Pierwszy start w tym roku naszych młodych kajakarzy. Zawody w Białymstoku.

W dniu wczorajszym Białystok był miejscem VIII już edycji Memoriału Ireneusza Skowrońskiego w Białymstoku połączonego z piknikiem z udziałem gwiazd sportu i olimpijczyków. Znakomita impreza z udzialem 10 ekip  w całej Polski a celem imprezy było przede wszystkim popularyzacja kajakarstwa, kajak polo oraz smoczych łodzi wśród mieszkańców Województwa Podlaskiego oraz Miasta Białystok. – Promocja Województwa Podlaskiego oraz Miasta Białystok.

Ważnym było też uczczenie pamięci Ireneusza Skowrońskiego – założyciela sekcji kajakowej UKS Dojlidy Białystok, wieloletniego trenera, współtwórcy dyscypliny kanadyjek w Białymstoku Aktywizacja sportowa rodzin i dzieci i zachęcenie młodzieży do uprawiania Sportu. I te cele zostały osiagniete

W zawodach uczestniczyło ok. 200 zawodników z 10 klubów . Oprócz Sparty i organizatora UKS  Dojlidy Białystok ale również Cresovia , Koszałek Opałek z Węgorzewa, Baza Mrągowo, Puma Ostróda, Fala Lublin, Poncho Lidzbark Warmiński. Mimo iż nie mogł być za tych zawodach A. Wysocki to jego zawodnicy przeważali w naszej ekipie zajmując czołowe miejsce . I tak :

W K-1 500 m I miejsce zdobyła  Natalia Skowrońska a II miejsce Marysia Kotarska

Obie tez zajęły znakomite I  miejsce w K-2 500.

III miejsce w K-2 500 zajęła kolejna nasza osada  Olga Grochowska i Emilka Rymowicz

Świetne wypadła Emilka Goworowska wygrywając sprint w K-1 200 m

Na duże uznanie zasługuje   Zuzia Makar która po zaledwie kilku treningach i pierwszym starcie  – swoim debicie  zdobyła III miejsce

Jurek Grąbczewski który był trenerem i opiekunem podczas zawodów tez mógł pochwalić się dobrymi wynikami swoich podopiecznych . I tak znakomity start zaliczyli również Szymon Jaroszuk który był I w K-1 200 m  oraz Stefan Pietkiewicz II i Michał Dziemitko który był trzeci. Wśród juniorów młodszych Dawid Roszko był III a Mateusz Dadura zajął  czwarte miejsce.

„Swoich zawodników ” dopingował  Wiceprezes AKS Sparta  Krzysztof Andruszkiewicz  oraz kilku rodziców

Start podsumował Adam Wysocki  :

„Był to pierwszy w tym sezonie start naszych młodych zawodników w kategorii  dzieci, młodzież i junior młodszy.  Dla wielu była to pierwsza rywalizacja na zawodach . Start był udany i mogę pochwalić wszystkich naszych zawodników . Cieszę  się  iż w wielu wyścigach zdobyliśmy czołowe miejsca . Oby tak dalej” .