Philippe Chiappe został Mistrzem Świata wodnych wyścigów F1H2O – Bartek Marszałek w łącznej klasyfikacji zajął VII miejsce .

Bartłomiej Marszałek zajął dziewiąte miejsce w wczorajszym  kończącym  sezon w motorowodnej Formule 1 Grand Prix  Sharjah  (Szardży )  w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata wspierany przez LOTTO,  nasz  Augustowski Balt Yacht  i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego  ostatecznie  wywalczył siódmą lokatę.

Wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wygrał Francuz Philippe Chiappe  reprezentujący CTIC China Team i zdobył tytuł mistrza świata w motorowodnej F1.  Pokonał dotychczasowego trzykrotnego Mistrza Świata Alexa Carellę o 6,55 sekundy. Nasz zawodnik Bartek Marszałek okazał się jedynym w stawce zawodnikiem, który zdobywał punkty we wszystkich pięciu imprezach sezonu. Wliczając ubiegłoroczne występy jego punktowana seria przedłuża się do sześciu wyścigów. Dorobek Polaka z Szardży mógł być lepszy, lecz ponieważ nasz reprezentant nie wziął udziału w czwartkowych kwalifikacjach, startował z odległej pozycji. Później miał sporo szczęścia. Przebijał się do przodu, uniknął udziału w kraksie i dwukrotnie wznawiany wyścig ukończył na dziewiątym miejscu.

„Zapewne ruszałbym z lepszego miejsca niż osiemnaste, ale niestety, w kwalifikacjach nie mogłem wystartować z powodu awarii układu kierowniczego. Na szczęście usterkę udało się usunąć i w piątek walczyłem o jak najlepszą lokatę na bardzo szybkim torze w samym centrum Sharjah (Szardży) – powiedział Marszałek.

Zakończony sezon był drugim, w którym Bartek  regularnie startował w F1 H2O. Pokazał, że robi postępy i w przyszłości może walczyć w tej najbardziej prestiżowej serii wyścigów o miejsca na podium.

– To był trudny weekend, podobnie jak cały sezon, ale dotarłem do mety i zrealizowałem nasze cele, co bardzo mnie cieszy. Ukończyłem dziesiąty wyścig z rzędu i byłem w tym roku jedynym zawodnikiem, który punktował we wszystkich rundach, co jest dużym powodem do satysfakcji. Uważam, że pokazałem w tym roku, że jestem gotowy do rozwinięcia skrzydeł. To dobry filar i fundament na przyszłość. Chcę dalej pracować nad sprzętem, sobą i pływać coraz szybciej – zapowiedział Bartłomiej.

“Vive La France” Chiappe Wins First Title In Sharjah! Philippe Chiappe Mistrzem Świata

aż 12 lat czekał na swój pierwszy tytuł mistrza świata . Sympatyczny Francuz coroczni startuje w Augustowie i zawsze podkreśla iż właśnie w Augustowie czuje się znakomicie i uważa naszą imprezę za jedną z najlepszych na świecie .