« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Niesamowity wyścig o GP Francji w formule 1 na wodzie – pierwsze punkty Marszałka .

Niedziela, 1 lipca, EVIAN (Francja): Erik Stark odniósł spektakularne zwycięstwa w dramatycznym Grand Prix UIM F1H2O we Francji, wyprzedzając  Thani Al Qemzi i Shaun Torrente, Team Abu Dhabi zajął trzy  pierwsze miejsca . Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w historii F1 H2O.

 Drugie z rzędu zwycięstwo w  Grand Prix Starka  nie było łatwe . Były dwa groźne wypadki  . Pierwszy już na 8   kiedy Filip Roms Mad Croc BABA Racing odpadł z 13. Miejsca. Druga żółta flaga została podniesiona na okrążeniu 23, gdy obrońca mistrz Alex Carella rozbił się ciężko, a łodzie trzymane były ostrożnie przez osiem okrążeń, podczas gdy kierowca Victory był obecny na łodzi i  po wydobyciu  z kokpitu przewieziony do  punktu medycznego.

Philippe Chiappe miał  nadzieję, że zostanie pierwszym Francuzem, który wygra Grand Prix Francji  ale nie udało się – zakończył  na 5 okrążeniu, kiedy zawodnik  CTIC F1 Shenzhen China musiał  wrócił do boksów, aby zmienić złamane śmigło . Po powrocie do wyścigu nie miał szans na zajęcie dobrego miejsca i ostatecznie zakończył na wyścig na 15 pozycji .

 Stark wygrał wyścig w swym nowym zespole – od GP France jest trzecim pilotem  w teamie Abu Dhabi . Naciskał go mocno   Al Qemzi  i  Shaune Torrente . I w takiej kolejności minęli linię mety  .Dalsze miejsca zajęli    Eriki Edine i Peter Morin.  Ten  wynik to także powrót Abu Dhabi na szczyt mistrzostw świata drużyn i  26-punktowa przewaga nad CTIC F1 Shenzhen China.

 Udany start zaliczył  Peter Morin kończąc wyścig na piątym miejscu  jako jedyny zdobywając  punkty dla CTIC China.

Zawodnicy z Emirates Racing  Marit Stromoy i Bartek Marszalek zajęli  ostatecznie VII i VIII miejsce . Szczególnie cieszymy się z 8 miejsca Bartka .  Bartek ten weekend może zaliczyć do udanych . W walce o pole position był 6 by w wyścigu zdobyć pierwsze 3 pkt w tym sezonie .

Teraz dość długa przerwa w wyścigach F1 H2O . Następny wyścig  GRAND PRIX OF XIANGYANG
XIANGYANG, CHINA dopiero 23 września .

Ale już za tydzień w Augustowie Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych z udziałem teamu Abu Dhabi  – wystartuje m.in. Al. Qemzi oraz   P. Chiappe i Peter Morin w teamie Rosyjsko Francuskim Nollet  – New Star . Na jez. Necko odbędą się dwa wyścigi które wyłonią Mistrza Świata .

Zapraszamy

 

poniedziałek, 2 lipca, 2018 Aktualności, Necko Endurance
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
5 odwiedzających teraz
1 gości, 4 bots, 0 członków