Niesamowity wyścig o GP Francji w formule 1 na wodzie – pierwsze punkty Marszałka .

Niedziela, 1 lipca, EVIAN (Francja): Erik Stark odniósł spektakularne zwycięstwa w dramatycznym Grand Prix UIM F1H2O we Francji, wyprzedzając  Thani Al Qemzi i Shaun Torrente, Team Abu Dhabi zajął trzy  pierwsze miejsca . Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w historii F1 H2O.

Drugie z rzędu zwycięstwo w  Grand Prix Starka  nie było łatwe . Były dwa groźne wypadki  . Pierwszy już na 8   kiedy Filip Roms Mad Croc BABA Racing odpadł z 13. Miejsca. Druga żółta flaga została podniesiona na okrążeniu 23, gdy obrońca mistrz Alex Carella rozbił się ciężko, a łodzie trzymane były ostrożnie przez osiem okrążeń, podczas gdy kierowca Victory był obecny na łodzi i  po wydobyciu  z kokpitu przewieziony do  punktu medycznego.

Philippe Chiappe miał  nadzieję, że zostanie pierwszym Francuzem, który wygra Grand Prix Francji  ale nie udało się – zakończył  na 5 okrążeniu, kiedy zawodnik  CTIC F1 Shenzhen China musiał  wrócił do boksów, aby zmienić złamane śmigło . Po powrocie do wyścigu nie miał szans na zajęcie dobrego miejsca i ostatecznie zakończył na wyścig na 15 pozycji .

Stark wygrał wyścig w swym nowym zespole – od GP France jest trzecim pilotem  w teamie Abu Dhabi . Naciskał go mocno   Al Qemzi  i  Shaune Torrente . I w takiej kolejności minęli linię mety  .Dalsze miejsca zajęli    Eriki Edine i Peter Morin.  Ten  wynik to także powrót Abu Dhabi na szczyt mistrzostw świata drużyn i  26-punktowa przewaga nad CTIC F1 Shenzhen China.

Udany start zaliczył  Peter Morin kończąc wyścig na piątym miejscu  jako jedyny zdobywając  punkty dla CTIC China.

Zawodnicy z Emirates Racing  Marit Stromoy i Bartek Marszalek zajęli  ostatecznie VII i VIII miejsce . Szczególnie cieszymy się z 8 miejsca Bartka .  Bartek ten weekend może zaliczyć do udanych . W walce o pole position był 6 by w wyścigu zdobyć pierwsze 3 pkt w tym sezonie .

Teraz dość długa przerwa w wyścigach F1 H2O . Następny wyścig  GRAND PRIX OF XIANGYANG
XIANGYANG, CHINA dopiero 23 września .

Ale już za tydzień w Augustowie Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych z udziałem teamu Abu Dhabi  – wystartuje m.in. Al. Qemzi oraz   P. Chiappe i Peter Morin w teamie Rosyjsko Francuskim Nollet  – New Star . Na jez. Necko odbędą się dwa wyścigi które wyłonią Mistrza Świata .