« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Nowa baza kajakarzy coraz bardziej realna .

Wyłoniono zwycięzcę na  projekt architektoniczny bazy kajakarzy i zagospodarowania Błoni nad rzeką Nettą . W dniu wczorajszym tj. 21 października  specjalna komisja  wyłoniła zwycięzcę  konkursu architektonicznego na projekt koncepcji przestrzennej bazy kajakarzy i terenu nad rzeka Nettą – Błonie .

Wiecej: http://augustow24.pl/info/wyloniony-zwyciezca-konkursu.15904.html

Konkurs architektoniczny wygrała pracownia PSBA z Szydłowca.

I nagroda o wartości 18 tys. zł i zaproszenie autora do negocjacji i udziału w postępowaniu z wolnej ręki na realizację inwestycji została przyznana pracy, która uzyskała największą liczbę punktów, czyli 18 punktów na 20 możliwych do uzyskania. Jej autorem jest PSBA Przemysław Sokołowski Biuro Architektoniczne z Szydłowca.

Nagrodę przyznano za konsekwentne wpisanie się w kontekst przestrzenny wraz z poszanowaniem wartości przyrodniczych terenu. Sąd konkursowy docenił minimalistyczne kreowanie zwartych funkcjonalnie obiektów, trafnie oddających charakter miejsca. W uzasadnieniu podkreślano, że dominanta krajobrazowa „kopca” w relacji z placem imprez plenerowych i rekreacyjnych tworzy interesującą, wielofunkcyjną przestrzeń publiczną.

– Pragnę przekazać wyrazy szacunku dla władz miasta Augustowa, że w formie konkursu rozstrzyga ważne dla siebie inwestycje budowlane – podkreśliła przewodnicząca sądu konkursowego Agnieszka Duda. – Konkurs jest okazją do zapoznania się z wieloma wariantami architektonicznymi i daje możliwość wyboru najkorzystniejszego rozwiązania.

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik zapowiedział, wyniki konkursu na koncepcję przestrzenną bazy kajakarzy oraz zagospodarowanie terenu Gimnazjum nr 1 i Błoni nad rzeką Nettą nie zostaną odłożone na półkę.

– Jestem niezmiernie zadowolony, że wyłoniliśmy zwycięzcę i będziemy mogli realizować najlepszy projekt – powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. – Niezwłocznie przystępujemy do działania, aby prace budowlane na Błoniach nad rzeką Nettą rozpocząć jeszcze w 2017 roku.

Zwycięzca otrzyma 18 tys. zł nagrody i zaproszenie do przystąpienia do realizacji projektu.

Na konkurs wpłynęło 10 prac z całej Polski. Prace były oceniane przez sąd konkursowy w składzie którego zasiedli – prócz samorządowców – kajakarz Adam Wysocki i architekci Agnieszka Duda, Mirosław Siemionow oraz Waldemar Jasiewicz.

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20874482,augustow-bedzie-miec-baze-kajakarzy-powstana-tez-blonia.html#ixzz4Npcbvr3w

sobota, 22 października, 2016 Aktualności, Kajakarstwo