NETTA CUP 2012 coraz bliżej

Zarząd Augustowskiego Klubu Sportowego ,,Sparta’’ zaprasza na    Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych    ,,NETTA CUP’’– Memoriał Zygmunta Kowalika, który zostanie rozegrany w dniach 10-11 sierpnia 2012 r. w Augustowie

W tegorocznej edycji Konkursu, oprócz polskiej kadry, wystartuje czołówka światowych i europejskich skoczków, a wśród nich  Scot Ellis (USA – legenda skoków na nartach wodnych, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata skaczący ponad 74 m), Bojan Schipner (Niemcy – rekordzista augustowskiego akwenu’- 61,80 m), Stephen Critshleay (Mistrz Wspólnoty Brytyjskiej – rekord życiowy 68 m), a osiągnięte wyniki będą na najwyższym poziomie. W tym roku po raz piąty w Polsce, oprócz konkursu zasadniczego, zostanie rozegrany turniej  skoków nocnych, tzw. ,,Night Jumps’’ jedyny tego typu konkurs w tej części  Europy

Tegoroczny Konkurs zaszczycą swoją obecnością  znakomici goście w osobach   Apoloniusza Tajnera, Cezarego Pazury i wielu innych…

W ciągu ostatnich lat polscy narciarze wodni  AKS ,,Sparta’’ Augustów zdobyli  wiele  wiele medali na zawodach rangi mistrzostw  Europy . Warto przypomnieć iż  Kamil Borysewicz,  to aktualny  medalistami Mistrz Europy w kategorii U-19, Małgosia Rutkowska to Mistrzyni Europy U17 ,  Janek Galinowski nie ma sobie równych w skokach na nartach wodnych w kategorii U-21, a Mateusz Krzywiński zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Europy w skokach w Havirovie (Czechy). Ponadto został uznany przez Europejską Federacją Narciarstwa Wodnego najlepszym zawodnikiem sezonu na Starym Kontynencie. W ubiegłym roku reprezentacja polskich narciarzy wodnych zdobyła tytuł drużynowego wicemistrza Europy na wyciągu w Turcji , a trzon reprezentacji polski to zawodnicy Sparty .