« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Mikołaj Walulik najlepszy junior w Polsce na prestiżowym dystansie K1 200.

Mikołaj Walulik zawodnik naszej Sparty wygrał finał A  w K1 200  i tym samym został najlepszym juniorem w Polsce  w najbardziej prestiżowym olimpijskim dystansie na 200 m. Do kadry awans uzyskał również  Łukasz Barszczewski.

Od czwartku do niedzieli w Bydgoszczy  odbywały   się zawody  Pucharu  Polski – Regaty Eliminacyjne Juniorów i Młodzików. Był to najważniejszy start dla wszystkich juniorów w Polsce. Zawody były eliminacją do kadry Polski dla juniorów i młodzików a stratowało ponad  370  zawodników z  53 klubów. Dla startujących to  były najważniejsze zawody , gdyż po nich została ustalona kadra Polski juniorów,  która będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy.  Odbędą się one  w dniach 24-27 czerwca na Poznańskiej Malcie.

W zawodach startowali juniorzy Sparty tj. Mikołaj Walulik , Łukasz Barszczewski ,  Wojciech Polkowski  Kacper Dubnicki. Ze względu na uraz barku nie startował  Grzegorz  Trochim. Obecni byli trenerzy Sparty Andrzej Siemion oraz Jurek Grąbczewski .

Dla najlepszych czekały miejsca  w kadrze polski juniorów . Udało się to dwóm naszym zawodnikom

W kadrze Polski znaleźli się :

Mikolaj Walulik – wygrał finałowy  wyścig w  K1-200  oraz był czwarty w  w finale K1 500

Łukasz Barszczewski – który był VIII w finale A w K1 500 m oraz VIII w finale k1 1000 m

Pozostali nasi zawodnicy  jak powiedział Jurek Grąbczewski  popłynęli dobrze ale niestety nie wystarczyło to do kwalifikacji.

Mikołaja od 1,5 roku trenuje Andrzej Siemion, który postawił jeden cel  Mikołaj Walulik ma być najlepszy w Polsce  i ten cel został osiągnięty . Z kolei pozostałych naszych juniorów trenuje Jurek Grąbczewski .

Mikołaj o  swym  sukcesie i  starcie   po finałowym wyścigu  powiedział:

„Spełniłem swój cel jaki wspólnie z trenerem  Siemionem sobie postawiliśmy  – no i udało  się . Pierwszy  etap zaliczony a teraz przed nami drugi etap –  za miesiąc Mistrzostwa Europy w Poznaniu.  A sam wyścig finałowy to przede wszystkim problem ze startem . Dwa tory miały uszkodzone startery ( urządzenie które trzyma łódkę przed startem i uwalniają  ją po sygnale startu) . Ja pechowo startowałem  z toru  pierwszego w którym właśnie był uszkodzony starter i zamiast skupić się na dobrym stracie musiałem  patrzeć czy mój kajak nie jest z przodu oraz musiałam ciągle balansowac aby utrzymać w odpowiedniej pozycji łódkę. Jestem szczęśliwy  i czekam na start w Mistrzostwach Europy „.

O wiele skromniejszy w słowach był trener Mikołaja Andrzej Siemion który stwierdził „Mikołaj zrobił to co do niego należało „ .

Drugi nasz „kadrowicz” Łukasz o swym starcie powiedział : nie wszystko poszło tak jak chciałem, wiem czego mi brakuje ale cieszę się iż jestem w kadrze i czekam na kolejne starty już za tydzień w Poznaniu gdzie odbędzie się sprawdzian kadry Polski.

Gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerom

Krzysztof Andruszkiewicz

Na zdjęciu:  Najlepszy Junior w Polsce Mikołaj Walulik wraz z trenerem Andrzejem Siemionem oraz ojcem Mikołaja oraz podczas finałowego startu w k1 200 .

Autorzy zdjęć : W. Walulik oraz PZKaj. 

 

poniedziałek, 24 maja, 2021 Aktualności, Kajakarstwo