« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Nowa baza kajakarzy coraz bardziej realna .

Wyłoniono zwycięzcę na  projekt architektoniczny bazy kajakarzy i zagospodarowania Błoni nad rzeką Nettą . W dniu wczorajszym tj. 21 października  specjalna komisja  wyłoniła zwycięzcę  konkursu architektonicznego na projekt koncepcji przestrzennej bazy kajakarzy i terenu nad rzeka Nettą – Błonie .

Wiecej: http://augustow24.pl/info/wyloniony-zwyciezca-konkursu.15904.html

Konkurs architektoniczny wygrała pracownia PSBA z Szydłowca.

I nagroda o wartości 18 tys. zł i zaproszenie autora do negocjacji i udziału w postępowaniu z wolnej ręki na realizację inwestycji została przyznana pracy, która uzyskała największą liczbę punktów, czyli 18 punktów na 20 możliwych do uzyskania. Jej autorem jest PSBA Przemysław Sokołowski Biuro Architektoniczne z Szydłowca.

Nagrodę przyznano za konsekwentne wpisanie się w kontekst przestrzenny wraz z poszanowaniem wartości przyrodniczych terenu. Sąd konkursowy docenił minimalistyczne kreowanie zwartych funkcjonalnie obiektów, trafnie oddających charakter miejsca. W uzasadnieniu podkreślano, że dominanta krajobrazowa “kopca” w relacji z placem imprez plenerowych i rekreacyjnych tworzy interesującą, wielofunkcyjną przestrzeń publiczną.

– Pragnę przekazać wyrazy szacunku dla władz miasta Augustowa, że w formie konkursu rozstrzyga ważne dla siebie inwestycje budowlane – podkreśliła przewodnicząca sądu konkursowego Agnieszka Duda. – Konkurs jest okazją do zapoznania się z wieloma wariantami architektonicznymi i daje możliwość wyboru najkorzystniejszego rozwiązania.

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik zapowiedział, wyniki konkursu na koncepcję przestrzenną bazy kajakarzy oraz zagospodarowanie terenu Gimnazjum nr 1 i Błoni nad rzeką Nettą nie zostaną odłożone na półkę.

– Jestem niezmiernie zadowolony, że wyłoniliśmy zwycięzcę i będziemy mogli realizować najlepszy projekt – powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. – Niezwłocznie przystępujemy do działania, aby prace budowlane na Błoniach nad rzeką Nettą rozpocząć jeszcze w 2017 roku.

Zwycięzca otrzyma 18 tys. zł nagrody i zaproszenie do przystąpienia do realizacji projektu.

Na konkurs wpłynęło 10 prac z całej Polski. Prace były oceniane przez sąd konkursowy w składzie którego zasiedli – prócz samorządowców – kajakarz Adam Wysocki i architekci Agnieszka Duda, Mirosław Siemionow oraz Waldemar Jasiewicz.

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20874482,augustow-bedzie-miec-baze-kajakarzy-powstana-tez-blonia.html#ixzz4Npcbvr3w

sobota, 22 października, 2016 Aktualności, Kajakarstwo
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
6 odwiedzających teraz
2 gości, 4 bots, 0 członków