« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Nasza Edyta najlepszym sportowcem Podlasia w rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej

Kajakarka Sparty Augustów Edyta Dzieniszewska została wybrana najlepszym sportowcem w województwie podlaskim w XIX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej. Tytuł najlepszego trenera trafił do Michała Lićwinki z Podlasia Białystok. Nadzieją olimpijską została Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki. W grach zespołowych najlepszy zawodnik to Bartłomiej Drągowski z Jagiellonii Białystok, a szkoleniowiec to Zbigniew Kaczmarek z Wigier Suwałki.
Zwycięstwo w głównej kategorii rankingu rozstrzygnęło się między dwoma medalistkami mistrzostw świata z ubiegłego roku: kajakarką Edytą Dzieniszewską i lekkoatletką Kamilą Lićwinko. Dzieniszewska wraz z koleżankami na mistrzostwach świata wygrała sztafetę 4×200 metrów oraz była druga w olimpijskiej konkurencji – czwórce na 500 metrów. Kapituła powołana przez Podlaską Radę Olimpijską uznała, że to większy sukces niż halowe mistrzostwo świata w skoku wzwyż oraz rekord Polski Lićwinko z Podlasia Białystok.

Dzieniszewska wygrała także poprzedni ranking, a w sumie jest to już jej trzecie zwycięstwo. Po raz pierwszy triumfowała w 2008 roku, gdy była w składzie czwórki na 500 metrów, która podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie minimalnie przegrała brązowy medal.
Na pocieszenie zawodniczce Podlasia zostaje to, że przegrała niewielką liczbą głosów, a już zupełnie może być zadowolona z wyników rankingu na najlepszego trenera. W tej kategorii triumfatorem został mąż i trener Lićwinko Michał. To pod jego okiem skoczkini od dwóch lat systematycznie robi postępy.
Trzecie miejsce w kategorii najlepszy sportowiec przypadło Patrycji Maliszewskiej (short-track, Juvenia Białystok), na czwartym uplasował się Rafał Rosolski (kajakarstwo, Dojlidy Białystok), a na piątym – Robert Mateusiak (badminton, Hubal Białystok).

Nadzieją olimpijską ogłoszono oszczepniczkę Hańczy Suwałki Marię Andrejczyk. To piąta zawodniczka mistrzostw świata juniorów z Eugene  ( USA).

W grach zespołowych zwycięstwami podzielili się przedstawiciele piłkarskich klubów Jagielonii Białystok i Wigier Suwałki. Najlepszym zawodnikiem został bramkarz białostockiego klubu – objawienie jesiennych zmagań w ekstraklasie – Bartłomiej Drągowski. Natomiast najlepszy trener to twórca awansu Wigier do I ligi – Zbigniew Kaczmarek.

Zródło  : http://www.bialystok.sport.pl/sport-

IMG_1280

niedziela, 15 lutego, 2015 Aktualności, Kajakarstwo