« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Pierwszy start naszych młodych kajakarzy w Mistrzostwach Polski .

Kajakarze Augustowskiego  Klubu  Sportowy „Sparta“ w Augustowie mają za sobą pierwszy tegoroczny start .  W Poznaniu wczoraj zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa  Polski Kajakarstwie Klasycznym .Trzydniowa impreza na poznańskiej  Malcie  była pierwszą imprezą sportową w kajakarstwie klasycznym z udziałem kajakarzy z kilkudziesięciu  klubów w Polsce.

Adam Wysocki trener naszych  kajakarzy wziął na mistrzostwa 9 młodych kajakarzy . Jak nam powiedział   ; dla kilku to był prawdziwy „chrzest  bojowy „ pierwszy start w tak poważnej imprezie rangi Mistrzostw Polski .

„ To było przetarcie i debiut dla kilku  i to powinno procentować w przyszłości. Jestem zadowolony ze startu naszych zawodników tym bardziej  iż rywalizowali  ze swoimi starszymi zawodnikami z innych klubów . Docelowa impreza na która się nastawiamy dopiero za tydzień  a będą to 26. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kajakarstwie klasycznym Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie klasycznym na tym samym obiekcie w dniach 30.07 -02.08 .

Oto miejsca które zajęli nasi kajakarze :

K-4 2000 m  kobiety   osada w składzie :  Bernatowicz-Kotarska – Skowrońska – Wysocka w finale A zajęła  VIII miejsce na 12 osad .

K-1 200 m mężczyźni  Mikołaj Walulik w finale A zajął VII miejsce  na 45 startujących .

 K2 2000m K mł  Kotarska – Skowrońska Finał A IX miejsce a XIVmiejsce  Bernatowicz- Wysocka

K1 1000 m  Łukasz Barszczewski Finał B V miejsce

Kilka zdjęć z zawodów .

poniedziałek, 27 lipca, 2020 Aktualności, Kajakarstwo