MP w slalomie za motorówką 2023

W weekend 29-30 lipca w Augustowie odbyły się Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za motorówką w konkurencji slalom. Tradycyjnie rywalizacja miała miejsce na jeziorze Białym na Zatoce Tartacznej. Razem z AKS Sparta wydarzenie współorganizowali:  Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Gmina Miasta Augustów, a także Starostwo Powiatowe w Augustowie, partnerem wydarzenia była również Augustowianka.

W mistrzostwach udział wzięło 75 narciarzy zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy startowali następujących kategoriach wiekowych U14, U17,U21, O35 oraz open. z różnych klubów sportowych w Polsce. W slalomie za motorówką o pierwsze miejsce rywalizowali zawodnicy z takich klubów jak: AKS Sparta, Uczniowski Klub Sportowy MOS i UKS Akademia z Augustowa, Szczeciński Klub Nart Wodnych “SKI-LINE”, Suwalski Uczniowski Klub Sportowy NA-WA, Sportowy Klub Narciarstwa Sunal z Przyjezierza, Klub Sportowy ZEFIR z Bytomia, Warszawski Ski Ride oraz Klub Sportowy XSKI z Gliwic.

W kategorii U14 dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Zofia Olejnik (MOS Augustów), drugie Maja Żuk (NA-WA), a na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Kopiczko (AKS).
W kategorii U14 chłopców pierwsze miejsce zajął Jakub Drewiczewski (Zefir Bytom), drugie Maksymilian Śleszyński (AKS), a trzecie Oskar Domaszewski (AKS).
W kategorii U17 dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Maria Rolak (SKI RIDE), drugie Emilia Szymańska (Zefir Bytom), a trzecie Dominika Cyl (AKS).
W kategorii U17 chłopców pierwsze miejsce zajął Kacper Klukowski (MOS), drugie Antoni Olszewski (AKS), a trzecie Jakub Solecki (MOS).
W kategorii U21 kobiet pierwsze miejsce zajęła Maja Piątek (AKS), drugie Oliwia Janik (Zefir Bytom), a trzecie Gabriela Koszycka (AKS).
W kategorii U21 mężczyzn pierwsze miejsce zajął Ksawery Szumański (Zefir Bytom), drugie Kacper Ulanowicz (MOS), a trzecie Igor Domaszewski (AKS).
W kategorii O35 kobiet pierwsze miejsce zajęła Justyna Rolak-Szafrańska.
W kategorii O35 mężczyzn pierwsze miejsce zajął Dariusz Rytko (SKI RIDE), drugie Tomasz Bernatowicz (SKILINE), a trzecie Jan Presz (SKI RIDE) .
W kategorii OPEN kobiet pierwsze miejsce zajęła Maria Rolak (SKI RIDE), drugie Justyna Szafrańska-Rolak (SKI RIDE), a trzecie Zuzanna Polkowska (MOS).
W kategorii OPEN mężczyzn pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kowalczyk (ZEFIR BYTOM), drugie Dawid Kazek (ZEFIR BYTOM), a trzeci Bartosz Pieczonka (ZEFIR BYTOM).

Mistrzostwa rozegrane zostały pod okiem sędziów PZMWiNW, a komentował je znany wszystkim spiker zawodów na nartach wodnych Wojciech Krzywiński.

Zakończenie mistrzostw odbyło się 30 lipca. Medale zwycięzcom wręczone zostały przez prezesa klubu AKS Sparta Zdzisława Sadowskiego, Burmistrza Miasta Augustowa Mirosława Karolczuka, przedstawiciela PZMWiNW Anitę Koźlicką, Wiesława Kurnika, Macieja Krzywińskiego  oraz sędziów Waldemara Bednera, Andrzeja Bernatowicza, Ryszarda Bednera, Michała Mosia.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Starostwa Powiatowego w Augustowie i odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Miasta Augustowa.

Więcej zdjęć z mistrzostw na Facebooku sekcji narciarstwa wodnego.