« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Necko Endurance 2014 – informacja prasowa

 INFORMACJA PRASOWA 

 Prędkości ponad 200 km/h, przeciążenia 8 G i najlepsi piloci wodnej Formuły F1.

 

Przed nami X Jubileuszowa edycja Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko    Endurance 2014  Augustów 12-13 lipca 2014.

 

„Necko Endurance” to pasjonująca motorowodna impreza sportowa. Jest to jedna  z dwóch eliminacji Motorowodnych Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych. Zawody polegają na tym, że na określonym akwenie po obwodzie długości około 3 km, bolidy w klasach o pojemności silnika 1000cm3, 2000cm3, 3000cm3 ścigają się  12 bądź 6 godzin. Nie są to zawody „narodowe” lecz teamów, w których mogą brać udział piloci  z różnych krajów. To pasjonujące  wyścigi będące jednocześnie testem wytrzymałościowym dla  pilotów i sprzętu. Prędkości przekraczające 200 km /h na wodzie , przeciążenia sięgające 8 G to tylko niektóre „cechy tych zawodów. Wygrywa team, który w czasie wyścigu  wykona największą ilość okrążeń. W Augustowie po raz pierwszy odbędą się dwa 6 godzinne wyścigi:  w sobotę i w niedzielę.To tutaj rozstrzygnie się kto zostanie  Mistrzem Świata. – a  wystartuje 16 najlepszych teamów. Augustowski wyścig będzie jedynym w Polsce w którym zobaczyć  będzie można:

 

  • Pilotów z wodnej Formuły F1  czyli F1H2O.    Po raz pierwszy w naszych zawodach wystartuje 3-krotny aktualny Mistrz Świata  F1H2O – Alex Carella. W F1 H2O Alex startuje w Teamie Qatar a w Augustowie wystartuje w  rosyjskim zespole New Star. Kolejna gwiazda to wielokrotny medalista wyścigów Formuły 1 aktualny Wice Mistrz Świata F1H2O     sympatyczny francuz Philippe Chiappe czy jedyny Polak w tej elicie Bartek Marszałek,
  • atrakcje które zapewniają partnerzy i sponsorzy jak  chociażby miasto Augustów ,  LOTTO, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego czy  największy producent rowerów w Polsce firma KROSS. Koncert piosenki francuskiej w sobotni wieczór i wiele innych .

„ Endurance   to morderczy wysiłek dla sprzętu i dla nas  zawodników.  Prędkości sięgające 200 km/h , dużo adrenaliny i wspaniale ściganie. Augustów jest dla mnie specjalnym i wyjątkowym miejscem. Tutaj mam wielu przyjaciół, stąd pochodzi jeden z moich  sponsorów i tylko tutaj są organizowane zawody tego typu. W tym roku to będzie jedyny mój start w  Polsce  a moimi konkurentami będą   najlepsi piloci w tym  z Alex Carella aktualny Mistrz Świata F1H2O. Zapraszam do  Augustowa  na  Necko Endurance 2014” powiedział  Bartek Marszałek.

 

 Corocznie nad Neckiem ogląda zawody  kilkanaście tysięcy fanów sportów wodnych. Wysoki poziom organizacyjny przedsięwzięcia został doceniony przez Międzynarodową Federacją Motorowodną (UIM) w Monaco, która uznała ,,Necko Endurance’’ za jedną z najlepszych imprez motorowodnych w Europie.

 

Więcej informacji :  www.sparta.augustów.pl

=====================================================================================

Organizatorem zawodów jest Augustowski Klub Sportowy Sparta Augustów. Klub posiada 3 sekcje: piłki nożnej, nart wodnych oraz sekcję kajakową.. Jego zawodnicy zdobywali medale Mistrzostw Świata, Europy  czy medal olimpijski. Jego zawodnikami byli, są  m.in. Piotr Markiewicz, Marek Twardowski, Adam Wysocki czy Edyta Dzieniszewska. Sekcja Nart Wodnych to m.in. Kamil Borysewicz Wice Mistrz Świata w skokach na nartach wodnych za motorówką. Klub jest organizatorem Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance jedynej oraz tradycyjnego konkursu skoków na nartach wodnych za motorówką „Netta Cup” w którym startują najlepsi skoczkowie świata.

 

sobota, 5 lipca, 2014 Aktualności, Necko Endurance