« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Przed nami kolejny wyścig F1H2O

To drugi w tegorocznym kalendarzu F1H2O wyścig w Chinach. Kilka tygodni temu piloci walczący o mistrzostwo świata w wodnej Formule 1 rywalizowali w Harbin. Teraz przyszedł czas na Grand Prix Liuzhou.

Za nami już trzy wyścigi tegorocznego cyklu F1H2O. Nasz jedyny reprezentant – Bartek Marszalek – dzięki punktom zdobytym w Portugalii i w Chinach zajmuje wysokie dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Swoją pozycję może znacznie poprawić, bo do zawodników sklasyfikowanych na miejscach 9 i 8 traci zaledwie jeden punkt, a do siódmego pilota tylko dwa punkty.

Liderem cyklu po zawodach w Portugalii, Francji i Chinach jest trzykrotny mistrz świata Alex Carella. Włoch wyprzedza Fina Samiego Selio i aktualnego czempiona wodnej Formuły 1 Francuza Philippe’a Chiappe.

Emocjonujący weekend z Formułą 1 na wodzie już się rozpoczął. W piątek  rozgrywano pierwsze sesje treningowe. W sobotę była   walka o Pole Position którą wygrał Alex Carella a za nim Erik Stark. Z trzeciego miejsca w jutrzejszym wyścigu wystartuje  Ahmed Al Hameli  a za nim Marit Stromoy  oraz Philippe Chiappe . Bartek Marszałek wystartuje z XVI miejsca .

 W  niedzielę  główny wyścig o Grand Prix Liuzhou.

Informacje o wynikach sobotnich i niedzielnych zmagań znajdziecie na: http://www.f1h2o.com/

sobota, 30 września, 2017 Aktualności, Necko Endurance