« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Mistrzowie Europy znad Netty

Kamil Borysewicz z Augustowa został mistrzem Europy juniorów w skokach na nartach wodnych za wyciągiem.

Zawody odbyły się w na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie. Medal Borysewicza był jednym z dwóch jakie wywalczyła polska reprezentacja w juniorskiej rywalizacji.

Kamil (Sparta Augustów) w kategorii do lat 19 w finale  skoczył 47,5 m. To wystarczyło do złota choć dodajmy, że w eliminacjach Borysewicz uzyskał znacznie lepszy wynik -51,8 m.

Augustowianie wywalczyli też sporo pechowych, czwartych miejsc. Borysewicz był na tej pozycji w swojej kategorii wiekowej w slalomie. Małgorzata Rutkowska (Sparta), skokiem na odległość 32,4 m tylko o 30 cm przegrała brąz w gronie 19 latek. 4.lokaty wywalczyli tez Polacy drużynowo., zarówno w kategorii do lat 15 jak do lat 19.

Dwójka : Borysewicz, Rutkowska w swoich kategoriach zajęła 6. Pozycje w trójkombinacji. Spore szanse na medal miał Kamil, jednak zawalił start w jeździe figurowej zajmując dopiero 15. lokatę.

Bez cennego krążka z lublina wrócił Janek Galinowski (Sparta). Utalentowany skoczek z Augustowa na pewno stanąłby na podium w skokach, ale został zdyskwalifikowany za brak numeru startowego.

Wkrótce w tureckiej Antalai, rozpocznie się impreza sezonu dla augustowskich narciarzy. Joanna Wąż, Mateusz Krzywiński i Borysewicz (wszyscy Sparta) znaleźli się w 6-osobowej reprezentacji polski która broni tytułu drużynowych wicemistrzów Europy z 2009 roku. W imprezie indywidualnie startuje także inny spartanin , Jakub Rutkowski. Dodajmy, ze rok temu Polacy wywalczyli w Izraelu drużynowe wicemistrzostwo świata.

Maciej Krzywiński

czwartek, 8 września, 2011 Aktualności, Narciarstwo wodne
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
9 odwiedzających teraz
1 gości, 8 bots, 0 członków