwie, które były jednocześnie 27 Ogólnopolską Olimpiada Młodzieży  znakomity start zaliczyli dwaj reprezentacji AKS Sparta Mikołaj  Walulik, który zdobył komplet medali  tj złoto , srebro oraz brąz . Z kolei Łukasz Barszczewski zdobył złoty medal  wspólnie z Mikołajem .

I tak w wyścigu na dystansie K1 500  Mikołaj zajął III miejsce  i zdobył brązowy medal .

W wyścigu K1 200 nasz zawodnik  był drugi  i tym samym  zdobył srebro .

Złoto i tytuł Mistrza Polski  na dystansie K2 200 zdobyli  Mikołaj Walulik oraz Łukasz Barszczewski.

Medale na najbardziej prestiżowych dystansach są  potwierdzeniem znakomitej formy naszych juniorów .

Gratulujemy znakomitego startu obu naszym zawodnikom  oraz trenerom.

Mikołaja trenerem jest Andrzej Siemion a z kolei Łukasza trenuje Jurek Grąbczewski