« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Podsumowanie rundy jesiennej naszych piłkarzy – wywiad z Jackiem Bayerem

 

 

Runda jesienna Podlaskiej IV ligi już za nami . Stąd też to dobra okazja na nieco dłuższa rozmowę z Jackiem Bayerem trenerem naszych piłkarzy.

 

 

Rozmowa Krzysztofa Andruszkiewicza  przeprowadzona w trakcie podsumowującego spotkania piłkarzy z działaczami klubu.

KA . Zakończyła się runda jesienna i SPARTA jest na wysokim miejscu. Proszę o krótka ocenę rundy jesiennej ;

JB.  Ostatni mecz z Gródkiem i porażka trochę boli.  Myślę,  iż remis był bardzo bliski ale graliśmy chyba z najlepszym zespołem obecnej IV ligi . Ale jeśli chodzi o całość sezonu to oceniam go bardzo pozytywnie. Zdobyliśmy więcej punktów niż zakładałem przed runda jesienną – każdy trener coś tam zakłada co ma do zrobienia. A nam udało się zdobyć tych punktów naprawdę sporo i mimo wszystko ten kontakt z czołówka dalej jest i będziemy się starali aby w tej rundzie rewanżowej jeszcze powalczyć  o wyższe miejsce.  Chciałem abyśmy byli w pierwszej ósemce i to się udało – jesteśmy na 5 miejscu i myślę iż powody do zadowolenia są chociaż zawsze może być lepiej.

KA. Czy można prosić o  ocenę drużyny , poszczególnych zawodników ?

JB.  Wiadomo iż ten zespół przed  rundą  jesienna był troszeczkę zmieniony. Doszło paru nowych zawodników, niektórzy odeszli. Co do gry  . Były różne momenty .Był bardzo  dobry początek , środek rundy był trochę słabszy – dwie porażki u siebie pod rząd ale końcówka była bardzo dobra . Ten zespół musi się dotrzeć . Próbujemy wprowadzać nowych zawodników jak chociażby  Kamil Haraburda , Paweł Sakowicz , Kacper Szuminski.   Musimy  starać się aby ten zespól oprzeć  na swoich wychowankach  – troszeczkę powiewu „świeżej  krwi”  – zobaczymy . Mamy teraz zimę i jeżeli dobrze ją przepracujemy    a  nie są proste   warunki  do pracy . Część chłopców się uczy , cześć studiuje w innych miastach i to jest takie duże rozkojarzenie . Ale zobaczymy –  jeżeli wszyscy będą solidnie trenować   i dobrze ja przepracujemy to myślę iż powinno by dobrze.

KA. A jakie są najbliższe plany ?

W grudniu urlop i przerwa w treningach a w styczniu ok 10-go  zaczynamy przygotowania i  ciężką robotę. Runda wiosenna zaczyna się pod koniec marca . W styczniu mamy już dwa turnieje halowe zakontraktowane jak również   sparring  z młodą ekstraklasą Jagielonii . Planujemy dalsze sparringi. Będziemy grali co tydzień .Chciałbym ten zespół    utrzymać i oby nikt nie zrezygnował bo to różnie bywa .   Będziemy też promować  tą młodzież . Wszystko w ich nogach.

Dziękuje za rozmowę

Na zdjęciach trener Jacek Bayer oraz nasi piłkarze

 

sobota, 8 grudnia, 2012 Aktualności, Piłka nożna