Mistrzowie Europy znad Netty

Kamil Borysewicz z Augustowa został mistrzem Europy juniorów w skokach na nartach wodnych za wyciągiem.

Zawody odbyły się w na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie. Medal Borysewicza był jednym z dwóch jakie wywalczyła polska reprezentacja w juniorskiej rywalizacji.

Kamil (Sparta Augustów) w kategorii do lat 19 w finale  skoczył 47,5 m. To wystarczyło do złota choć dodajmy, że w eliminacjach Borysewicz uzyskał znacznie lepszy wynik -51,8 m.

Augustowianie wywalczyli też sporo pechowych, czwartych miejsc. Borysewicz był na tej pozycji w swojej kategorii wiekowej w slalomie. Małgorzata Rutkowska (Sparta), skokiem na odległość 32,4 m tylko o 30 cm przegrała brąz w gronie 19 latek. 4.lokaty wywalczyli tez Polacy drużynowo., zarówno w kategorii do lat 15 jak do lat 19.

Dwójka : Borysewicz, Rutkowska w swoich kategoriach zajęła 6. Pozycje w trójkombinacji. Spore szanse na medal miał Kamil, jednak zawalił start w jeździe figurowej zajmując dopiero 15. lokatę.

Bez cennego krążka z lublina wrócił Janek Galinowski (Sparta). Utalentowany skoczek z Augustowa na pewno stanąłby na podium w skokach, ale został zdyskwalifikowany za brak numeru startowego.

Wkrótce w tureckiej Antalai, rozpocznie się impreza sezonu dla augustowskich narciarzy. Joanna Wąż, Mateusz Krzywiński i Borysewicz (wszyscy Sparta) znaleźli się w 6-osobowej reprezentacji polski która broni tytułu drużynowych wicemistrzów Europy z 2009 roku. W imprezie indywidualnie startuje także inny spartanin , Jakub Rutkowski. Dodajmy, ze rok temu Polacy wywalczyli w Izraelu drużynowe wicemistrzostwo świata.