« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Przed Edytą ważny start .

Edyta Dzieniszewska powołana do kadry Polski na zawody Pucharu Świata w Poznaniu.
Nasza “Edzia” dostała powołanie do reprezentacji Polski na Regaty o Pucharu Świata w Kajakarstwie Klasycznym,z które odbędą się w dniach 18-20 Maja na torze Malta w Poznaniu Zawody będą ostatnią szansą na uzyskanie nominacji olimpijskich na kilku dystansach .

Ponieważ przez wiele lat Marek Twardowski był zawodnikiem naszego klubu stąd też załączamy informacje na temat jego startu o nominację olimpijską

Dwójki wybrane

Opublikowano: wtorek, 08 maj 2012
Po sprawdzianach w Wałczu trenerzy podjęli ostateczną decyzję co do osad, które wystąpią w kwalifikacjach olimpijskich. Na 1000 metrów popłynie Mariusz Kujawski z Rafałem Rosolskim, a w sprincie Marek Twardowski z Dawidem Putto. Prawo startu w Londynie otrzyma dwójka, która wygra regaty w swojej konkurencji.

Trzech kandydatów

Do osady K2 1000 kandydował Mariusz Kujawski, Rafał Rosolski i Marcin Nickowski, którzy od jesieni ubiegłego roku trenowali wspólnie na zgrupowaniach kadry. Pierwszym poważnym sprawdzianem dla kajakarzy były wyścigi na jedynkach podczas Regat Eliminacyjnych Seniorów. W Poznaniu wygrał Kujawski, Rosolski był trzeci, a Nickowski piąty. Po tych zawodach zawodnicy spotkali się w Wałczu, by tym razem sprawdzić się w osadach.
– Po kwietniowych eliminacjach pewne miejsce w dwójce miał Mariusz Kujawski, stąd w przejazdach na czas raz popłynął z Rafałem Rosolskim, a raz z Marcinem Nickowskim. Bieg był filmowany, a za pomocą specjalistycznego sprzętu zmierzyliśmy też siłę ciągu na piórze, przyśpieszenie łodzi i utrzymanie prędkości oraz przechył i zanurzenie kajaka. Po każdym przejeździe sprawdzaliśmy też poziom zakwaszenia organizmu. Charakterystyka wiosłowania w obu przypadkach była bardzo podobna, jednak stoper pokazał, że dystans o 0,6 sekundy szybciej przepłynął Kujawski z Rosolskim i to oni będą walczyć o kwalifikację podczas regat w Poznaniu. Marcin Nickowski trenuje obecnie na jedynce i wystąpi w tej konkurencji na dwóch dystansach podczas najbliższego Pucharu Świata – mówi Michał Brzuchalski, trener kadry kajakarzy.

Sprint do dwójki

W grupie sprinterów, poza Piotrem Siemionowskim, trenował Marek Twardowski, Dawid Putto, Denis Ambroziak i Piotr Mazur. Eliminacje w Poznaniu wygrał Ambroziak, drugi był Twardowski, a trzeci Putto i z tej trójki trener Mariusz Słowiński zdecydował się wyłonić najszybsza osadę do walki o olimpijskie paszporty. Zawodnicy spotkali się na zgrupowaniu w Wałczu i wzięli udział w przejazdach na dwójkach na zasadzie każdy z każdym.

– To co panowie pokazali podczas sprawdzianów, to były ich najlepsze wyniki w życiu. Rano o 10.00 jechał Twardowski z Putto, o 12.00 Twardowski z Ambroziakiem, a o 15.00 Putto z Ambroziakiem. Pierwsza para popłynęła 32.27, druga 32.55, a trzecia 32.37. Po sprawdzianie pod uwagę braliśmy opcję jeden i trzy, także zrobiliśmy jeszcze analizę filmu z przejazdów i sprawdziliśmy jak szybko osady pokonują pierwsze pięćdziesiąt metrów. To ważny moment wyścigu, bo w sprincie nie ma czasu na gonienie rywali. Wyszło, że bardziej dynamicznie rusza Marek z Dawidem, dlatego to oni będą ścigać się o przepustkę do Londynu. Denis będzie teraz trenował na jedynce i wystartuje w niej w najbliższym Pucharze Świata – wyjaśnia Mariusz Słowiński, trener kadry sprinterów.

źródło: http://www.pzkaj.pl/index.php/168-dwojki-wybrane.html

sobota, 12 maja, 2012 Aktualności, Kajakarstwo
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
4 odwiedzających teraz
1 gości, 3 bots, 0 członków