Mistrzostwa Świata w kajakarstwie – Mediolan 2015- IV miejsce naszej czwórki i zapewniony start na IO

Nasza reprezentacyjna czwórka K4 na 500  bez problemu awansowała do biegu finałowego rozgrywanych w Mediolanie Mistrzostw Świata w kajakarstwie . To są  bardzo ważne mistrzostwa, gdyż są jednocześnie eliminacją do Igrzysk Olimpijskich, które już za rok odbędą się w Rio de Janeiro.

W zakończonym przed chwilą  swym biegu finałowym  nasze dziewczyny : Edyta Dzieniszewska- Kierklo, Ewelina Wojnarowska, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zajęły IV miejsce – szkoda medal był blisko. Wygrała osada Białorusi, następna była ekipa Węgier a na ostatnich metrach naszą osadę wyprzedziły Niemki .Ale dzięki  czwartemu   miejscu nasze dziewczyny mają zapewniony start w Igrzyskach Olimpijskich .

W biegu finałowym w K1 200  znakomicie wypadła inna nasza  reprezentantka Marta Walczykiewicz zdobyła srebrny medal przegrywając w biegu finałowym z Luisą Carrington z Nowej Zelandii .

Wszystkie nasze zawodniczki walczące o kwalifikacje olimpijskie  je zdobyły i wystartują na olimpiadzie  .

Zupełnie odmienna sytuacja jest w kajakach męskich . Tutaj tylko jedna osada   zdobyła kwalifikację  olimpijską. A szansa  na ich  zdobycie jest bardzo mała .