« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Nominacja z zakalcem .

Oto co ciekawego można przeczytać na stronie PZKj.

Ruszył kolejny, 82. już Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2016 roku. W nominowanej 20-stce nie zabrakło przedstawicieli kajakarstwa a właściwie przedstawicielek, bo o jak najlepsze miejsce powalczą Marta Walczykiewicz, Beata Mikołajczyk i Karolina Naja. Pojawił się jednak problem, którego nie dało się nie zauważyć.

Pozycja naszych kajakarek w 20-stce najlepszych sportowców w kraju niespodzianką nie jest. Zresztą znaleźli się w tym gronie wszyscy medaliści ostatnich Igrzysk w Rio. Niespodzianką jest jednak zdjęcie, na którym owszem są kajakarki, ale tylko w połowie te, które być powinny. O ile Karolina to Karolina, to już Beata Mikołajczyk, to nie Beata Mikołajczyk. Owszem redakcja PS poszła w dobrym kierunku, bo obok Karoliny jest kajakarka, ale to Edyta Dzieniszewska-Kierkla.

Jest mi niezmiernie przykro, że następuje taka sytuacja. Przy możliwości zagłosowania na dwójkę Naja – Mikołajczyk, na zdjęciu widnieje owszem Karolina Naja, z którą zdobyłam dwa medale olimpijskie (Londyn, Rio). Widnieje również niestety nie moja osoba. Owszem jest to kajakarka, olimpijka (Pekin, Rio), ale nie ja. Zdobyłam 3 medale Igrzysk Olimpijskich (Pekin, Londyn, Rio), 6 medali Mistrzostw Świata, 16 medali Mistrzostw Europy, 40 medali Pucharu Świata, 56 medali Mistrzostw Polski i wiele innych. Rozumiem, że kajakarstwo nie jest popularne i moja osoba jest mało znana, ale jeżeli Redaktorzy Przeglądu Sportowego nie wiedzą jak wyglądam, to dla mnie jest to już… kpina! – powiedziała jedna z najbardziej utytułowanych kajakarek w Polsce Beata Mikołajczyk.

Pewnie reakcja Beaty Mikołajczyk byłaby mniej emocjonalna, gdyby taki błąd popełnił magazyn plotkarski, a nie najważniejszy dziennik sportowy w Polsce.

Nie od dziś wiadomo, że o wyborze do najlepszej dziesiątki decydują kibice. I tu liczy się coś, co nazywa się „oglądalność, popularność, rozpoznawalność”.  Z tą ostatnią problem mają również redaktorzy Przeglądu Sportowego. Jestem głęboko przekonana, że w tym przypadku ta niedbałość szybko zostanie naprawiona i jakoś wyjaśniona. Do niedzielnego wieczoru nic się jednak na stronie Plebiscytu nie zmieniło, a o błędzie organizatorzy byli informowani kilkakrotnie.

Nie zmienia to jednak faktu, że znalezienie się w takim sportowym gronie, jak to, które zostało docenione w tym roku, to na pewno sukces Beaty, Karoliny, Marty i oczywiście kajakarstwa.

Do tej pory kajakarze miano najlepszych w Polsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego wywalczyli raz, za sprawą Marka Łbika i Marka Dopierały w 1987 roku. W tym roku każda pozycja w czołowej dziesiątce będzie ogromnym sukcesem, nie tylko konkretnej zawodniczki, czy jak w naszym przypadku osady, ale też całego środowiska skupionego wokół kajakarstwa. Dlatego poza trzymaniem kciuków za nasze dziewczyny musimy uruchomić też palce na klawiaturach telefonów i smartfonów wysyłając jak najwięcej
SMS-ów i klikając w Internecie w nazwiska Marty Walczykiewicz, Beaty Mikołajczyk i Karoliny Naja. Warto docenić ich wysiłek i przypomnieć sportowej Polsce o kajakarstwie po raz kolejny, tym razem przy okazji największego plebiscytu na najlepszego sportowca w Polsce.

Beata Sokołowska-Kulesza

http://www.pzkaj.pl/index.php/1857-nominacja-z-zakalcem.html

sobota, 3 grudnia, 2016 Aktualności, Kajakarstwo
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
2 odwiedzających teraz
0 gości, 2 bots, 0 członków